Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VAMUIRE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VAMUIRE

    Stie careva cum se face vamuirea la POSTA ROMANA, am comandat nite fete/lemne in China si urmeaza sa soseasca.Care e procedura, la ce sa ma astept, conteaza valoare produselor !?Va rog sa ma informati cei care aveti experienta cu asa ceva.
    alex

  • #2
    Re: VAMUIRE

    Da, depinde de valoare. In rest, depinde de bunavointa agentului vamal. Daca ridicati de la oficiul din Ghencea, o sa va ceara factura printata de pe net.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: VAMUIRE

      Eu sunt din Baia Mare, dar daca in colet nu am nicio factura !?? Comanda am facut-o la eacheng.net, trebuia oare sa le spun sa trimita o factura cu valoare mai mica sau sa declare coletul cadou !!??Lamuriti-ma sa stiu pe viitor cum sa ies mai ieftin cu vamuirea.
      alecs

      Comentariu


      • #4
        Re: VAMUIRE

        Chinezii trec singuri 'Gift" pe pachet, fara sa le ceri. Probabil ca nu o sa ai probleme.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: VAMUIRE

          mie mi-au trecut "din oficiu" chinezii coletul ,cu un lemn si 2 fete, la 2 dolari.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Re: VAMUIRE

            lucratorul vamal m-a informat ca daca depaseste 100 euro se taxeaza, daca nu, nu. Cel mai bine ar fi sa intrebi la oficiul postal unde iti va veni coletul.
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              Re: VAMUIRE

              Eu doar a trebuit sa desfac coletul si atat.
              Xi En Ting-X828
              Pryde 30
              Calibra LT Sound

              Comentariu


              • #8
                Re: VAMUIRE

                Depinde de cheful vamesului. O data mi-a cerut copie dupa valoarea comenzii. Daca nu depaseste 100 de euro iti ia numai TVA. Daca depaseste, atunci iti si vamuieste. Alta data nu m-a intrebat nimic...

                Comentariu

                Procesare...
                X