Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Timo Boll Platin Plus

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Timo Boll Platin Plus

    sal all.as dori sa stiu daca este buna paleta asta,vreau sa mio cumpar.astept informatii pt cine a jukat cu paleta asta ,va rog.tnx all.astaai paleta:
    Butterfly Timo Boll Platin Plus

  • #2
    Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

    NU , nu este buna !
    T05-ALC-T05
    Adrian Gorum

    Comentariu


    • #3
      Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

      Nu face greseala sa dai 230 ron pe o paleta hobby
      E o paleta de doi bani ... nu e mare diferentza intre asta si cele de 40 ron din carrefour.
      Si eu era sa fac aceasi greseala la inceput dar noroc cu veteranii dupa acest site.
      Mai bine cumperi un second hand profesional de la cei dupa forum si vei fi mult mai multumit
      Lemne: 1. Primorac carbon off + / 2. Kiso hinoki V off -
      Fete: 1. Tenergy 05 2.1 black / Tenergy 64 2.1 red / 2. Butterfly Solcion 2.1 red / 2.1 black

      Comentariu


      • #4
        Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

        atunci ,ce paleta e buna ,pt mine eu fiind incepator,din ce mia zis un prieten imi trebuie o paleta cu control mare 9 sau 10 nu?
        ziceti o paleta buna pt incepator cu control mare ,va rog.

        Comentariu


        • #5
          Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

          depinde ce intelegi prin control . Asta e ceva foooarte relativ
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

            Am eu o paleta timo boll platin plus... intradevar este o paleta slaba pe langa astea profesionale dar este mai buna decat cele de pe la metro etc... sfatul meu ar fi sa mai strangi bani sa iti iei una profesionala, macar s.h.
            Blade:Timo Boll ALC
            FH:tenergy 05 FX
            BH:yasaka rakza 7 soft

            Comentariu


            • #7
              Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

              nu este buna paleta ,solcion + stiga all pt inceput control spin si viteza

              Comentariu


              • #8
                Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

                Postat în original de Erdin
                Am eu o paleta timo boll platin plus... intradevar este o paleta slaba pe langa astea profesionale dar este mai buna decat cele de pe la metro etc... sfatul meu ar fi sa mai strangi bani sa iti iei una profesionala, macar s.h.
                E mai buna decat cele de la metro ... dar e cu 200 ron mai scumpa. E o paleta hobby si tot o paleta hobby ramane. La 238 ron cat e un timo boll platin plus cred ca poate sa gaseasca SH-uri incomparabile sincer
                Lemne: 1. Primorac carbon off + / 2. Kiso hinoki V off -
                Fete: 1. Tenergy 05 2.1 black / Tenergy 64 2.1 red / 2. Butterfly Solcion 2.1 red / 2.1 black

                Comentariu


                • #9
                  Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

                  vezi la dl Gelu Popescu alias "tibi" aici pe forum...are o oferta absolut extraordinara pentru un incepator(ca dealtfel pentru toata lumea) viewtopic.php?f=14&t=2906&start=0&st=0&sk=t&sd=a
                  Poti solicita orice sfat ...
                  il poti suna la 0728747067

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

                    Am primit un butterfly timo boll platin plus cadou, înc? nu am desf?cut-o. Citesc cu regret cele scrie pe aici despre această palet?. Nu am prea multe cuno?tin?e despre paletele profesionale a?a că pân? o să simt/înțeleg diferen?a dintre aceste palete o să iau de bune cele scrise de voi. Precizez că am practicat sport tot cu palete, ?ns? sunt inactiv de f mul?i ani, ?i mi-am regîșit pasiunea în tenis de masă. Doresc să particip la concursul "Galion - 13 februarie 2010" , m?car să iau pulsul comunit??ii, s?-mi fac o idee.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

                      Eu am luat ca prima paleta profi dupa ce am jucat ceva vreme - peste 1 an cu o paleta Schlager Gold, tot una de amatori si e bunisoara dar doar pt un nivel mic, mai sus nu prea te ajuta... cu indemanre poti face ceva treaba si cu asa ceva dar nu la un nivel care sa se apropie de una profi prea mult...deci prima paleta este Maze OFF cu fete Solcion 2.1 sm-am acomodat repede cu ea dar sunt moi cand dai mai tare in minge si arunca ceva mingea ceea ce uneori ma incurca...am luat niste fete chinezest sh de pe forum si le-am pus ep un lemn no-name deocamdata si mi se pare ca ma inteleg mai bine cu ele, sa vad si dupa ce o sa le pun si pe lemnul Maze cum merg. E am luat H2 nr 19 desi nu vad sa scrie 19 peundeva o fi ca e mai moale fata si elastica si G666 rosie...mie mi se par interesante pt ca sunt destul de ieftine mai ales sh-dar nu jucate mult, au spin f bun si mie mi se par mai usor de controlat pt ca daca nu dai tare nu arunca, nu sunt tension, cand dai tare au totusi viteza si daca dai bine si efect f mare; dezavantajul e ca sunt f grele fata de solcion dar cred ca o sa mai obisnuiesc. Am mai luat inca 2 fete dar nu am apucat sa le probez si nici lipici nu mai e acum, am fol speed pt ca e ieftin, sunt curios cu se comporta dupa o vreme si cum rezsta la uzura.
                      Eu cred ca oferta de lemne si fete chinezesti nu trebuie ocolita, un lemn bun este 729 Hinoki carbon si e ieftin,cam 120, mai poti gasi si fete sh bune aici si faci o proba apoi dupa vreme mai schimbi fetele ca lemnul nu cred ca ai avea de ce... eu nu as mai da f multi bani pe lemn si fete noi dar trebuie sa ai rabdare t fete mai ales si lemn nou sau sh dar nu peste 150-200 si ajungi la costuri rezonabile.
                      Lemn: Maze OFF
                      Fete: in cautare...

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

                        Atunci daca paleta asta Butterfly timo boll platin plus nu e buna cum imi pot face o paleta pentru concurs una foarte buna?

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Butterfly Timo Boll Platin Plus

                          Florin Fizz- Vad ca esti din Stalpu... Mergi in Buzău, pe b-dul Nicolae Balcescu, langa Casa Casatoriilor, vis-s-vis de Scoala Generala nr. 1, la magazinul B90..... pentru articola de tenis de masă. Este in partea dreapta a magazinului Socom Moda. Scuze daca nu mai tin minte toate detaliile.
                          incearca sa ai la tine cam 400 ron pentru paleta (lemn+fete). In functie de ce alegi, poate raman bani si de mingii de calitate ***, lipici, sa. Nu stiu daca ti-o asambleaza acolo (taiat, lipit, banda cant), dar merita sa intrebi.
                          TsE

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X