Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete pentru Butterfly Primorac OFF-

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete pentru Butterfly Primorac OFF-

    Am primit un lemn Butterfly Primorac Classic OFF- si doresc sa cumpar fete, ce credeti ca s-ar potrivi?

  • #2
    Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

    Fiind un lemn OFF- cel mai bine pui tot niste fete OFF, gen Bty SriverFX sau daca esti un pic mai avansat niste Bty Tenergy 05. Alternativ, de la Donic ai avea Desto F3 sau un pic mai rapide si mai rezistente : Donic Barracuda.
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu


    • #3
      Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

      Eu am avut Tenergy 05 pe el si mergea bine...si control si viteza in functie de cum dai
      Blade: Viscaria
      FH: Tenergy05
      BH: Tenergy05

      Comentariu


      • #4
        Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

        Si eu folosesc tot primorac off- si pot sa spun ca merge foarte bine cu fete tibhar torpedo,sunt mai rapide si au mai mult spin ca sriver fx si lipite cu speed glue fac o combinatie uimitoare.
        BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
        FH:TENERGY 05
        BH:TIBHAR TORPEDO

        Comentariu


        • #5
          Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

          Din ce am citit,Zoran primorac off- este un lemn f bun si vad ac e si convenabil ca pret.
          dar am o intrebare.care este diferenta intre aceste 2 modele ?
          http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=viewprod&id=B100118http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=viewprod&id=B100117
          eu sunt incepator si pentru o prima paleta profesionala care ar fi mai potrivit?

          Comentariu


          • #6
            Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

            Varianta XXS este pentru copii si are manerul f subtire, pt manute mici. Deci atentie!
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

              multumesc la toti pt sfaturi!

              Comentariu


              • #8
                Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                Kobalt sa joci tu cu Tenergy si Baracuda daca ai nivel asa ridicat dar ma indoiesc,sriver fx sunt bune si de control iar desto F3 big slam chiar ideale pt o prima paleta(la inceput ai nevoie de foarte mult control)
                Lemn DHS Hurricane King
                Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                Comentariu


                • #9
                  Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                  Omul n-a zis ce nivel are, a intrebat doar ce fete s-ar potrivi pe un Primorac OFF-, iar eu i-am dat un raspuns...atata tot. Bineinteles ca depinde de nivelul fiecaruia ce fete se potrivesc cel mai bine...si da, in curand voi trece la Baracuda, pentru simplul motiv ca am testat fata respectiva si mi s-a parut foarte buna
                  --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                  --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                    Postat în original de serginh0
                    Si eu folosesc tot primorac off- si pot sa spun ca merge foarte bine cu fete tibhar torpedo,sunt mai rapide si au mai mult spin ca sriver fx si lipite cu speed glue fac o combinatie uimitoare.
                    vorbisem cu cineva sa-mi aduca fetele tibhar torpedo insa m-a convins sa iau Donic Sonex JP, ce zici sunt de calitate?

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                      Donic sonex jp este o fata cu spin si viteza buna dar si control,unii spun ca e foarte buna pentru rever si este de preferat sa fie lipita cu speed glue fiindca este o fata din "generatia veche" ca si tibhar torpedo.Acum eu vam dat un sfat...dumneavoastra alegeti . succes!Daca va hotarati totusi sa va luati torpedo are domnul valigti la un pret foarte bun.
                      BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                      FH:TENERGY 05
                      BH:TIBHAR TORPEDO

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                        am luat legatura cu valigti, vorbisem sa le aduca la Chiajna insa nu le mai avea cand am ajuns, asta e!

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                          Cea mai buna combinatie: bryce speed fx in FH si sriver fx in rever. Are un coleg combinatia asta si ne-a disperat...
                          Lemn: Gergely
                          BH: Dignics 05, 2.1
                          FH: Dignics 05, 2.1

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                            Postat în original de zuhardu
                            Cea mai buna combinatie: bryce speed fx in FH si sriver fx in rever. Are un coleg combinatia asta si ne-a disperat...
                            Asa e.
                            Schlager Carbon Off +
                            FH: Xiom Vega Elite Max
                            BH: Xiom Vega Europe Max

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                              bryce speed fh max bryce speed fx 1.9 bh

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                Poate ca u nu sti ce inseamna Bryce speed din cate vad...Intelegeti domnilor ca aveti nevoie de control in primul rand.Cauta de la orice firma fete cu control mare,in general sunt fete moi si au sunet placut.Lasati tenergyurile si brysurile sa joace Boll si Maze cu ele ca au 25 de ani de ani de antrenamente in spate.
                                Lemn DHS Hurricane King
                                Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                  Hmmm... ai 22 de ani si joci cu tenergy 05! Sa stii ca pt. multi( printre care si eu) singurele fete care merg sunt"tenergy" si cele ca ele, asta pt. ca avem miscari mai scurte, din poigner, iar viteza fetei compenseaza amplitudinea miscarii care lipseste. Asa ca nu e un criteriu general valabil saaa ai 25 de ani de tenis ca sa joci cu tenergy! Eu m-am acomodat cu ele dupa 2 sedinte! Si cunosc si alti jucatori care au aceeasi experienta! Depinde de la om la om, de la stil la stil, eu cred ca trebuie incercat si pe urma pastrat sau nu o astfel de fata!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                    Tu poate ca ai ceva experienta mai mare si ai putut sa te acomodezi cu ele mai repede, dar si No pain ,no gain are dreptate.Poate ca suna mai bine cand te intreaba cineva cu ce joci si tu spui ca ai Tenergy sau Bryce sau alte avioane din astea,nu fac referire la nimeni.
                                    Xi En Ting-X828
                                    Pryde 30
                                    Calibra LT Sound

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                      Am 22 de ani dar spre deosebire de dumneavoastra joc de 15 ani si la un nivel destul de bun.Si stiu foarte bine ce vorbesc cand spun ca fetele tenergy sunt greu controlabile;si daca tu imi spui ca te-ai acomodat cu tenergy dupa doua sedinte m-am lamurit in privinta ta si n-am sa-ti mai raspund deoarece mi-am dat seama ce cunostinte aveti despre tenis de masă.
                                      Lemn DHS Hurricane King
                                      Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                        Sunt de acord ca Desto F3 Bigslam sunt niste fete f bune pentru inceput...control foarte bun, viteza moderata, feeling bun...le-am recomandat si eu de multe ori unor cunostiinte si au fost multumite. Donic Sonex Jp Gold este iar o fata foarte buna, in nici un caz nu este din generatia veche, dar e semnificativ mai rapida decat Desto F3 Bigslam... se pierde mult la capitolul control...eu cred ca este o fata buna insa numai pt jucatori cu experienta...
                                        Blade: Viscaria, FL
                                        fh: T05, 2,1 mm, black
                                        bh: T05, 2,1 mm, red

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                          Postat în original de No pain,no gain
                                          Am 22 de ani dar spre deosebire de dumneavoastra joc de 15 ani si la un nivel destul de bun.Si stiu foarte bine ce vorbesc cand spun ca fetele tenergy sunt greu controlabile;si daca tu imi spui ca te-ai acomodat cu tenergy dupa doua sedinte m-am lamurit in privinta ta si n-am sa-ti mai raspund deoarece mi-am dat seama ce cunostinte aveti despre tenis de masă.
                                          Aveti perfecta dreptate, nu stiu sa joc tenis de masă, doar ma bag si eu in seama pe aici pe forumul acesta si-mi dau si eu cu parerea despre niste fete( blonde, brune etc.) Daca v-am jignit cu parerile mele va rog sa ma scuzati domnule!
                                          In rest...va urez inca 15 ani de tenis plin de realizari!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: fete pentru Butterfly Primorac OFF-

                                            Multumesc pt urari ,dar sa stiti ca n-am spus nici o secunda ca nu stiti sa jucati tenis de masă;vorbeam despre cunostintele in acest domeniu iar nu stiu daca sunt in masura sa declar despre o persoana pe care nici n-o cunosc sa spun ca nu stie sa joace tenis.Nu m-ati jignit deloc dar pe acest forum consider eu personal ca trebuie sa ajutam oamenii mai necunoscatori in domeniu nu sa ne lasam dusi de val de anumite fete cu care joaca mari campioni.
                                            Lemn DHS Hurricane King
                                            Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                                            Comentariu

                                            Procesare...
                                            X