Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

un lemn pentru fetele astea

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • un lemn pentru fetele astea

    Recomandati-mi va rog un lemn din gama OFF pentru fete sriver g3 fx
    ma intereseaza in special BUTTERFLY
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

  • #2
    Re: un lemn pentru fetele astea

    Ma intereseaza pentru un joc de SPIN-VITEZA-CONTROL scrise in ordinea preferintelor
    Multumesc mult!!!!
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

    Comentariu


    • #3
      Re: un lemn pentru fetele astea

      Petr Korbel , Mazunov cred ca e prea tare pt fetele astea
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #4
        Re: un lemn pentru fetele astea

        timo boll spirit sau alc,poate chiar si oh sang eun

        Comentariu


        • #5
          Re: un lemn pentru fetele astea

          multumesc
          mai astept pareri
          1. cum e lemnu oh sang eun in comparatie cu spiritu?
          2. maze arylate carbon off ar merge cu G3 fx?
          3. vali,te referi la korbel sk7 sau mai e vreun lemn off petr korbel?
          multumesc mult de pareri
          sunt de un mare ajutor
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • #6
            Re: un lemn pentru fetele astea

            In mod cert mai sunt doua lemne care poarta acest nume de la Bty: Korbel Speed si "vechiul" Petr Korbel dar oricum Vali cred ca se referea la ultimul...Korbel SK 7 are un feeling oarecum soft...
            Blade: Viscaria, FL
            fh: T05, 2,1 mm, black
            bh: T05, 2,1 mm, red

            Comentariu


            • #7
              Re: un lemn pentru fetele astea

              Ma refeream la Korbelul veki pe care il cheama simplu : Petr Korbel (nu Korbel Magic Hand - ala e altu) .
              Cu ultimul Korbel nu am dat. Un pas in sus pe scara vitezei si spinului ar fi Butterfly Mazunov , doar sa ai grija la greutatea lemnului daca ai probleme cu setupuri grele.
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #8
                Re: un lemn pentru fetele astea

                Postat în original de vali
                Ma refeream la Korbelul veki pe care il cheama simplu : Petr Korbel (nu Korbel Magic Hand - ala e altu) .
                Cu ultimul Korbel nu am dat. Un pas in sus pe scara vitezei si spinului ar fi Butterfly Mazunov , doar sa ai grija la greutatea lemnului daca ai probleme cu setupuri grele.
                Da da am vazut si eu Mazunov,dar e un setup pentru o fata de clasa a 8a si mazunov e si prea greu si prea rapid pentru ea....caut intr-adevar un lemn din gama OFF
                pana acum mi-a atras atentia petr korbel si ohsang eun
                care ar fi mai bun pentru spin-viteza-control ierarhic mentionate )
                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                Comentariu


                • #9
                  Re: un lemn pentru fetele astea

                  Uitasem de Korbel Magic Hand...
                  Blade: Viscaria, FL
                  fh: T05, 2,1 mm, black
                  bh: T05, 2,1 mm, red

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: un lemn pentru fetele astea

                    bogdane vi la arad? la concurs

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: un lemn pentru fetele astea

                      salut tizule
                      vreau sa merg la medias la concurs
                      hai si tu omule si o facem de un 3-0 pentru Gabi Daneliuc
                      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: un lemn pentru fetele astea

                        Salut, tizilor! Sau Tijilor...
                        Nu stiu de ce toata lumea se fereste de lemnele Andro, care au o "nebunie" de tehnologii ptr. toate stilurile de joc, ca sa nu mai pomenim de lemnele Stiga care, conform unui domn antrenor de la CSM Bistrița sunt "axate" pe un foarte bun control...si ambele firme practica preturi MULT mai acceptabile decat "gigantii" care monopolizeaza piata tenisului de masa prin marketing de imagine, dar sa recunoastem si prin calitate.
                        Totusi, sa nu uitam ca lumea intreaga, zilele astea se cam uita la bani. Parerea mea este ca aceeasi calitate, cel putin la lemne, o are atat Butterfly cat si Andro si Stiga.
                        Deci, ptr. MandruTiz :
                        Din cate stiu eu de la Andro, Jean Michel Saive Off este un lemn flexibil, foarte bun ptr. topspin, usor, fara tot felul de "bozgoane" de materiale non-lemn care merg mai mult pe mana avansatilor vitezisti, gen: carbon, sticla, kevlar(care se foloseste la veste anti-glont), arylate (cu numele care s-a cam delasat in ultima vreme, Boll ).
                        La Stiga, pot sa-l laud doar pe Clipper Wood, cu care joc in prezent si care, chiar daca e mai "greutz", 86-90g, e un lemn cam pentru toate. Adica de la Off- pana la Off+.
                        Plus ca la Butterfly mi se pare cel putin ciudat manerul, care in sectiune transversala este...PATRAT!!!. La lemnele Andro este mult mai rotunjit, iar la Clipper Wood de la clasicul si ieftinul Stiga este undeva la mijloc.
                        In legatura cu Sriver G3 FX: sunt niste fețe de penultima generatie de la BTY, bune ptr. cei carora Tenergy 05 li se par prea rapide, prea grele si prea lipsite de control.
                        Numa' bine
                        Lemn: Xiom Solo
                        FH: Joola Rhyzm-P
                        BH: Joola Maxxx-P

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: un lemn pentru fetele astea

                          Postat în original de mandrubogdan
                          Postat în original de vali
                          Ma refeream la Korbelul veki pe care il cheama simplu : Petr Korbel (nu Korbel Magic Hand - ala e altu) .
                          Cu ultimul Korbel nu am dat. Un pas in sus pe scara vitezei si spinului ar fi Butterfly Mazunov , doar sa ai grija la greutatea lemnului daca ai probleme cu setupuri grele.
                          Da da am vazut si eu Mazunov,dar e un setup pentru o fata de clasa a 8a si mazunov e si prea greu si prea rapid pentru ea....caut intr-adevar un lemn din gama OFF
                          pana acum mi-a atras atentia petr korbel si ohsang eun
                          care ar fi mai bun pentru spin-viteza-control ierarhic mentionate )
                          Era sa uit de Tibhar Samsonov Alpha. Cu asta joaca fetitza mea . E un lemn de vis.
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: un lemn pentru fetele astea

                            Va rog nu dati sfaturi inutile daca nu sunteti in masura;tenergyurile nu se potrivesc la majoritatea celor ce posteaza pe acest forum,iar despre g3 fx or fi ele de generatie veche dar pt un incepator sunt mult mai bune decat tenergy.Am si eu o intrebare de la care astept raspuns in special de la marea majoritate care joaca cu tenergy(nu pt ca ii ajuta ,ci pt ca spuma tenisului de masa joaca cu aceste fete:Boll,Kreanga,Schlager)daca acum jucati cu tenergy peste un an cand sa presupunem ca o sa jucati cu mult mai bine cu ce o sa jucati atunci?Multumesc anticipat.
                            Lemn DHS Hurricane King
                            Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: un lemn pentru fetele astea

                              pai o sa jucam cu...tenergy!
                              Blade-Darker speed 90
                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                              Bh- Testing

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X