Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Jocul pe bani

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Jocul pe bani

    Putem supune la vot.
    Eu consider ca jocul pe bani nu e sportiv.
    Marc Barbu

    Comentariu


    • #27
      Re: Jocul pe bani

      Eu deja mi-am sustinut clar punctul de vedere.
      (at)marius - nu cred ca ai inteles insa care e pozitia mea fata de cele discutate.
      Blade: none
      FH: none
      BH: none

      Comentariu


      • #28
        Re: Jocul pe bani

        Nu am auzit pe nimeni pana acum in acet topic sa spuna ca jocul pe bani la un nivel de amatori este in regula..eu asta vroiam sa aflu

        Comentariu


        • #29
          Re: Jocul pe bani

          Jocul pe bani nu e in regula Nicaieri. Se tot face confuzie intre prime, premii, salarii de jucatori, sponsorizari etc. si jocul PE BANI! E o mare diferenta: Jocul pe bani presupune sa joci PE BANII TAI( TREBUIE MAI INTAI SA-I AI) iar in cazul celalt joci PENTRU NISTE BANI CARE NU AU FOST NICIODATA AI TAI, dar pot deveni, de aici motivatia morala a cazului doi! Din cauza asta miza este dubla cand joci pe banii tai, pentru ca vin de acasa de la gura copiilor(cazuri!). E ca jocul la ruleta, vii cu bani de acasa si pleci sau nu cu ei inapoi.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #30
            Re: Jocul pe bani

            Dar daca esti sigur de victorie atunci situatia este diferita.(nu mai joci la ruleta).Joci cu cineva care nu stie tine paleta in mana..sau asta este la fel de lipsit de demnitate ca jocul pe bani?

            Comentariu


            • #31
              Re: Jocul pe bani

              Cineva care nu prea stie sa joace nu prea cred ca se va hazarda la un joc pe bani, decat daca e nitel sinucigas Si cred ca trebuie sa fii prea nesimtit ca jucator avansat sa "prostesti" pe cineva mai slab sa joace cu tine pe bani si sa ii iei omului toti banii
              PS : Sunt de acord cu marqq si Daniel in ceea ce priveste jocul pe bani la nivel de amator
              PPS : new smilies
              --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
              --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

              Comentariu


              • #32
                Re: Jocul pe bani

                Sunt si oameni din acestia care se cred buni pentru ca nu au jucat cu cineva avansat.Dar sunt de acord cu tine ca nu este corect sa le iei banii. Dar daca joci cu cineva de acelasi nivel ca si tine si il bati si el incepe:''ma bati ca nam eu chef de joc,daca am juca la pariu te-as sparge etc''..atunci tu cum sa-i demonstrezi ca esti mai bun ca el altfel decat acceptandu-i provocarea?

                Comentariu


                • #33
                  Re: Jocul pe bani

                  Dar de ce trebuie sa ii demonstrezi ca esti mai bun? Merita?
                  Marc Barbu

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Jocul pe bani

                    Pentru a primi ce este al tau.Poate ca mai sunt si altii pe acolo care ar vrea sa vada daca chiar esti mai bun

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Jocul pe bani

                      Incredibil... ar fi trebuit sa vad cine a deschis topicul asta. No offence, dar pentru 16 ani ai tai vlason, aceasta discutie te cam depaseste. Chiar imi pare rau ca m-a mancat si am postat. Oricum discutia a luat-o hai-hui in directii total aiurea.
                      Blade: none
                      FH: none
                      BH: none

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Jocul pe bani

                        Ok ok..cum spui tu domnu' IQ 180.Data viitoare uita-te mai bine si nu mai posta in topicuri deschise de copii de 16 ani..

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Jocul pe bani

                          Cine a jucat macar o data pe bani ,nu chiar pe multi ,va fi tentat sa o faca si in continuare ,nu neaparat atras de suma in joc ,cat de castigul in sine (victoria)/depinde de om ,de partener si de scopul propus-dupa parerea mea ,care am jucat de multe ori pe bani ,raspunsul poate fi in egala masura pozitiv sau negativ,dar o bere ,acolo ,cateodata iti da un mai mare apetit...pentru sport!totusi ,consider ca nu este indicat sa se persevereze pe jocul la interes,mai ales daca esti in zona de performanta...

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Jocul pe bani

                            Postat în original de vlason
                            Pentru a primi ce este al tau.Poate ca mai sunt si altii pe acolo care ar vrea sa vada daca chiar esti mai bun

                            1. Nimic nu este al tau Ai niste drepturi garantate de consitutile dar care iti sunt si vor fi incalcate flagrant chiar de stat, si inafara de asta, singurul lucru la care ai dreptul prin natura lucrurilor este o moarte (mai devreme sau mai tarziu). Deci ce ziceai ca vrei sa primesti?
                            2. Ai sa descoperi ca in viata "altii" nu conteaza. "Altii" reprezinta o masa cu care trebuie sa traiesti si nicidecum o masa dupa care sa traiesti. Simplul fapt ca adversarul tau joaca pe bani, il face mai putin sportiv si ar fi sub demnitatea unui sportiv sa accepte asemenea provocari(si sub demnitatea unor "altii" sportivi sa isi doreasca sa vada care e invingatorul dintr-un meci cu "pariu" impus).
                            Daca totusi consideri ca asa poti sa faci banii necesari pentru a plati factura de mobil, sau iesiri in oras cu fete, atunci fa-o. Dar in loc sa faci un act sportiv, vei face o munca in urma careia vei fi remunerat (daca faci treaba buna). Deci din sport se face job
                            Marc Barbu

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Jocul pe bani

                              Postat în original de GigiC
                              Cine a jucat macar o data pe bani ,nu chiar pe multi ,va fi tentat sa o faca si in continuare ,nu neaparat atras de suma in joc ,cat de castigul in sine (victoria)/depinde de om ,de partener si de scopul propus-dupa parerea mea ,care am jucat de multe ori pe bani ,raspunsul poate fi in egala masura pozitiv sau negativ,dar o bere ,acolo ,cateodata iti da un mai mare apetit...pentru sport!totusi ,consider ca nu este indicat sa se persevereze pe jocul la interes,mai ales daca esti in zona de performanta...
                              Asta e un fel de a spune "Stiu ca e naspa, dar imi gasesc scuze".
                              Eu am jucat pe bani de cateva ori in adolescenta diverse jocuri( sume mici fireste) si jur ca nu sunt catusi de putin tentat sa o fac in continuare. Iar cand mai joc pocker(joc al carui principiu fundamental e castigul de bani - nicidecum sport), joc exclusiv pe jetoane sau pe bete de chibrit.
                              P.S. Daca pentru jocul "la interes" ai o gramada de scuze, pentru semnele de punctuatie nu ai niciuna :P
                              Marc Barbu

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Jocul pe bani

                                Atunci mai bine mai astept vreo 80 de ani sa primesc ce e al meu.Factura la mobil o plateste tata ,iesirile tot el;deci cred ca o sa renunt a mai juca pe bani

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Jocul pe bani

                                  Nu sunt de acord cu jocul pe bani . Pe bere , da .
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Jocul pe bani

                                    da jocul pe bani e fff bun ,prietenii stiu de ce

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Jocul pe bani

                                      Postat în original de vali
                                      Nu sunt de acord cu jocul pe bani . Pe bere , da .
                                      Intu totul de acord.
                                      Deci.... Te ?ine?!?! Pe-o bere....?
                                      Blade:O chinezarie
                                      FH:TG2 (No 19)
                                      BH:Super Anti

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Jocul pe bani

                                        ok!
                                        3 din 5 seturi
                                        pariul este pe-o lada de bere la halba
                                        te tine?
                                        BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                        FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                        BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                        jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Jocul pe bani

                                          Nu mi se pare prea fair-play da dece nu? daca vrei faci ce vrei
                                          si eu am jucat ieri si am castigat 50lei :P ca am facut campionat si castigatoru o luat 50lei
                                          acum sa nu credeti ca incurajez aceasta chestie


                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Jocul pe bani

                                            Postat în original de [vLd
                                            ]Nu mi se pare prea fair-play da dece nu? daca vrei faci ce vrei
                                            si eu am jucat ieri si am castigat 50lei :P ca am facut campionat si castigatoru o luat 50lei
                                            acum sa nu credeti ca incurajez aceasta chestie
                                            Cum o sa raspunzi provocari, daca maine acei prieteni vin cu cineva si maresc miza de 10/20 de ori ?
                                            Pleci cu capul plecat ?
                                            Te inprumuti ca sa-ti aperi onoarea?
                                            Acela va fi mult mai bun ca tine,de acea l-au ales!
                                            Ori cum vei iesi sifonat si cu obrazul papat.
                                            ZIUA SCADENTEI VINE PENTRU FIECARE.

                                            P.S. Prieteni care i-ti vor fi dusmani.!!!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Jocul pe bani

                                              cand joc tenis de masă este o placere . nu joc pe bani pe beri etc, joc de placere sa ma simt bine nu sa ma enervez sa incep sa injur si sa fac alte nebunii ca imi pierd cumpatul , banii etc. eu cred ca tenisul de masa e prea frumos ca sa joci pe bani . la nivelul profesionistilor care participa la turnee etc e normal
                                              Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                                              Fh : Butterfly bryce
                                              Bh : Butterfly bryce

                                              Comentariu

                                              Procesare...
                                              X