Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar lac pentru lemn- Cluj

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar lac pentru lemn- Cluj

    Salut,
    Daca este cineva din cluj care are/vinde lac pentru lemn si este din cluj sa ma anunte. Vreau sa dau un lemn Bty Viscaria

  • #2
    https://www.ttmall.ro/collections/ac...evolution-no-3
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • #3
      Multumesc, dar ideea era sa dau weekend-ul acesta lemnul cu lac. Daca nu raspunde nimeni pana duminica seara voi comanda lacul.

      Comentariu


      • #4
        Ca solutie de avarie ai doua variante, fixativ de par ultra strong, tine cateva lipituri de fete sau orice lac pe baza de apa, recomand kober si ai rezolvat permanent treaba.
        FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de eres01 Vezi post
          Ca solutie de avarie ai doua variante, fixativ de par ultra strong, tine cateva lipituri de fete sau orice lac pe baza de apa, recomand kober si ai rezolvat permanent treaba.
          Lacul industrial trebuie diluat cu apa înainte de aplicare pe lemn! Eu folosesc fixativ mai ales la viscaria care se aschiaza mai repede! O cauza este faptul ca are stratul de carbon mai subtire! Trebuie evitat orice fel de adeziv pe baza de apa care lipsește tare!va recomand sa lacuiti doar marginea lemnului nu toata suprafața!

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
          tb alc t05/t05 fx

          Comentariu


          • #6
            Buna ziua,

            Multumesc pentru raspuns. Pana la urma am cumparat spray-ul acesta https://www.dedeman.ro/ro/spra...par...0-ml/p/5012641 la sugestia d-lui Radu Serban. As fi incercat fixativul mai intai dar prietena mea nu foloseste . Abia astept sa vad cum iese.
            O zi buna

            Sent from my SM-G935F using Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Fixativul pt par eate o legenda...nu are nici o legatura cu lacul...este ca frectia la picior de lemn...nu rezista decat, eventual, pana la a doua lipire.
              Iar modul in care se exfoliaza stratul exterior tine pur si simplu de modul in care acesta este lacuit, si nu are legatura cu stratul intern de arylat sau carbon....
              Orice lac este bun, cu conditia sa fie dat foarte subtire pentru a nu influenta semnificativ comportamentul lemnului


              Trimis de pe al meu SM-A310F folosind Tapatalk
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu


              • #8
                viscaria este mai predispus la aschiere am explicat mai sus motivul!nu recomand lacul industrial decat daca este diluat cu apa!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu

                Procesare...
                X