Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

vs tenergy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • vs tenergy

    Salut tuturor,
    Exista vre`o fata care sa aiba efectul dat de tenergy si saritura de nittaku hammond sau stiga boost tc?
    P.S. : De preferat daca ati jucat cu ceva asemanator, ca pe multe siteuri una scrie alta e.
    Multumesc frumos,

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

  • #2
    Re: vs tenergy

    Incearca Nianmor, este noua gaselnita de la Tibhar cu care se pare Samsonov a inlocuit Nimbus Vip. Nu am apucat sa dau inca cu ele dar din cele spuse de altii ar trebui sa se potriveasca cerintelor tale. Parti mai putin bune: nu stiu daca va fi la fel de durabila ca T05(unii sustin ca dupa aprox 3 saptamani se vede o scadere in spin considerabila), s-ar putea sa fie un pic mai rapida iar ca pret este foarte aproape daca nu la fel ca tenergy.
    Blade: Viscaria, FL
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

    Comentariu


    • #3
      Re: vs tenergy

      Am jucat si cu Hammond si cu Boost TC si cu Tenergy.
      Concluzie:Hammond si Boost Tc sunt foarte apropiate ca saritura (Hammond cu speed glue,Boost fara speed glue) cu mentiunea ca Boost Tc are unghiu un pic de tot mai inalt.
      Eu sunt fan Hammond si este f greu sa gasesti genu asta de saritura cu spin de Tenergy,Tenergy este tare si are traiectorie inalta.Cam toate fetele cu un asemenea spin cred ca "arunca sus".
      Daca iti plac fețele cu traiectorie joasa incearca Butterfly Bryce Speed fx ,e destul de moale, e cu putin mai tare decat Boost TC si spinu zic eu ca e mai bun dar sare si mai tare.

      Comentariu


      • #4
        Re: vs tenergy

        Au aparut fete noi de la Donic si de la Andro.
        Nu am jucat cu ele, dar am vazut Donic Barracuda la cineva si mi s-a parut apropiata de Stiga Boost TC, insa cu un topsheet care face mai mult spin. Nu stiu daca saritura este apropiata.
        Despre Andro Hexer vezi cateva vorbe in link-ul de mai jos.
        Andro Hexer: http://forums.oneofakindtrading.com....hp?f=44&t=8631
        Un mic review la Donic Barracuda: http://forums.oneofakindtrading.com....hp?f=44&t=9223
        George, daca gasesti sa le probezi, da si tu un feedback despre saritura, mai ales la Barracuda.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Re: vs tenergy

          Postat în original de flash
          Incearca Nianmor, este noua gaselnita de la Tibhar cu care se pare Samsonov a inlocuit Nimbus Vip. Nu am apucat sa dau inca cu ele dar din cele spuse de altii ar trebui sa se potriveasca cerintelor tale. Parti mai putin bune: nu stiu daca va fi la fel de durabila ca T05(unii sustin ca dupa aprox 3 saptamani se vede o scadere in spin considerabila), s-ar putea sa fie un pic mai rapida iar ca pret este foarte aproape daca nu la fel ca tenergy.
          de la tibhar fetele sinus alpha au saritura comparabila cu hammond dar au un altfel de spin mai elastic decat tenergy, iar tibhar genius se aseamana mult cu tenergy 05 la spin dar sunt destul de greu de controlat
          Andro Rasanter 48
          Butterfly Timo ALC
          Andro Rasanter 48​

          Comentariu


          • #6
            Re: vs tenergy

            da, sinus alpha e cred ceea ce vrea George
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Re: vs tenergy

              eu nu cred ca sinus alpha mai degraba un hexer de la andro

              Comentariu


              • #8
                Re: vs tenergy

                Despre Hexer am citit ca ar avea intradevar un unghi jos. Si ca daca e lipit bine cu apa, seamana la saritura cu Bryce FX lipit bine cu speed.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Re: vs tenergy

                  nu exista!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: vs tenergy

                    incearca barracuda de la donic,dar oricum e mare diferenta sau pryde de la yasaka;Samsonov nu joaca cu nianmor ci cu fata chinezeasca nu nume de tibhar pe ea.
                    Lemn DHS Hurricane King
                    Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: vs tenergy

                      de unde ai tu aceasta informatie referitoare la fata lui Samsonov?pune lin-kul aici sa ne luminam si noi!
                      Blade : DHS Hurricane King
                      FH: DHS Hurricane 3 Neo National
                      BH: Xiom Vega Europe

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: vs tenergy

                        Grip S e neagra, nu e...galbena.
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: vs tenergy

                          Postat în original de No pain,no gain
                          incearca barracuda de la donic,dar oricum e mare diferenta sau pryde de la yasaka;Samsonov nu joaca cu nianmor ci cu fata chinezeasca nu nume de tibhar pe ea.
                          Informatia circula de o vreme pe site-uri straine: ?Samsonov ordered the rubber from Haifu. Haifu made it using exactly Whale II's formula, but they use Tibhar's mold to make the topsheet, so it shows Tibhar's brand and model on the rubber. Because Samsonov is contracted with Tibhar.
                          I got this information from Haifu internally. ?
                          Si acesta este linkul :http://mytabletennis.net/forum/forum....asp?TID=29435
                          Trebuie sa remarc ca sunt o gramada de tipi ?destepti ? pe aici care citesc informatia pe un site strain si apoi o servesc pe forumul romanesc, fara sa citeze sursa, de parca ar fi aflat chestiunea in cauza in scara blocului.
                          Hurricane III (by Nittaku)
                          Jun Mizutani ZLC
                          Nittaku Hammond Z2

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: vs tenergy

                            "Informatiile" sunt defapt manipulari speculative cu iz puternic de razboi al marketingului.
                            Normal ca lumea cand a vazut burete negru, a facut imediat asocierea cu fostul burete albastru de la fostele "Hurricane" sau "TG Skyline", ca si cum buretii de culoare inchisa, sunt apanajul Asiei. Iar cei de la Haifu, de ce nu ar beneficia si ei de confuzia creata, (Asta nu exclude o eventuala colaborare).
                            Eu cred ca este mult mai usor pt Europeni sau Japonezi sa creeze un topsheet lipicios sau f aderent fara ajutorul chinezilor, folosind cauciuc natural mai mult, decat acestora din urma, bureti "tensor" sau "spring" care au necesitat cercetare mult mai scumpa.
                            In alta ordine de idei, numai o minte bolnava poate crede ca "Haifu" a facut o presa de brand Tibhar care implica costuri f mari, riscand falimentul in cazul unui proces, doar pt ca Samsonov are contract cu "Tibhar" .
                            Este suficient sa faci un produs f bun, ca el sa faca "valuri tzunami" imediat, nu este productiv sa pui brandul altcuiva ca sa promovezi un produs de calitate, dupa care sa spui ce defapt era al tau.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: vs tenergy

                              In primul rand domnule valentin tipi "destepti" nu citesc de pe internet cu ce joaca samsonov si posteaza pe acest forum;credeti-ma ca e o informatie dintr-o sursa sigura.Da,este adevarat Samsonov joaca cu Haifu cu nume de Tibhar.
                              P.S.: Informatia este dintr-o sursa externa jucator profesionist de tenis de masă.
                              Lemn DHS Hurricane King
                              Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: vs tenergy

                                Parca mai mare incredere aveam in internet decat intr-o sursa externa, jucator profesionist de tenis de masă
                                Marc Barbu

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: vs tenergy

                                  Postat în original de VISCO
                                  "Informatiile" sunt defapt manipulari speculative cu iz puternic de razboi al marketingului.
                                  Normal ca lumea cand a vazut burete negru, a facut imediat asocierea cu fostul burete albastru de la fostele "Hurricane" sau "TG Skyline", ca si cum buretii de culoare inchisa, sunt apanajul Asiei. Iar cei de la Haifu, de ce nu ar beneficia si ei de confuzia creata, (Asta nu exclude o eventuala colaborare).
                                  Eu cred ca este mult mai usor pt Europeni sau Japonezi sa creeze un topsheet lipicios sau f aderent fara ajutorul chinezilor, folosind cauciuc natural mai mult, decat acestora din urma, bureti "tensor" sau "spring" care au necesitat cercetare mult mai scumpa.
                                  In alta ordine de idei, numai o minte bolnava poate crede ca "Haifu" a facut o presa de brand Tibhar care implica costuri f mari, riscand falimentul in cazul unui proces, doar pt ca Samsonov are contract cu "Tibhar" .
                                  Este suficient sa faci un produs f bun, ca el sa faca "valuri tzunami" imediat, nu este productiv sa pui brandul altcuiva ca sa promovezi un produs de calitate, dupa care sa spui ce defapt era al tau.
                                  Sunt de acord cu prima parte Visco, ca de multe ori informatiile de acest gen aduc boom la vanzari. Dar Tibhar are si alte fete Made in China : Phantom, Legend etc. Joola are Drum. Kiar miros ca si fetele kinezesti
                                  Topsheetul lipicios este ceva tipic chinez , nu cred ca e kiar asa simplu - am citit undeva ca trebuie stopat nu stiu ce proces ca sa iasa lipicios caucicucul. Pt asta trebuie cred o intreaga linie de productie cu costuri etc. Tibhar face fete in Japonia , China la ESN in Germania.
                                  Iar la ESN in Germania se fac fete in aceeasi fabrica pt Joola, Tibhar , Donic, Andro .
                                  Haifu nu cred ca a facut o presa tip Tibhar ci cred ca pur si simplu Tibhar i-a furnizat-o.
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: vs tenergy

                                    Procesul care trebuie stopat, este vulcanizarea, tratamentul termic, cel care da cauciucului rezistenta mecanica . Chestia cu mirosul ai sesizat-o foarte bine. "Duhoarea" vine de la cauciucul natural, nevulcanizat. Pute si ala vulcanizat dar mai putin.
                                    Despre colaborarile dintre branduri am lasat o paranteza dar, nu intotdeauna ele sunt percepute corect. In cazul de fata este posibila o astfel de colaborare, existand precedentul, dar a spune ca e vorba de "o fata chinezeasca cu nume de Tibhar pe ea", exclude o colaborare si duce cu gandul la cu totul altceva.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: vs tenergy

                                      ..oare cu ce a lipit-o ?, daca ce iese pe la margini este adeziv pe baza de apa atunci o da cu spaclu jos..

                                      Comentariu

                                      Procesare...
                                      X