Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Doresc informatii in legatura cu competitii de amatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Doresc informatii in legatura cu competitii de amatori

    Salut sunt un 'pusti' de 15 ani din Constanța si imi place tenisul de masa. Am jucat tenis de camp cam 5-6 ani de zile pana pe la 12 ani si ma pricep destul de bine la cel de masa. Nefiind profesionist sau ceva de genul, as vrea sa va intreb daca pot participa la vreo competitie de amatori, sa imi dati exemplu de una cat mai curand si cat mai aproape de Constanța, pentru ca as vrea sa vad si eu cam ce pot fata de ceilalti. As vrea sa va intreb: este pe varste sau cum? pot sa joc si cu 20+ ani? juniori-seniori? vreau mai multe detalii despre aceste competitii si cam cu ce sa ma pregatesc pentru asa ceva? Am jucat ping-pong cu colegii si prietenii, am castigat ceva banuti cand pariau oamenii si sunt curios daca chiar pot ceva cu jucatori mai buni sau doar vorba de mine?
    Astept un raspuns, multumesc

  • #2
    Re: Buna ziua!

    1.nu se joaca pe bani in Amatour, daca cauti asa ceva mai bine nu veni la turneele din circuit!
    2.la turnee poate participa oricine indiferent de varsta, sa poata sa tina paleta in mana!
    3. Din cate stiu eu e un concurs la Constanța pe 29 august, si unul pe 5 septembrie la Mangalia, locatii apropiate de tine.
    4. O sa ai toate sansele sa afli pe unde te afli ca nivel, sunt jucatori de toate categoriile in sistemul Amatour, iar ce am observat eu e ca nivelul a crescut mult in ultimul timp, ceea ce e numai de bine!
    5. Succes, si bine ai venit in Circuit!
    6. Urmareste pe forum sectiunea destinata turneelor si vei afla din timp pt. fiecare tureneu in parte data, locatia, taxa de participare, etc.
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Re: Buna ziua!

      PS sistemul e open, se joaca indiferent de varsta.
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        Re: Buna ziua!

        Multumesc mult pentru informatii!

        Comentariu


        • #5
          Re: Doresc informatii in legatura cu competitii de amatori

          vreau si io informatii da in legatura cu competitii din bihor si judetele din apropiere
          Blade:Kreanga Powerspin OFF FH:Sriver G2-FX -max BH:Sriver G2-FX-max

          Comentariu


          • #6
            Re: Doresc informatii in legatura cu competitii de amatori

            Informatii despre concursurile din cadrul Amatur gasiti pe http://www.amatur.ro la sectiunea Tenis de masa -> Calendar 2009 sau aici: http://tenisdemasa.ro/forum/viewtopi...1672&start=120.
            Pe 15 august este programat un concurs la Alesd.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              Re: Doresc informatii in legatura cu competitii de amatori

              multumesc frumos pentru informatii
              Blade:Kreanga Powerspin OFF FH:Sriver G2-FX -max BH:Sriver G2-FX-max

              Comentariu


              • #8
                Re: Doresc informatii in legatura cu competitii de amatori

                Postat în original de Ady'
                Salut sunt un 'pusti' de 15 ani din Constanța si imi place tenisul de masa. Am jucat tenis de camp cam 5-6 ani de zile pana pe la 12 ani si ma pricep destul de bine la cel de masa. Nefiind profesionist sau ceva de genul, as vrea sa va intreb daca pot participa la vreo competitie de amatori, sa imi dati exemplu de una cat mai curand si cat mai aproape de Constanța, pentru ca as vrea sa vad si eu cam ce pot fata de ceilalti. As vrea sa va intreb: este pe varste sau cum? pot sa joc si cu 20+ ani? juniori-seniori? vreau mai multe detalii despre aceste competitii si cam cu ce sa ma pregatesc pentru asa ceva? Am jucat ping-pong cu colegii si prietenii, am castigat ceva banuti cand pariau oamenii si sunt curios daca chiar pot ceva cu jucatori mai buni sau doar vorba de mine?
                Astept un raspuns, multumesc
                Ady, pana la turneu, te invit la un antrenament/joc in gasca noastra de "lupi batrani" amatori... (nici macar tenis de camp nu am facut in tinerete)...s-ar putea sa te batem toti, dar nu iti luam si banii! ) din gasca noastra doar mie imi plac pariurile!
                daca esti prea slabut si incurci, s-ar putea sa te retrogradam la grupa de incepatori(casa feleacu')
                suntem luni-miercuri-vineri de la 19-21. sala mica css2 (langa camin, pe langa terenurile de tenis camp).
                ma poti suna la 0722-317974.
                te asteptam!
                george
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu

                Procesare...
                X