Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reconfigurare paleta!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Reconfigurare paleta!

    Salutare!
    Dupa cum ati vazut probabil am vrut sa-mi vand paleta formata din Tibhar IVS/Bryce FX FH/Tibhar Rapid BH. Ideea era ca ma gandeam sa-mi cumpar un lemn Butterfly allaround si alte fete. Insa m-am decis sa pastrez lemnul pentru ca este un allround usor ofensiv, deci bun pentru un amator si sa-mi schimb doar fetele. Eeee....aici e problema mea de alegere.
    Am jucat cu paleta in configuratia asta destul de mult si nu-s multumit de cum o simt. Sa descriu despre ce este vorba punctual:
    1) Pe FH am un control scazut deoarece FX-ul este foarte ofensiv dupa cum stiti;
    2) Pe BH desi la specificatiile RAPID-ului denota ca ar fi rapid, totusi nu este chiar asa de rapid, fiind mult sub bryce la capitolul asta;
    3) paleta o simt prea grea in mana si asta cred ca se datoreaza grosimii mari a fetelor. Am impresia ca Rapidul are 2.3 sau 2.5 iar bryce-ul are sigur 2.1 sau 2.3, nu mai stiu exact.
    As vrea sa obtin urmatoarele:
    1) Sa am un control mai bun;
    2) Sa obtin un spin mai bun;
    Ce credeti? Ar merge un tackifire Special Soft pe FH si un Tackiness Chop pe BH, ambele de 1.9?
    Orice sugestii sunt binevenite...

  • #2
    Re: Reconfigurare paleta!

    Practicati relipirea?
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Reconfigurare paleta!

      Postat în original de VISCO
      Practicati relipirea?
      Nu inteleg ce vreti sa spuneti... Deci vreau sa schimb fețele...
      Actualele fete nu au fost relipite niciodata...

      Comentariu


      • #4
        Re: Reconfigurare paleta!

        Am inteles. In acest caz ar fi bine sa va luati fete care nu necesita relipire si care au un control deosebit. Va recomand Donic Sonex JP Gold sau Tibhar Nimbus Soft.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: Reconfigurare paleta!

          Postat în original de VISCO
          Am inteles. In acest caz ar fi bine sa va luati fete care nu necesita relipire si care au un control deosebit. Va recomand Donic Sonex JP Gold sau Tibhar Nimbus Soft.
          Va multumesc pentru opinia profesionista. O sa merg pe nimbus soft pentru ca imi place sa am componentele aceleiasi marci.

          Comentariu


          • #6
            Re: Reconfigurare paleta!

            Foarte bine. Mult succes!
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: Reconfigurare paleta!

              Postat în original de OvidiuDanut
              Postat în original de VISCO
              Am inteles. In acest caz ar fi bine sa va luati fete care nu necesita relipire si care au un control deosebit. Va recomand Donic Sonex JP Gold sau Tibhar Nimbus Soft.
              Va multumesc pentru opinia profesionista. O sa merg pe nimbus soft pentru ca imi place sa am componentele aceleiasi marci.
              daca FX e prea rapid atunci Sonex sau Nimbus sunt warp-2
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu

              Procesare...
              X