Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comparatie fețe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comparatie fețe

    In prezent joc cu fețe Yasaka Mark V 30 NERELIPITE.
    Rog cunoscatorii sa imi recomande fețe ce nu necesita relipire care sa aiba viteza DOAR PUTIN mai mare decat acestea in schimb spin si control mai mari.
    As prefera opinii despre: Tibhar Nimbus Sound, Donic Platinum Soft si Stiga Boost TC.
    Va multumesc anticipat.
    Lemn: Xiom Solo
    FH: Joola Rhyzm-P
    BH: Joola Maxxx-P

  • #2
    Re: Comparatie fețe

    Nici una din cele trei nu are "doar putina" viteza in plus. Nimbus Sound este mai aproape dar nu o recomand pt ca este prea moale si sare mingia aiurea la loviturile cu efect mai puternice.
    Ceea ce doresti tu, gasesti la Bty Solcion dar din pacate spinul se erodeaza repede, ca si la fetele de tip "tensor".
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Comparatie fețe

      Dupa cat timp (ore de joc) isi pierde din calitati Solcionul si ce anume pierde? Joc de doua saptamani cu asa ceva
      Jun Mizutani
      Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Re: Comparatie fețe

        Postat în original de Bogdy
        In prezent joc cu fețe Yasaka Mark V 30 NERELIPITE.
        Rog cunoscatorii sa imi recomande fețe ce nu necesita relipire care sa aiba viteza DOAR PUTIN mai mare decat acestea in schimb spin si control mai mari.
        As prefera opinii despre: Tibhar Nimbus Sound, Donic Platinum Soft si Stiga Boost TC.
        Va multumesc anticipat.
        Donic Platinum Soft, de stiga am auzit numa de bine dar nu am incercat.
        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
        Fh: Xiom Omega II euro black
        Bh: Xiom Omega I euro max red
        Glue: Xiom i-bond
        http://www.okclub.lx.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: Comparatie fețe

          Postat în original de end-er
          Dupa cat timp (ore de joc) isi pierde din calitati Solcionul si ce anume pierde? Joc de doua saptamani cu asa ceva
          Pierde din aderenta (spin) dupa aproximativ 50-100 ore de joc. Depinde f mult si de modul cum sunt intretinute. Praful care se acumuleaza de la joc, daca nu este inlaturat cat mai des, erodeaza fetele.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Re: Comparatie fețe

            Postat în original de VISCO
            Nici una din cele trei nu are "doar putina" viteza in plus.
            Indeed ...
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Re: Comparatie fețe

              Postat în original de VISCO
              Praful care se acumuleaza de la joc, daca nu este inlaturat cat mai des, erodeaza fetele.
              Merci pentru sfat, am sa incep sa fiu mai atent cu ele din punctul asta de vedere
              Jun Mizutani
              Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Re: Comparatie fețe

                Postat în original de VISCO
                Nimbus Sound este mai aproape dar nu o recomand pt ca este prea moale si sare mingia aiurea la loviturile cu efect mai puternice.
                Visco, Nimbus ar trebui sa aiba buretele ceva mai tare decat Mark V 30. Am vazut undeva ca ar fi de 32*. Tocmai "moliciunea" asta exagerata de la Mark V 30 ma deranjeaza, kiar daca prefer fetele cu burete moale.
                Tu ai jucat vreodata cu Mark V 30 nelipite proaspat cu Sp.Glue? Banuiesc ca toate caracteristicile lor: spin, viteza, control si "feelingul de moale" al buretelui se aplica doar sau in special cand fețele sunt lipite proaspat cu S Glue, sau nu?
                Ptr. ca ma uit la caracteristicile celor doua: Nimbus si MarkV30 si cam peste tot Nimbusul depaseste MarkV30 la toate.
                Si banuiesc ca eu, nefiind "speed-gluer" m-ar avantaja Nimbusul.
                Ce zici?
                Multumesc tuturor ptr. raspunsuri.
                Lemn: Xiom Solo
                FH: Joola Rhyzm-P
                BH: Joola Maxxx-P

                Comentariu


                • #9
                  Re: Comparatie fețe

                  Atentie, trebuie sa stim exact despre ce vorbim. Exista Nimbus VIP, Nimbus, Nimbus Medium, Nimbus Soft si Nimbus Sound. Eu avertizasem despre "Nimbus Sound" ca este prea moale, nu "Nimbus".
                  Mark V 30 par a avea 30 grade numai cand sunt tratate cu speed glue. Netratate sunt mult mai ferme dar dupa parerea mea, jucabile in ambele situatii fata de alte fete clasice mai tari.
                  Nu comparati cifrele date de fabricanti diferiti, chiar daca este vorba de duritatea buretelui, caci nu functioneaza decat in linii foarte largi.
                  Din punctul meu de vedere, "Nimbus Soft" este adecvata scopului propus in acest caz.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Comparatie fețe

                    Merci mult. Maine am sa probez un Nimbus Sound, caci despre asta vorbim si daca mi se pare prea moale probabil am sa optez ptr. varianta de burete MAX sau imi iau Nimbus Soft.
                    Cele bune.
                    Lemn: Xiom Solo
                    FH: Joola Rhyzm-P
                    BH: Joola Maxxx-P

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X