Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Hurricane

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Hurricane

    Ce diferenta este intre Hurricane 2 si Hurricane 2 (No. 19 sponge)? Buretele e mai soft la a doua fata? Se apropie mai mult de fetele europene?

  • #2
    Re: Hurricane

    Nimeni nu stie?

    Comentariu


    • #3
      Re: Hurricane

      Razvan,
      Din ceea ce am citit pe diverse site-uri, diferenta ar fi ca la No 19 buretele e mai soft. Eu am luat sambata la Moreni un Hurricane 3 de la Valigti si e destul de bun. Am bagat 3 straturi de speed-glue la lipire si nu mi-a dat impresia ca ar fi excesiv de tare fata. Daca ar fi sa o compar cu Donic, ar fi pe la Medium spre Medium+, in niciun caz Hard.
      Cred ca ti se potriveste de minune pe FH, avand in vedere ca agata exceptional si intra niste topspinuri devastatoare. Dar are si dezavantajul ca orice efect trebuie "dezamorsat", adica trebuie lovita fiecare minge. Cu Donic F2 imi mai ieseau si niste preluari prin care trimiteam efectul inapoi, acum s-a terminat. Daca doar pui paleta la preluare, nu se mai duce mingea pe masa.
      Nu stiu cat te-am lamurit, poate ar trebui sa spuna si Costin Olaru cate ceva sau Horia Nitescu, jucatori care joaca de mai mult timp cu asa ceva.
      Toate bune!
      www.clubarena08.ro

      Comentariu


      • #4
        Re: Hurricane

        Ca viteza cum ti se pare fata de Donic?

        Comentariu


        • #5
          Re: Hurricane

          Nu se apropie de fetele europene.H2 folosita cu speedglue are spin bun.
          Xi En Ting-X828
          Pryde 30
          Calibra LT Sound

          Comentariu


          • #6
            Re: Hurricane

            H2 cu orice burete ar fi nu se apropie ca si stil de joc sau caracteristici de fetele europene. E din alt film
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Re: Hurricane

              sunt fete extraordinare, dar trebuie sa le domini, nu sa te lasi dominat. eu am jucat cam un an, un an si ceva si am fost f multumit, numai ca jocul este "din alt film", exact cum spunea cineva. trebuie sa uiti ce jucai cu fetele europene, pur si simplu trebuie sa joci, tare si precis. topspin si smash, fara mingi moi gen "mangaieri" ca ti-o iei... ti le recomand cu caldura.
              p.s.: cred ca o sa ma reintorc la ele si eu cat de curand
              Lemn: MJ ZLC
              BH: Dignics 05, 2.1
              FH: Dignics 05, 2.1

              Comentariu


              • #8
                Re: Hurricane

                Postat în original de zuhardu
                sunt fete extraordinare, dar trebuie sa le domini, nu sa te lasi dominat. eu am jucat cam un an, un an si ceva si am fost f multumit, numai ca jocul este "din alt film", exact cum spunea cineva. trebuie sa uiti ce jucai cu fetele europene, pur si simplu trebuie sa joci, tare si precis. topspin si smash, fara mingi moi gen "mangaieri" ca ti-o iei... ti le recomand cu caldura.
                p.s.: cred ca o sa ma reintorc la ele si eu cat de curand.. no 19 e burete european, si sunt mai usoare
                Lemn: MJ ZLC
                BH: Dignics 05, 2.1
                FH: Dignics 05, 2.1

                Comentariu


                • #9
                  Re: Hurricane

                  merg si mingi moi , doar ca trebuie sa iti fie inkeietura extrem de "moale" ca sa invalui mingea , altfel o mica greseala si - tavan
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Hurricane

                    Postat în original de Razvan
                    Ca viteza cum ti se pare fata de Donic?
                    Mi se par mai lente, dar diferenta e ca la Donic saritura e elastica, simti ca ai un resort in fata de paleta, la DHS trebuie sa lovesti; daca lovesti mingea capata o viteza destul de buna. Eu o am pe un Lemn Instinct+ si simt un pic de deficit la viteza. Am comandat deja un DHS Hurricane WL si cred ca va fi mult mai bine din acest punct de vedere, desi trebuie sa spun ca Instinct-ul este un lemn desavarsit de control. E pur si simplu cel mai bun lemn de control pe care l-am probat.
                    Zicea cineva mai sus ca trebuie sa joci altceva si trebuie rabdare multa pana te obisnuiesti! Altfel, topspinul are un efect formidabil, iar topspinul covrig are o traiectorie ireala!
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Hurricane

                      Lemnele cele mai bune cu care am jucat , potrivite pentru fete de genu asta sunt Clipper Wood si Mazunov (doar ca asta e cam greu). Cred ca si lemnu meu actual merge bine cu kinezesti dar nu am incercat (inca). Trebuie niste lemne care sa nu fie dominate de fetele astea si sa aiba si ceva catapult.
                      Blade DHS PG 2
                      FH: DHS Hurricane 3
                      BH: Stiga Airoc Astro M

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Hurricane

                        Termenul "dominare" in cazul fetelor vs lemne, l-am introdus eu cand a aparut Tenergy, asa ca trebuie sa-mi platesti copyright!
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Hurricane

                          Postat în original de VISCO
                          Termenul "dominare" in cazul fetelor vs lemne, l-am introdus eu cand a aparut Tenergy, asa ca trebuie sa-mi platesti copyright!
                          Sa traiti sefu' !
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Hurricane

                            :P
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X