Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete chinezesti echivalente "tensor" g4

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete chinezesti echivalente "tensor" g4

    pentru cei care cunosc.....au jucat.....joaca.....sau stiu.....
    care este echivalentul chinezesc al fetelor "europene" tip "tensor" generatia a 4-a(sau mai mult)??? adica acele fete destinate NUMAI lipirii cu solutie pe baza de apa, voc free.
    as dori sa deschidem o discutie legata de echivalenta(la nivel de perceptie, feeling,conceptie...poate si de realizare tehnica) intre fetele chinezesti si fete gen Tenergy, Baracuda, Genius, Omega III, Roxon, Express, Pryde,...etc...

  • #2
    Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

    Eu am auzit despre Gambler Outlaw ca sunt pentru lipirea cu adeziv voc-free. Am si vazut, dar nu am jucat cu ea.
    Este usoara (pentru o chinezeasca), rapida, high-throw, dar nu chiar ca Tenergy, grippy (non-tacky), reactioneaza negativ foarte repede la umiditate. Se pare ca fetele sunt factory-tuned, adica sunt tratate cu un booster si apoi cu vapori de nu-stiu-ce sa tina boosterul captiv. Calitate oarecum proasta a produsului - face bule si se distruge relativ usor. Pe site-ul http://forums.oneofakindtrading.com.au gasesti doua thread-uri: unul care ridica in slavi fetele si unul care pare mai realist si care arata si partile proaste. Ambele mi se par exagerate, insa.
    Pretul este decent: 14 USD + transport - http://www.colestt.com.
    Gambler mai au si alte fete, dar nu stiu mai nimic despre ele.
    Palio aveau niste fete - dar cred ca sunt ESN tensor.
    DHS Higher sunt cred G3.
    Dawei Sprungfeder sunt tensionate, dar sunt G3. Se numesc Exonsor, dar ar putea sa fie foarte bine Tensor re-branded. http://oneofakindtrading.com.au/sprungfeder_g3.htm. La Dawei, interesante sunt Inspirit Quattro UL, care nu e chiar Ultra Light, dar e mai subtire topsheet-ul si e mai usoara (normala, comparata cu o euro/jap).
    Fetele mai vechi chinezesti aveau topsheet-ul cumva rigid, ne-elastic (sau nu suficient) si dadeau impresia de fete moarte, chiar si cu speed-glue sau booster. Poate dupa vreo 10 straturi de toluen si puse pe geam sa fi fost mai ok
    Gambler Outlaw sunt total diferite. Paote posesorii de Outlaw sa dea mai multe informatii despre plusuri si minusuri ale acestor fete.
    A, si inca ceva despre alea chinezesti clasice: topsheet-ul este gros de n-ai vazut, de-aia cantaresc 100 de kile.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

      nu egzista asa ceva . Daca vrei un tensor G4 ia unul veritabil.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #4
        Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

        Multumesc pentru raspunsuri...Daca mai sunt si alte opinii...le astept cu placere,sper sa nu ne oprim aici.
        In alta ordine de idei, citeam pe un forum afara ca 729 este singurul distribuitor ESN in China, dar in acelasi timp nu am cunostinta de nici un produs al fabricilor chineze care sa aiba incorporati elastomeri ESN de generatia 4-a!!!!
        De asemeni, mi se pare uimitor ca o tara care da cam 20 de jucatori, daca nu mai multi, din primii 40 ai lumii(baieti si fete), care are un orgoliu nemasurat, sa nu participe cu nici un produs "made in China" la competitiile ITTF. Oare in China se joaca numai cu produse europene...sau ei nu au auzit ca s-a interzis solutia de lipire pe baza de solventi volatili? Oare echipa nationala a Chinei joaca cu fete "made in Japan"?
        Iertati-mi ignoranta, dar sunt realmente contrariat. Sper sa nu deranjez cu acest subiect.

        Comentariu


        • #5
          Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

          tenergy 05 sau baracuda

          Comentariu


          • #6
            Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

            butterfly cica ca fac o fata spinart se numeste si are burete de tenergy si topsheet lipicios

            Comentariu


            • #7
              Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

              Majoritatea chinezilor incep sa joace acum cu seriile noi de la DHS,NEO-H2,H3,TG2 si TG3.
              Tensorul scos de cei de la Palio se cheama BIOTECH ,dar nu se prea apropie de cel original ,sa zic asa,dar sunt modele reusite.Am jucat cu un model din acesta de la Palio si pot spune ca sunt multumit de ea iar la pretul pe care il are eu cred ca merita macar incercate.
              Xi En Ting-X828
              Pryde 30
              Calibra LT Sound

              Comentariu


              • #8
                Re: fete chinezesti echivalente "tensor" g4

                sa mai amintim de Haifu whale II black sponge - 19 $ bucata si blue whale III purple sponge, asta din urma la un pret astronomic , undeva la 80 de $ , daca a incercat cineva varianta ieftina as fi curios si eu de caracteristici , am mai dat cu globe national varianta Ma LIn , spin f. bun desi nu este tacky , control ok dar este f. grea
                blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                Comentariu

                Procesare...
                X