Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BTY SCHLAGER CARBON

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • BTY SCHLAGER CARBON

    BTY SCHLAGER CARBON - Stie cineva cate straturi de carbon are? Am vazut pe unele prezentari ca ar avea doar doua. Cineva cine joaca cu el, spune ca are 8!!! Care e adevarul? Pe site-ul oficial BTY nu se dau detalii de acest gen. Multumesc.

  • #2
    Re: BTY SCHLAGER CARBON

    Bty Schlager Carbon are cate un strat de carbon pe fiecare parte.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: BTY SCHLAGER CARBON

      Postat în original de anomis
      BTY SCHLAGER CARBON - Stie cineva cate straturi de carbon are? Am vazut pe unele prezentari ca ar avea doar doua. Cineva cine joaca cu el, spune ca are 8!!! Care e adevarul? Pe site-ul oficial BTY nu se dau detalii de acest gen. Multumesc.
      poate a aparut versiunea antiglont .
      Blade:tb Spark fl
      FH: Butterfly Tenergy 05
      BH: Grip-s Europe

      Comentariu


      • #4
        Re: BTY SCHLAGER CARBON

        Postat în original de cezarhtn
        Postat în original de anomis
        BTY SCHLAGER CARBON - Stie cineva cate straturi de carbon are? Am vazut pe unele prezentari ca ar avea doar doua. Cineva cine joaca cu el, spune ca are 8!!! Care e adevarul? Pe site-ul oficial BTY nu se dau detalii de acest gen. Multumesc.
        poate a aparut versiunea antiglont .
        Da... cam asa ar fi... si pe mine m-a mirat sa aud asta. Desi, STIGA CARBO 7.6, are 6 straturi de carbon. Si nu e chiar 'antiglont'...

        Comentariu


        • #5
          Re: BTY SCHLAGER CARBON

          Un lemn extraordinar de bun dar foarte pretentios cu utilizatorul lui. Nu m-am putut acomoda cu el deoarece este mult prea rapid. In plus, daca nu esti stapan pe fiecare lovitura in parte, te penalizeaza imediat. Adica daca ai pus un capac cu paleta miscata numai cateva grade fata de pozitia ideala ai dat in fileu sau afara. La fel la topspin sau alte procedee. Exista palete in genul Schlager (Primorac Off+ sau Gergely Carbon) care sunt foarte apropiate ca viteza dar au parca un plus de control. Gergely este un lemn extrem de apreciat si foarte multi jucatori de divizie de la noi joaca cu Gergely. Cele 3 tipuri de lemne pe care le-am amintit au comuna o caracteristica: Carbon Tamca 5000. 2 straturi de carbon care dau viteza si control lemnului. De curand a iesit si Timo Boll Tamca 5000 despre care am inteles ca ar fi mai rapid decat toate cele 3.
          Nu recomand Schlager daca esti incepator!
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: BTY SCHLAGER CARBON

            Schlager-ul are 2 straturi de carbon,in nici un caz 8
            Timo Boll Alc
            FH:Acuda S1
            BH:Acuda S2

            Comentariu


            • #7
              Re: BTY SCHLAGER CARBON

              D-nii VISCO si SORIN 167 au perfecta dreptate.
              Eu de asemenea am avut un SCHLAGER CARBON si l-am vandut pt ca era un lemn prea rapid , si nu am reusit sa-l domin, nu am reusit sa ma acomodez cu el mai ales ca am avut si un TENERGY 05 pe FH.
              Poate altfel s-ar fi pus problema cu niste fete mai moi...
              TENERGY // LIN Gaoyuan // TENERGY
              TENERGY // VISCARIA // TENERGY

              Comentariu


              • #8
                Re: BTY SCHLAGER CARBON

                3 straturi de lemn +2de carbon caracteristicele speed-97, control-79, greutate-95g
                lemn:HML -carbon, hinoki
                fetze; Victas V>01 Limber
                si echipament Xiom

                Comentariu

                Procesare...
                X