Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

xiom omega III vs butterfly tenergy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • xiom omega III vs butterfly tenergy

    Daca aveti experiente cu ambele fete luminati-ma si pe mine!
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

  • #2
    Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

    Postat în original de Dado.daniel
    Daca aveti experiente cu ambele fete luminati-ma si pe mine!
    Tenergy sunt scule printre fețele astea noi de se lipesc cu apa...nu prea ma pricep la ele, dar astea fata de alte fete care se lipesc permanent sunt super elastice mereu, si au si efect si viteza si tot ce le trebuie...Nu cred ca se compara cu alte modele, cel putin deocamdata

    Comentariu


    • #3
      Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

      Postat în original de Eugen
      Postat în original de Dado.daniel
      Daca aveti experiente cu ambele fete luminati-ma si pe mine!
      Tenergy sunt scule printre fețele astea noi de se lipesc cu apa...nu prea ma pricep la ele, dar astea fata de alte fete care se lipesc permanent sunt super elastice mereu, si au si efect si viteze si tot ce le trebuie...Nu cred ca se compara cu alte modele, cel putin deocamdata
      Fiecare zice cu ce a experimentat. Si eu pot zice acelasi lucru despre Sinus Alpha ca am jucat cu ea. Nu as da-o pe 10 tenergiuri - Tenergy 05 e piatra pe langa Sinus Alpha.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #4
        Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

        Postat în original de vali
        Postat în original de Eugen
        Postat în original de Dado.daniel
        Daca aveti experiente cu ambele fete luminati-ma si pe mine!
        Tenergy sunt scule printre fețele astea noi de se lipesc cu apa...nu prea ma pricep la ele, dar astea fata de alte fete care se lipesc permanent sunt super elastice mereu, si au si efect si viteze si tot ce le trebuie...Nu cred ca se compara cu alte modele, cel putin deocamdata
        Fiecare zice cu ce a experimentat. Si eu pot zice acelasi lucru despre Sinus Alpha ca am jucat cu ea. Nu as da-o pe 10 tenergiuri - Tenergy 05 e piatra pe langa Sinus Alpha.
        Uite asta nu am incercat, am incercat dintre astea cu apa urmatoarele:
        Donic coppa silver sau ceva de genul - moale, misto, dar daca o lasi 3 zile pe paleta parca joi cu meteor din ala din copilarie, adica e soft dar parca nu prinde nici un efect.
        Tenergy 64 - buna, nu are acelasi efect ca tenergy 05 dar e mai elastica si merge bine pe forehand
        Tenergy 05 - foarte efectuoasa, dar grea din pacate. Cred ca varianta de 1,9 mm ar fi mai ok, mai ales ca oricum ea sare tare
        sriverG3fx - foarte moale, sunet de proaspat lipit, dar aceeasi senzatie de antipower obosit ca la donic silver - evident din punctul meu de vedere, am inteles din alte surse ca sare excelent.
        Evident, parerile de mai sus sunt foarte personale si nu trebuie luate in consideratie in cazul in care vreti sa cumparati astfel de fețe. Toate ar trebui incercate zic eu

        Comentariu


        • #5
          Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

          Ca o parere personala,am probat TENERGY 05,pe un lemn XIOM-STRADIVARIUS,au un super efect la serviciu,la topspin pleaca mingea cu o traiectorie ciudata dar pe masa.
          OMEGA III -nu are asa mult efect,dar are mai mult control,este mai de pe planeta asta.
          SINCER,primul impuls a fost sa pun mina pe telefon sa cumpar TENERGY.,apoi m-am mai gindit.
          Desii eu vind OMEGA III-XIOM.
          www.tenismasa.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

            Postat în original de Eugen
            Uite asta nu am incercat, am incercat dintre astea cu apa urmatoarele:
            Donic coppa silver sau ceva de genul - moale, misto, dar daca o lasi 3 zile pe paleta parca joi cu meteor din ala din copilarie, adica e soft dar parca nu prinde nici un efect.
            Tenergy 64 - buna, nu are acelasi efect ca tenergy 05 dar e mai elastica si merge bine pe forehand
            Tenergy 05 - foarte efectuoasa, dar grea din pacate. Cred ca varianta de 1,9 mm ar fi mai ok, mai ales ca oricum ea sare tare
            sriverG3fx - foarte moale, sunet de proaspat lipit, dar aceeasi senzatie de antipower obosit ca la donic silver - evident din punctul meu de vedere, am inteles din alte surse ca sare excelent.
            Evident, parerile de mai sus sunt foarte personale si nu trebuie luate in consideratie in cazul in care vreti sa cumparati astfel de fețe. Toate ar trebui incercate zic eu
            Cu ce tip de solutie le-ai incercat ? .. pe baza de apa ?
            Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
            Fh: Xiom Omega II euro black
            Bh: Xiom Omega I euro max red
            Glue: Xiom i-bond
            http://www.okclub.lx.ro

            Comentariu


            • #7
              Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

              Postat în original de vali
              Postat în original de Eugen
              Postat în original de Dado.daniel
              Daca aveti experiente cu ambele fete luminati-ma si pe mine!
              Tenergy sunt scule printre fețele astea noi de se lipesc cu apa...nu prea ma pricep la ele, dar astea fata de alte fete care se lipesc permanent sunt super elastice mereu, si au si efect si viteze si tot ce le trebuie...Nu cred ca se compara cu alte modele, cel putin deocamdata
              Fiecare zice cu ce a experimentat. Si eu pot zice acelasi lucru despre Sinus Alpha ca am jucat cu ea. Nu as da-o pe 10 tenergiuri - Tenergy 05 e piatra pe langa Sinus Alpha.
              Constat cu uimire ca nu vad nici un Sinus in semnatura ta !
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

                Postat în original de Marian023
                Postat în original de Eugen
                Uite asta nu am incercat, am incercat dintre astea cu apa urmatoarele:
                Donic coppa silver sau ceva de genul - moale, misto, dar daca o lasi 3 zile pe paleta parca joi cu meteor din ala din copilarie, adica e soft dar parca nu prinde nici un efect.
                Tenergy 64 - buna, nu are acelasi efect ca tenergy 05 dar e mai elastica si merge bine pe forehand
                Tenergy 05 - foarte efectuoasa, dar grea din pacate. Cred ca varianta de 1,9 mm ar fi mai ok, mai ales ca oricum ea sare tare
                sriverG3fx - foarte moale, sunet de proaspat lipit, dar aceeasi senzatie de antipower obosit ca la donic silver - evident din punctul meu de vedere, am inteles din alte surse ca sare excelent.
                Evident, parerile de mai sus sunt foarte personale si nu trebuie luate in consideratie in cazul in care vreti sa cumparati astfel de fețe. Toate ar trebui incercate zic eu
                Cu ce tip de solutie le-ai incercat ? .. pe baza de apa ?
                da, numai solutie pe baza de apa, fara booster, etc.
                repet, sunt pareri personale, nu as vrea sa creez confuzii

                Comentariu


                • #9
                  Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

                  cunosc tenergy cam de cand au aparut in Romania, de atunci joc cu ele si nu cred ca mai au secrete, dar cand am deschis topicul ma gandeam la diferentele dintre ele si omega III! Asta pt. ca nu am jucat niciodata cu omega III, din acest punct de vedere dl. tibi m-a luminat, control am cu tenergy datorita faptului ca joc de mult timp cu ele, deci cred ca raman la tenergy!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: xiom omega III vs butterfly tenergy

                    Postat în original de laky
                    Constat cu uimire ca nu vad nici un Sinus in semnatura ta !
                    A fost mult timp la semnatura , acum e la pastrare . Deocamdata joc cu Torpedo Soft(forehand , rever ) pt ca vreau sa finisez niste kestii si nu vreau sa beneficiez de proprietatile lui Sinus Alpha. Torpedo e destul pt ce vreau eu deocamdata.
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X