Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Configuratie paleta - as dori parerea "veteranilor"

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Configuratie paleta - as dori parerea "veteranilor"

    Buna ziua
    Sunt nou pe acest forum, dar sunt un amator de tenis de masă de foarte multi ani. Pentru ca mai nou joc din ce in ce mai des tenis de masă sunt gata pentru o investitie. Adica o paleta mai performanta pentru ca pana acum am jucat doar cu palete din acelea cumparate direct asamblate care nu iti dau niciun feeling atunci cand e vorba de a arata ce poti.
    Ideea ar fi ca de vreo doua saptamani tot consult forumuri si site-uri despre tenis de masă pentru a-mi alege o paleta.
    Sunt stangaci. Ca profil de joc, sunt un bun jucator defensiv, in special pe rever. Insa imi place sa atac ori de cate ori mi se iveste ocazia. Atac foarte bine cu reverul, dar joc bine si FH.
    Ca lemn as dori fie ceva ALL, fie OFF- pentru ca astea cred ca mi s-ar potrivi. Fete as dori ceva aderent, cu bureti moi.
    Sa spunem ca bugetul ar fi undeva la 300-350 RON.
    M-am oprit la urmatoarele:
    -Lemn: Yasaka Gatien Extra 3D sau Stiga Allround Classic WRB sau Tibhar P. Chila Offense (asta din urma nu-l gasesc ca tare mi l-as dori)
    -Fata FH Stiga Neos Sound (2,3mm) sau Nittaku Refoma (2,2mm)
    -Fata BH Tibhar Bungee (2,5mm) sau Yasaka Mark V M2 (2,5mm)
    As vrea o solutie de lipit astfel incat fetele sa nu se dezlipeasca decat foarte greu (adica nu sunt dispus sa lipesc si sa dezlipesc fete inainte de a juca, sunt totusi amator, nu profi). Imi puteti recomanda ceva?
    Astept sfaturile voastre. Sugestii sau corecturi la ceea ce am scris. Precizez ca variantele de fete si lemn le-am trecut dupa ce am citit diverse review-uri. In esenta, imi doresc o paleta care sa-mi ofere spin si viteza, cu un control satisfacator. E obligatoriu ca fetele sa fie moi si aderente.
    Si inca o intrebare: am gasit in cautarile mele si aceasta paleta cu burete de 2,1 mm. http://www.tennisrevolution.ro/tenis-de ... s-800.html
    Merita sa incerc asa ceva sau nu se apropie de una confectionata din lemn si fete profesionale?
    Mersi anticipat.

  • #2
    Re: Configuratie paleta - as dori parerea "veteranilor"

    Fereasca cel de sus!!!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: Configuratie paleta - as dori parerea "veteranilor"

      pentru acest lucru incearca sa te uiti si pe urmatoarele combinatii de la buttefly:
      - lemn balsacarbo x3 + fete sriver g3 fx
      - lemn primorac off- + fete solcion
      - lemn kong li hui + fete tenergy 05
      detalii pe www.sportcom.ro
      www.sportcom.ro - magazin online de articole Butterfly si nu numai

      Comentariu


      • #4
        Re: Configuratie paleta - as dori parerea "veteranilor"

        YASAKA GATIEN 3 D-LEMN
        FETE-REFOMA-2,2
        +YASAHA V M2-2,5
        PRETURI DE IMPORTATOR
        SIGILATE
        DECIT SA SUNI SAU M.P
        0728747067
        GELU
        STIMA
        www.tenismasa.ro

        Comentariu

        Procesare...
        X