Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

comparatie lemne stiga clipper/optimum sync

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • comparatie lemne stiga clipper/optimum sync

    as dori impresii si pareri despre aceste 2 lemne
    va multumesc

  • #2
    Re: comparatie lemne stiga clipper/optimum sync

    Salut,
    Eu folosesc Stiga Clipper CR si pentru mine este exact ce-mi doream: un lemn allwood ofensiv cu putere mare, control foarte bun, nici prea greu nici prea usor, pe care sa-l simt bine de tot,... la topspin merge ca uns, la capace (aproape de masa) si la semi-distanta este iarasi f bun. Desigur asta-i parerea mea despre respectivul lemn. De mentionat ca folosesc Bty Catapult (in curs de schimbare) pe FH si Donic Solo pe BH si joc ofensiv. Daca tu cumva te referi la Stiga Clipper Wood, atunci diferenta dintre acesta si Clipper CR este ca CR-ul este putin mai tare si mai rapid, dar cu acelasi/sau mai bun control. Sa nu crezi ca daca e mai tare zboara ca din tabla,..nu, viteza e chiar cum trebuie sa fie. Sper ca te-am lamurit destul de bine.

    Comentariu


    • #3
      Re: comparatie lemne stiga clipper/optimum sync

      multa'n,
      da, ma refer doar la clipper wood clasic si nu CR sau WRB...

      Comentariu


      • #4
        Re: comparatie lemne stiga clipper/optimum sync

        Clipper este foarte bun pentru toate tipurile de lovituri ofensive, cu un control mare.
        Lemnul este mai degraba medium-throw - mingea sta destul de putin pe paleta la jocul scurt. La distanta, te sprijina bine pentru topspin si atac, dar cred ca are mai putina putere decat un lemn cu carbon.
        Daca e lacuit, e perfect pentru fete de generatie noua. Eu joc cu Stiga Boost TC pe Clipper Wood clasic (in rever) si mi se pare o combinatie foarte buna. Poate Nittaku Septear sa fie mai bun cu Stiga Boost TC, totusi - n-am incercat.
        Cam greu - cel putin 90 gr. pare sa aiba al meu - maner FL.
        Optimum Sync habar n-am cum e. Am citit ce zic altii: viteza buna, control mediu, fragil.
        Poate cinva care l-a folosit sa ne zica.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Re: comparatie lemne stiga clipper/optimum sync

          Desi nu e frumos sa intru peste topicul altcuiva, totusi, avand in vedere subiectul imi permit. Eu am un STIGA OFENSIVE WOOD NCT. Toate sursele dau CLIPPER ca fiind cu mai putin control decat WOOD NCT. A jucat cineva cu ambele sa poata face o comparatie obiectiva intre cele doua? Multumesc

          Comentariu

          Procesare...
          X