Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

configuratie optima fh topsin bh chop

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • configuratie optima fh topsin bh chop

    Va cer ajutorul in alegerea configuratiei optime. Stilul meu de joc: fh- topspin 70-80%. Bh- mai mult chop (normal deasupra mesei, taiat de la semidistanta). In cazul lemnului ma gandeam la ALL sau ALL+. Mentionez ca acum joc cu o paleta hobby Butterfly cumparata in urma cu 1 an cu aprox. 120 RON, acceptabila dar care nu ofera suficienta viteza mingilor propulsate in terenul advers. Am mai jucat cu o paleta Butterfly cu fete Soft D13, insa fetele si-au pierdut elasticitatea si efectul de multa vreme.
    Multumesc

  • #2
    Re: Ajutor in alegere paleta

    Postat în original de razvyyc
    Va cer ajutorul in alegerea configuratiei optime. Stilul meu de joc: fh- topspin 70-80%. Bh- mai mult chop (normal deasupra mesei, taiat de la semidistanta). In cazul lemnului ma gandeam la ALL sau ALL+. Mentionez ca acum joc cu o paleta hobby Butterfly cumparata in urma cu 1 an cu aprox. 120 RON, acceptabila dar care nu ofera suficienta viteza mingilor propulsate in terenul advers. Am mai jucat cu o paleta Butterfly cu fete Soft D13, insa fetele si-au pierdut elasticitatea si efectul de multa vreme.
    Multumesc
    Urmareste topicurile...exact asa am inceput si eu epopeea in tenisul de masa, cu un topic avand aproape aceeasi cerere ca a ta viewtopic.php?t=692 poate te ajuta, pe mine m-a ajutat.
    Schlager Carbon Off +
    FH: Xiom Vega Elite Max
    BH: Xiom Vega Europe Max

    Comentariu


    • #3
      Re: Ajutor in alegere paleta

      incearca un lemn off- cu o fata soft de fh si una mai moale pe bh!
      cel mai bine ar fi daca ai avea unde sa incerci cateva echipamente sa iti faci o idee despre ele!
      succes in alegerea setupului

      Comentariu


      • #4
        Re: Ajutor in alegere paleta

        Postat în original de razvyyc
        Va cer ajutorul in alegerea configuratiei optime. Stilul meu de joc: fh- topspin 70-80%. Bh- mai mult chop (normal deasupra mesei, taiat de la semidistanta). In cazul lemnului ma gandeam la ALL sau ALL+. Mentionez ca acum joc cu o paleta hobby Butterfly cumparata in urma cu 1 an cu aprox. 120 RON, acceptabila dar care nu ofera suficienta viteza mingilor propulsate in terenul advers. Am mai jucat cu o paleta Butterfly cu fete Soft D13, insa fetele si-au pierdut elasticitatea si efectul de multa vreme.
        Multumesc
        Salut! Am eu un lemn "pentru mana ta".
        http://www.tenisdemasa.ro/forum/viewtop ... f=2&t=2366
        Si ptr. fețe te poti orienta catre Sriver FX sau "familia" Yasaka Mark V.
        http://www.tabletennis.gr/equipment/details.asp?pid=2http://www.tabletennis.gr/equipment/details.asp?pid=249
        Astept si alte pareri.
        Bafta!
        Lemn: Xiom Solo
        FH: Joola Rhyzm-P
        BH: Joola Maxxx-P

        Comentariu


        • #5
          Re: Ajutor in alegere paleta

          Un ajutor nepretuit il vei obtine de la Vali (valigti). Toate detaliile de contact sunt in link-ul din semnatura mea.
          Succes!
          Blade: Timo Boll Spirit
          Fh:Tibhar Genius 2.0
          Bh:Tibhar Genius 2.0
          materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

          Comentariu


          • #6
            Re: Ajutor in alegere paleta

            V-am facut o oferta f. buna pe mp.
            ANALIZATI-O
            MULTUMESC
            0728747067
            www.tenismasa.ro

            Comentariu


            • #7
              Re: Ajutor in alegere paleta

              Postat în original de razvyyc
              Va cer ajutorul in alegerea configuratiei optime. Stilul meu de joc: fh- topspin 70-80%. Bh- mai mult chop (normal deasupra mesei, taiat de la semidistanta). In cazul lemnului ma gandeam la ALL sau ALL+. Mentionez ca acum joc cu o paleta hobby Butterfly cumparata in urma cu 1 an cu aprox. 120 RON, acceptabila dar care nu ofera suficienta viteza mingilor propulsate in terenul advers. Am mai jucat cu o paleta Butterfly cu fete Soft D13, insa fetele si-au pierdut elasticitatea si efectul de multa vreme.
              Multumesc
              Era f bine daca ne spuneati ce lemn avea paleta cu "Soft D13", cum era ca viteza si feeling si ce v-ar fi placut sa aibe in plus sau in minus. In functie de asta, ne oferiti o baza de plecare orientativa mai solida, pt a putea face o recomandare mai buna.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Re: Ajutor in alegere paleta

                primorac off- si fete sriver fx
                cu asta joaca si fratemio
                un echilibru perfect intre control, viteza si spin
                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                Comentariu

                Procesare...
                X