Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

FETE XIOM VEGA EUROPE-AU SOSIT AZI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 10 (0 members and 10 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: FETE XIOM VEGA-vand

    http://www.aussietabletennis.com.au/?Na ... ews_id=441
    Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
    DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
    Just do it !

    Comentariu


    • #27
      Re: FETE XIOM VEGA-vand

      Postat în original de yodasory
      http://www.aussietabletennis.com.au/?Nav=News&news_id=441
      Asta da , o opinie cu greutate as zice . Am vazut si eu ieri un Xiom Vega Pro. Burete relativ tare si cauciuc cu mult spin. Nu seamana cu un tensor ESN obisnuit, ci mai mult cu Nianmor sau Tenergy. Ori cu o kinezeasca imbunatatita.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #28
        Re: FETE XIOM VEGA-vand

        William Henzell e un om cu greutate intradevar in tenisul de masa ... e unul din preferatii mei chiar daca nu e acolo la varf, pentru ca foloseste fh si bh fara ezitare si in egala masura si joca cu aparatori de top de parca "materialele" sunt facute sa ii usureze sarcina ...dar...William Henzell a mai facut niste review-uri f favorabile pt alte produse Xiom (posibil sa aiba un fel de contract cu ei, la fel cum avea Bryan Pace cu Bty) care nu s-au confirmat neaparat in cadrul comunitatii tt...nu neg faptul ca xiom vega pro ar fi o fata f buna (nici nu am apucat inca sa o probez).
        Blade: Viscaria, FL
        fh: T05, 2,1 mm, black
        bh: T05, 2,1 mm, red

        Comentariu


        • #29
          Re: FETE XIOM VEGA-vand

          Henzell spune "I'm willing to put my equipment reputation on that" deci ce mai putem spune ?!
          Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
          DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
          Just do it !

          Comentariu


          • #30
            Re: FETE XIOM VEGA-vand

            Postat în original de flash
            William Henzell e un om cu greutate intradevar in tenisul de masa ... e unul din preferatii mei chiar daca nu e acolo la varf, pentru ca foloseste fh si bh fara ezitare si in egala masura si joca cu aparatori de top de parca "materialele" sunt facute sa ii usureze sarcina ...dar...William Henzell a mai facut niste review-uri f favorabile pt alte produse Xiom (posibil sa aiba un fel de contract cu ei, la fel cum avea Bryan Pace cu Bty) care nu s-au confirmat neaparat in cadrul comunitatii tt...nu neg faptul ca xiom vega pro ar fi o fata f buna (nici nu am apucat inca sa o probez).

            Pare baiat de treaba Henzell daca isi "pierde vremea" jucand cu copii . Laudabil gestul. Oare cati jucatori de Superliga de la noi ar face asa ceva?
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #31
              Re: FETE XIOM VEGA-vand

              am avut ocazia sa probez fetele Vega pro si Vega europe, ambele max, rosii
              eu eram in cautare de fata pt rever buna la toate
              am probat, boost tc, boost tp, t64, t05, t25, sonex jp gold, platin, platin soft, yasaka pryde, andro hexer etc etc lista poate continua , toate aveau mici hibe peste care nu am putut sa trec
              cel mai bine m-am inteles cu platin dar dupa 2 sapt incepea sa devina din ce in ce mai uscata si dupa 1 luna deja era uzata si nu mai avea nici spin
              am abordat fețele Vega f sceptic, pt ca sunt f exigent dar am fost placut surprins, in special de Europe, seamana cu Hexer si T64, dar e mai buna decat ambele (este parerea mea si desigur e posibil sa nu fiti d acord, depinde d stilul fiecaruia, asha ca va rog sa nu imi sariti in cap daca considerati o blasfemie ce am zis )
              pt mine e mai buna, fata de T64 e un pic mai lenta, mai mult control, pot sa deschid usor cu ea, si are mai multe viteze, spre deosebire d tenergy, Hexer are cam aceeasi descriere dar cu Vega mi-a fost mai usor sa preiau scurt, sa blochez agresiv, e putin mai constanta, si la distanta de masa face fata cu brio
              ca descriere generala, e medium ca duritate dar la joc pare mai moale decat este, are spin mai bun decat generatia tensor precedenta, nu este mai mare ca la tenergy 05 insa mai mult decat suficient, mai ales ca e mai prietenoasa si poti varia mult mai mult jocul decat cu 05, m-am simtit foarte bine si la preluare si la capac si la topspin, lucru pe care nu il pot spune despre nici un tenergy
              varianta pro este mai tare un pic, cred ca are spin mai mare insa e mai specializata, e mai aproape de stilul 05, si nu mi-a placut pe BH, insa pe fh era mai ok, control mai mult decat tenergy insa sunt f multumit d 05fh, tine f mult, spin incredibil si atunci cand ratez sunt mai mult ca sigur ca e vina mea
              Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
              FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
              BH: Tibhar Quantum X Pro Max

              Comentariu


              • #32
                Re: FETE XIOM VEGA-vand

                si inca ceva, daca nu ar fi scris max pe ea nu as fi crezut ca e max, poate din cauza ca are buretele negru, dar nu cred k are nici 2.2, parea d aceeasi grosime cu tenergy 2.1
                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                Comentariu


                • #33
                  Re: FETE XIOM VEGA-vand

                  Postat în original de manyaku88
                  am avut ocazia sa probez fetele Vega pro si Vega europe, ambele max, rosii
                  eu eram in cautare de fata pt rever buna la toate
                  am probat, boost tc, boost tp, t64, t05, t25, sonex jp gold, platin, platin soft, yasaka pryde, andro hexer etc etc lista poate continua , toate aveau mici hibe peste care nu am putut sa trec
                  cel mai bine m-am inteles cu platin dar dupa 2 sapt incepea sa devina din ce in ce mai uscata si dupa 1 luna deja era uzata si nu mai avea nici spin
                  am abordat fețele Vega f sceptic, pt ca sunt f exigent dar am fost placut surprins, in special de Europe, seamana cu Hexer si T64, dar e mai buna decat ambele (este parerea mea si desigur e posibil sa nu fiti d acord, depinde d stilul fiecaruia, asha ca va rog sa nu imi sariti in cap daca considerati o blasfemie ce am zis )
                  pt mine e mai buna, fata de T64 e un pic mai lenta, mai mult control, pot sa deschid usor cu ea, si are mai multe viteze, spre deosebire d tenergy, Hexer are cam aceeasi descriere dar cu Vega mi-a fost mai usor sa preiau scurt, sa blochez agresiv, e putin mai constanta, si la distanta de masa face fata cu brio
                  ca descriere generala, e medium ca duritate dar la joc pare mai moale decat este, are spin mai bun decat generatia tensor precedenta, nu este mai mare ca la tenergy 05 insa mai mult decat suficient, mai ales ca e mai prietenoasa si poti varia mult mai mult jocul decat cu 05, m-am simtit foarte bine si la preluare si la capac si la topspin, lucru pe care nu il pot spune despre nici un tenergy
                  varianta pro este mai tare un pic, cred ca are spin mai mare insa e mai specializata, e mai aproape de stilul 05, si nu mi-a placut pe BH, insa pe fh era mai ok, control mai mult decat tenergy insa sunt f multumit d 05fh, tine f mult, spin incredibil si atunci cand ratez sunt mai mult ca sigur ca e vina mea
                  ..cu ce ati lipit fetele ?..

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: FETE XIOM VEGA-vand

                    da am uitat, cu Joola LEX glue, e VOC free, pe baza de latex, imi place ca se curatza fețele mai usor si nu lipeste foarte tare
                    Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                    FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                    BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: FETE XIOM VEGA-vand

                      ..eram curios, tocmai am citit o varianta de lipire a fetelor cu tipul acela de burete aici,
                      http://www.spinmantra.com/tabletennis/b ... ss/?p=2002
                      banuiesc ca nu ati procedat asa, dar urmeaza sa-mi vina o fata cu aceelasi burete si ma interesa adezivul..

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: FETE XIOM VEGA-vand

                        tibi (dl gelu) mi-a recomandat acelasi lucru, sa lipesc de doua ori
                        Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                        FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                        BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: FETE XIOM VEGA-vand

                          Postat în original de manyaku88
                          tibi (dl gelu) mi-a recomandat acelasi lucru, sa lipesc de doua ori
                          ..ok, multumesc..

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: FETE XIOM VEGA-vand

                            Eu am lipit cu xiom i-bond, (tot de la dl. Gelu, "Tibi" luat), lipit de 2 ori -lasat 5 minute, inca un strat de adeziv lasat circa 10 minuta, iese ff. bine.
                            Ieri am lipit din noua (dupa 3 saptamani) si spre uimirea mea, cand vroiam sa vad daca se poate scoate adezivul vechi.... aproape a iesit de pe burete de la sine, si fara sa afecteze efectiv buretele
                            lemn:HML -carbon, hinoki
                            fetze; Victas V>01 Limber
                            si echipament Xiom

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                              AU SOSIT SI FETELE NEGRE
                              MULTUMESC
                              www.tenismasa.ro

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                Dupa ce am cumparat o Vega Europa rosie am fost mega incantat, drept pentru care mi-am mai luat si una pe negru. Sunt bestiale. La nivelul meu de joc mi se par peste Tenergy (jucam cu Tenergy 05 max ). Aproape totul e pe masa, iar topspinurile (in special cele pe care le execut corect) au un sunet de lipire cu speed glue- mai nou la recomandarea dlui Gelu le-am lipit cu Xiom I- bond- si se ''culca'' mult mai evident. Cine dispune de fonduri si vrea sa le incerce, nu greseste.
                                Schlager Carbon Off +
                                FH: Xiom Vega Elite Max
                                BH: Xiom Vega Europe Max

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                  XIOM VEGA EUROPE-NEGRU -STOC EPUIZAT
                                  -EXISTA ROSU-MAX(2,2)
                                  www.tenismasa.ro

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                    Va salut dl.Gelu
                                    Nu ma pot hotara ce sa aleg intre baracuda si vega europe
                                    Am un lemn stiga titanic 5.4, iar fete stiga neos sound si donic desto f3. Cea din urma este uzata si as vrea sa o schimb sau poate amandoua, desi stiga inca musca bine.
                                    Ca stil de joc ce sa zic, mai am de invatat desi joc ca si amator (de placere) cam de vreo 8 ani cu un mazunov iar de vreo 2 luni cu setupul de mai sus (teapa cu f3-ul "preteni").
                                    M-ar interesa o rezistenta mai mare in timp dar si incununata de satisfactii.
                                    Daca-mi puteti da un sfat bun, va multumesc.
                                    Cu stima,
                                    Silviu.
                                    AR

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                      va dau m.p
                                      multumesc
                                      www.tenismasa.ro

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                        ce mai aveti pe negru din gama vega?
                                        blade - JOO SE HYUK
                                        rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                          mai am pe negru gama vega
                                          vega -pro-2,0 si max
                                          rosii
                                          vega europe-max-cateva
                                          vega -asia-max
                                          vega -pro-2,0 si max
                                          vega europa-negru+rosu-2,0 si max,la sfarsitul lui februarie sosesc,in ultimul timp,am informatii oficiale de la firma XIOM,sau triplat comenzile din toata lumea.
                                          Stocul care il am acum este pe sfarsite asa ca....
                                          multumesc
                                          www.tenismasa.ro

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                            Domnule Gelu (Tibi) as dori si eu 2 fete XIOM VEGA PRO, una rosie si una neagra. Va rog sa-mi comunicati modalitatea de plata precum si modalitatea de livrare a fetelor. Cu stima,

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                              le-am rezervat,maine pleaca spre d-voastra
                                              multumesc
                                              www.tenismasa.ro

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                                VEGA EUROPE-STOC EPUIZAT
                                                VEGA PRO-2,0 SI MAX-AU MAI RAMAS DISPONIBILE NEGRU+ROSU.......CATEVA
                                                VEGA ASIA-2,0 SI MAX-NUMAI ROSII
                                                www.tenismasa.ro

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: FETE XIOM NEGRE VEGA-Au sosit

                                                  Credeti ca aceste fețe sunt potrivite pentru o a 2-a paleta a unui incepator? Mentionez ca momentan am un lemn dawei si niste fețe tot dawei, o combinatie destul de agresiva, care insa nu imi mai ofera destula satisfatie... Va multumesc!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: FETE XIOM VEGA-Au sosit

                                                    Domnule Gelu (Tibi) as dori si eu 2 fete XIOM VEGA PRO Max. una rosie si una neagra. Va rog sa-mi comunicati modalitatea de plata precum si modalitatea de livrare a fetelor. Cred ca merg pe Primorac Carbon Off+.Ma numesc Ratiu Valer si locuiesc in Sibiu,str.Siretului,bl.16,ap.31.
                                                    Adresa mea de email:ratiu_valy(at)yahoo.com.
                                                    Va multumesc anticipat

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X