Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

diferetnta intre lemne Maze, TBS si ALC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • diferetnta intre lemne Maze, TBS si ALC

    ce diferenta este intre michael maze arylate off timo bol spirit
    si timo bol alc pentru ca as vrea sa schimb mazele cu una dintre cele doua !!!!!!!!
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

  • #2
    Re: am nevoie de sfaturi !

    Timo Boll Spirit si M. Maze, au aceasi platforma de baza, difera numai stratul exterior. La M. Maze este "Limba" care este putin mai elastic iar la Spirit este "Koto" care este mai rigid si ofera un control mai bun.Cu toate acestea Bty spune ca M. Maze are viteza si control mai mare.
    Despre ALC uni spun ca este o rebranduire a lui Spirit dar nu cred, pt ca stratul exterior nu mai arata a "Koto". Eu cred ca au pus un lemn european care sa se preteze mai bine la adezivii pe baza de apa si sa fie mai usor de gasit (ieftin) si au "umblat" la aspectul estetic.
    Migratia intre aceste trei lemne, inseamna invarteala in cerc.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: am nevoie de sfaturi !

      Alc nu e un fel de Tbs rebranduit, asta e sigur. Daca e sa il compari cu ceva din cama arylate-carbon cel mai aproape ar fi de bty viscaria, cu exceptia manerului. ALC are mai multa forta decat Tbs de la distanta si face pereche f buna cu T05 si T64( Boll, Kuzmin) plus o gramada de alte fete de generatie noua.
      Blade: Viscaria, FL
      fh: T05, 2,1 mm, black
      bh: T05, 2,1 mm, red

      Comentariu


      • #4
        Re: am nevoie de sfaturi !

        Postat în original de VISCO
        Timo Boll Spirit si M. Maze, au aceasi platforma de baza, difera numai stratul exterior. La M. Maze este "Limba" care este putin mai elastic iar la Spirit este "Koto" care este mai rigid si ofera un control mai bun.Cu toate acestea Bty spune ca M. Maze are viteza si control mai mare.
        Despre ALC uni spun ca este o rebranduire a lui Spirit dar nu cred, pt ca stratul exterior nu mai arata a "Koto". Eu cred ca au pus un lemn european care sa se preteze mai bine la adezivii pe baza de apa si sa fie mai usor de gasit (ieftin) si au "umblat" la aspectul estetic.
        Migratia intre aceste trei lemne, inseamna invarteala in cerc.
        esti dulce visco mersi de sfat atunci ramin la mazele meu !!!!!!!!
        Butterfly Viscaria fl
        Butterfly tenergy05

        Comentariu


        • #5
          Re: am nevoie de sfaturi !

          Daca te-ai obisnuit cu el si iti merge jocul nu prea are sens sa il schimbi. Merita sa faci rocada doar daca nu esti multumit de ceva anume si stii si care dintre ele s-ar potrivi mai bine...In rest cele trei, desi par similare, sunt destul de diferite in "comportament". Bafta.
          Blade: Viscaria, FL
          fh: T05, 2,1 mm, black
          bh: T05, 2,1 mm, red

          Comentariu


          • #6
            Re: am nevoie de sfaturi !

            m maze estevun lemn cu rezultzte deosebite care permite imbinarea corespunzatoare intre spin si viteza in functie si de fetele pe care le ai.Daca joci de mult cu acest lemn nu are rost sa l schimbi

            Comentariu


            • #7
              Re: am nevoie de sfaturi !

              alc este destul de asemanator cu maze

              Comentariu


              • #8
                Re: diferetnta intre lemne Maze, TBS si ALC

                Da...stratul exterior este tot moale, numai ca Alc este un pic mai rapid, mult mai stabil in contre si in jocul de la distanta de masa...
                Blade: Viscaria, FL
                fh: T05, 2,1 mm, black
                bh: T05, 2,1 mm, red

                Comentariu

                Procesare...
                X