Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly G3 FX

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly G3 FX

    Cu respect va salut.
    Am si eu cateva intrebati despre aceste fețe.
    Am intrat pe un site de specialitate si am obtinut urmatoarele informatii:
    Butterfly G3 FX =
    Speed: 13.5
    Spin: 10
    Density: 32
    Din cunostiintele pe care le aveti, aceasta densitate din cate mai stiu si eu pare a fi una care se incadreaza la soft.
    Corectati-ma daca gresesc.
    Nu stiu cat de adevate sunt aceste informatii si doream sa intreb, daca cineva dintre dumneavostra foloseste aceste fețe si sa-mi spuna daca aceste fețe sunt moi(soft).
    Vreau sa precizez ca unele site-uri de profil pe care le-am accesat dadeau niste valori asemanatoare fetelor din gama Tenergy(05,25,64).
    Ce m-a surprins a fost ca desi cele 3 tipuri aveau aceeasi densitate si anume(densitate = 36), Tenergy 25 si 64 erau mai moi ca Tenergy 05.
    Va rog a ma lamuri daca G3FX se incadreaza la soft sau nu.
    Doresc mai multe detalii daca aveti despre acest tip de fețe.Poate le aveti cumparate unii dintre voi si imi puteti impatasii impresii despre ele.
    Va multumesc.
    Blade: Xiom Stradivarius FL
    FH: Butterfly Tenergy 05-FX
    BH: Butterfly Tenergy 05-FX

  • #2
    Re: Butterfly G3 FX

    Salut eu joc cu un G3 FX pe back hand si se incadreaza foarte foarte bine parerea mea este ca e o fata moale respinge foarte tare si dai topsinuri mortale cu ea ,este asemanatoare cu Tenergy 05 as zice ca amandoua fete fac o combinatie buna asta depinde si de stilul de joc....
    Lemn- Primorac Carbon off+
    FH- Tenergy 05
    BH- G3 FX

    Comentariu


    • #3
      Re: Butterfly G3 FX

      OFF TOPIC
      e pe "apa" fața asta?
      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

      Comentariu


      • #4
        Re: Butterfly G3 FX

        da se lipeste cu solutie pe baza de apa si merge foarte bine.....
        Lemn- Primorac Carbon off+
        FH- Tenergy 05
        BH- G3 FX

        Comentariu


        • #5
          Re: Butterfly G3 FX

          Asa vad si eu lucrurile.
          Eu am un rever destul de dezordonat si ma ajuta mult G3FX. Dar nu este la fel de buna la atac. Probabil ca G3 ar fi mai potrivita dect T05 pe forehand.
          Cand vor ceda actualele fete voi face combinatii si cu T05-FX si G3.
          TsE

          Comentariu


          • #6
            Re: Butterfly G3 FX

            Bun, am inteles ca este moale(soft), dar ca si greutate...sper ca nu este grea.
            Ma poti ajuta cu un raspuns si la aceasta intrebare?
            Blade: Xiom Stradivarius FL
            FH: Butterfly Tenergy 05-FX
            BH: Butterfly Tenergy 05-FX

            Comentariu


            • #7
              Re: Butterfly G3 FX

              G3 FX e o fața cu greutate normala , pe apa , in nici un caz la fel de grea ca Tenergy , si majoritatea o folosesc pe rever pentru siguranta care o ofera . Nici la viteza nu ajunge la valorile tenergyului .
              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
              Fete de palete tenis de masa
              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: Butterfly G3 FX

                Ca uzura, cum ti se comporta? se trec mai repede ca un Sriver FX sau au cam aceeasi durata de viata?
                Blade: Xiom Stradivarius FL
                FH: Butterfly Tenergy 05-FX
                BH: Butterfly Tenergy 05-FX

                Comentariu


                • #9
                  Re: Butterfly G3 FX

                  Postat în original de CatalinFloarea
                  Ca uzura, cum ti se comporta? se trec mai repede ca un Sriver FX sau au cam aceeasi durata de viata?
                  Da , cam aceasi durata , deci sint ok , dar uzura va fi mult mai mare la un topspinar decit la unul care face aparare de exemplu .
                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                  Fete de palete tenis de masa
                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Butterfly G3 FX

                    Postat în original de TsE
                    Asa vad si eu lucrurile.
                    Eu am un rever destul de dezordonat si ma ajuta mult G3FX. Dar nu este la fel de buna la atac. Probabil ca G3 ar fi mai potrivita dect T05 pe forehand.
                    Cand vor ceda actualele fete voi face combinatii si cu T05-FX si G3.
                    Daca vrei ceva care sa te ajute pe BH, si nu eti neaparat fan BTY, iti recomand DONIC VARIO BIG SLAM. Este incredibila la control pe BH. Poti si sa ataci cand e nevoie, sta foarte bine si la spin, si e si usoara. M-am 'indragostit' de ea, in special pe BH.
                    Succese

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Butterfly G3 FX

                      Nu prea sunt un fan al fetelor facute in Germania(made in Germany).Am observat ca durata de viata a acestora nu se compara cu a fetelor facute in Japonia(made in Japan).Actualmente detin o pereche de fete Yasaka Pryde 30, niste fete extraordinare din pct meu de vedere, dar dupa o luna jumatate am constatat ca mijlocul fetelor era extrem de matuit(si BH si FH).
                      Acum doream sa incerc acest tip de fețe Butterfly G3 FX, in speranta ca se aseamna cat de cat cu ceea ce joc in prezent si sa fie mai durabile.
                      Va multumesc tuturor pentru sfaturi.
                      Blade: Xiom Stradivarius FL
                      FH: Butterfly Tenergy 05-FX
                      BH: Butterfly Tenergy 05-FX

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Butterfly G3 FX

                        E foarte relativ ce spui, pentru ca matuirea depinde in mare parte de mediul de joc si de intretinerea fetelor. Campul electrostatic creat de frecarea mingii cu aerul atrage firele de praf, care la fiecare lovitura actioneaza ca un abraziv erodand fetele.Totusi matuirea este un fenomen general, indiferent de marca, si tara de origine. Parerea mea...
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Butterfly G3 FX

                          N-are importanta de la ce firma sunt fetele totul depinde de cat de mult joci cu ele si de intretinerea lor;si una peste alta sa va spun ca majoritatea fetelor si aici ma refer la Buuterfly,Tibhar,Donic,Andro,Joola se fac in aceeasi fabrica.
                          Lemn DHS Hurricane King
                          Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X