Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce lemn imi recomanzi ???

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce lemn imi recomanzi ???

    pt fete tenergy
    vreau un lemn OFF fara carbon cu un feeling mediu(din fete sare mingea destul de tare) sa am control bun
    http://sportcom.ro/Boll-Forte-NEW,p-369.htmlhttp://sportcom.ro/Korbel-Magic-Hand,p-375.html

  • #2
    Re: ce lemn imi recomanzi ???

    semnatura mea ...T64 pe M. Maze perfect cu un maner anatomic !!!
    Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
    DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
    Just do it !

    Comentariu


    • #3
      Re: ce lemn imi recomanzi ???

      are intr-adevar si carbon dar feelingul este mediu din cauza arylat-ului
      speed 8.5, control 8 ceea ce o claseaza la cele mai rapide si de control lemne
      http://www.butterflyonline.com/online_s ... pe=1&ID=68 ..si mai cauta blade specifications
      Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
      DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
      Just do it !

      Comentariu


      • #4
        Re: ce lemn imi recomanzi ???

        Ca sa para moi, Tenergy au nevoie de un "suport" foarte rigid. De aceia este mai greu cu lemnele "All wood" si sunt mai potrivite cele "compozite", tari. Am mai scris eu candva: "au nevoie de un lemn care sa le domine". Dupa cum vezi, colegii forumisti, tot "compozite" ti-a recomandat. Daca insa vrei un lemn all wood, alege unul care sa aibe straturile exterioare cat mai tari si sa fie rigid.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: ce lemn imi recomanzi ???

          Am dat luni cateva seturi cu paleta lui Manyaku88 - Tenergy 05 + Donic Coppa Platin pe Balsa Carbo X5.
          Durere mare - merge paleta aia ca unsa.
          Cred ca Tenergy sunt chiar fericite sa stea pe lemnul ala!
          Recomand cu caldura Balsa Carbo X5 pentru Tenergy 05 pentru un stil de joc ofensiv.
          EDIT:
          P.S. Daca nu ai mai jucat cu acest lemn, pot sa-ti spun ca desi are 5 straturi de carbon, are un simt apropiat de all-wood, nu este sticlos ca alte compozite.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Re: ce lemn imi recomanzi ???

            balsa carbo x5 are 2 straturi de carbon, nu 5! Simtul este moale, nu seamana de loc cu un lemn cu carbon, dwell time enorm, cel mai mare care l-am intalnit la un lemn(poate din cauza balsei+ carbon). Ca sa-ti faci o idee, un loop inalt de 30-40 cm nu e o problema cu tenergy 05 pe un balsa carbo x5!Am jucat mult timp exact cu combinatia asta, T05+balsa carbo x5, dar am ajuns la concluzia ca iti limiteaza jocul...Smashul este cam lipsit de forta, loviturile drepte sunt lipsite oarecum de controlul dat de un lemn mai tare, mai rigid, in sfarsit exact ce-l face un lemn de simt, moale asta il si trage inapoi de la unele lovituri fara de care nu ai jocul complet! Viteza nu e de off, ci de allround! Nu poti sa le ai pe toate, de aceea trebuie sa gasesti lemnul care face din toate, bine, dar aproape mereu nu exceleaza la ceva anume! Asta e concluzia la care am ajuns eu! Inca un plus la balsa carbo x5 e faptul ca e foarte usoara!
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              Re: ce lemn imi recomanzi ???

              Corect, lemnul are doar 2 straturi de carbon.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                Re: ce lemn imi recomanzi ???

                Postat în original de yodasory
                semnatura mea ...T64 pe M. Maze perfect cu un maner anatomic !!!
                SPUNEMI SI MIE CATE CEVA DE COBINATIA DE PALETA CARE O AI !
                Butterfly Viscaria fl
                Butterfly tenergy05

                Comentariu


                • #9
                  Re: ce lemn imi recomanzi ???

                  m. maze are feeling mediu din cauza arylat-ului si este unul dintre cele mai echilibrate lemne de la butterfly dpdv al vitezei si controlului, iar fetele T64 (2.1mm) sunt mai soft si mai rapide decat T05
                  setup-ul e perfect pt mine
                  doar 2 chestii:
                  1. as vrea sa schimb manerul cu unul anatomic
                  2. joc aproximativ de 3 ori / sapt. cate 2 ore -> problema e ca in 6 luni fetele T64 si-au pierdut f mult din viteza si spin
                  concluzia...e a ta
                  Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                  DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                  Just do it !

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: ce lemn imi recomanzi ???

                    stiga ebenholz 5 sau 7 in functie de cum doriti sa raspinga mai tare sau mai incet

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X