Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TRISORUL

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: TRISORUL

    Postat în original de bogdanel
    Postat în original de Chiru
    bogdane eu inteleg ca e normal si colegial sa-i iei apararea
    dar eu unul nu am putut sa-l iau pe parvu ptr ca nu avea decat 1 an 11 luni si 2 saptamani
    de cand a jucat la frtm
    eu nu am nimic personal cu cristi eu am ce am cu sistemul....
    poti juca cu 2 legitimatii dar cand e vorba ca nu e 2 ani in cap de cand n-ai mai jucat
    nu e nici o problema nu?
    daca stia ca e regulamentar ce a facut de ce nu s-a dus sa se transfere cu leg, de la voi de la combat?
    eu cred ca a fost sfatuit sa procedeze asa de cineva care stia ca frtm e separat cumva de amtm nu?
    ca cei de la frtm controleaza doar ce apatin de ei nu de amtm...
    la amatur aveti regulile vostre stricte la care noi ne-am supus...
    de ce nu esti corect si in cazul asta?
    paul, aici nu este vorba despre cristi, este vorba despre regulile frtm. din intamplare de aceasta data s a nimerit cristi, dar mai sunt cativa jucatori in aceasta situatie sau au fost...
    eu, am spus doar ca cele doua asociatii nu au legatura, sau mai bine zis federatia nu le recunoaste in mod oficial (daca ar face acest lucru, probabil ar fi nevoiti sa asigure diverse chestii pentru aceste asociatii), daca vei intreba la federatie, ai sa vezi ca va sta sa se gandeasca un pic sa si aduca aminte daca exista asa ceva (adica amtm)
    acum, cristi din cate stiu eu nu mai este activ (la federatie), de mai mult de 2 ani, parerea mea ca se putea inscrie la orice club din tara..., intre timp insa, el a fost legitimat la sport kombat, dar acest club nu este afiliat la federatie, asadar nu il impiedica sa activeze oriunde in tara sau strainatate (doar ca presedintele clubului a propus sa l amendam si sa i ardem tricoul intro ceremonie oficiala ), totodata sport kombat are mai multe echipe care joaca intro asociatie PRIVATA care din nou nu este afiliata la frtm (dar se ghideaza dupa aceste regulamente, ca si amatur ul), nici asociatia amatur, nici asociatia din moldova, nici asociatia din prahova sau din alte zone unde se organizeaza campionate judetene nu sunt afiliate (din cate am auzit) sau macar joaca sub egida federatiei (cu toate ca este posibil ca anumite persoane din conducerea acestor asociatii sa aiba functii si in frtm).
    asadar, paul, eu cred ca un jucator care activeaza in oricare din asociatiile care organizeaza competitii locale, poate sa joace (daca il doreste fo' echipa), in oricare din competitiile organizate de federatie, atata timp cat n a mai fost legitimat la federatie sau a fost legitimat, dar au trecut cei 2 ani impusi de regulament...
    la fel cum sport kombat poate aduce orice jucator de superliga (drept rezerva pentru costi, desigur), pe care sa l legitimeze in amtm si sa l foloseasca in calificari (atata timp cat acel jucator nu este sub contract de exclusivitate la clubul unde presteaza) (exista precedent)
    situatia cu cei doi ani ne a fost prezentata si noua, vis a vis de legitimarea domnului craioveanu, cum ca nu are 2 ani de cand a terminat, dar la insistentele noastre pentru a se explica pozitia acestui refuz vehement fata de un jucator bun, care totusi nu mai are nicio legatura cu federatia, am fost rugati sa l mai tinem pana se fac 2 ani ca este prea bun si or sa comenteze oamenii (ceea ce am si facut), subliniez ca acum joaca in onoare la sport kombat 3, ba chiar am primit si un meci pierdut prin neprezentare, deoarece domnul craioveanu nu a avut viza medicala la zii
    pana la urma toata tevatura tine de dorinta unora sau altora de a castiga, precum si de jucatorii care accepta sa joace in categorii inferioare valori acestora, asta dupa ce se citeste regulamentul in vigoare
    metionez ca tot ce am relatat mai sus sunt informatii pe care le am primit discutand cu diversi oameni implicati in aceste asociatii, asadar daca cineva sustine ca exista acte care atesta apartenenta vreunei asociatii la federatie si se supune regulilor impuse de aceasta, atunci imi fac autocritica si ma autoexclud doua saptamani de la turnee....
    respect
    DOUA SAPTAMANI ZICEAI???!!! MULT DOM'LE ,MULT.....

    Comentariu


    • #27
      Re: TRISORUL

      salut dane, cand ne am gandit noi ca poate i ar placea lui mihai sa joace legitimat mai era putin timp pana sa treaca cei 2 ani (la acel moment nu stiam de regula asta, sau mai bine zis nu se gandea nimeni la ea), dar am incercat sa inscriu a treia echipa pe la mijlocul sezonului, in calificari (asa cum am intrat si noi), initial popescu a fost de acord, dupa care la urmatoarea sedinta m am trezit ca au fost inscrisi in onoare si incepand cu sezonul viitor (asta se intampla anul trecut), au fost si niste discutii private pe care nu le pot face publice , ideea este ca nu cei 2 ani au stat la baza refuzului, ci alte considerente de ordin etic
      a fost unul din motivele pentru care am considerat oportun sa intervin in acest topic, trecand personal printr o disputa de acest fel...
      insa oricum nu conteaza, anul acesta competitiile municipale onoare, calificari si calificari divizie (noile titulaturi), vor castigate de cele trei echipe sport kombat.... multumesc, merci
      mentionez, domnul rusu cristi, face parte din echipa a doua de la sport kombat, care insa a jucat fara el, asadar rusu nu a participat la obtinearea primului loc in tur...
      iar domnul craioveanu, face parte din echipa a treia, tot de la sport kombat.... aaa.... scuze de offtopic.....
      bafta

      Comentariu


      • #28
        Re: TRISORUL

        Postat în original de bogdanel
        salut dane, cand ne am gandit noi ca poate i ar placea lui mihai sa joace legitimat mai era putin timp pana sa treaca cei 2 ani (la acel moment nu stiam de regula asta, sau mai bine zis nu se gandea nimeni la ea), dar am incercat sa inscriu a treia echipa pe la mijlocul sezonului, in calificari (asa cum am intrat si noi), initial popescu a fost de acord, dupa care la urmatoarea sedinta m am trezit ca au fost inscrisi in onoare si incepand cu sezonul viitor (asta se intampla anul trecut), au fost si niste discutii private pe care nu le pot face publice , ideea este ca nu cei 2 ani au stat la baza refuzului, ci alte considerente de ordin etic
        a fost unul din motivele pentru care am considerat oportun sa intervin in acest topic, trecand personal printr o disputa de acest fel...
        insa oricum nu conteaza, anul acesta competitiile municipale onoare, calificari si calificari divizie (noile titulaturi), vor castigate de cele trei echipe sport kombat.... multumesc, merci
        mentionez, domnul rusu cristi, face parte din echipa a doua de la sport kombat, care insa a jucat fara el, asadar rusu nu a participat la obtinearea primului loc in tur...
        iar domnul craioveanu, face parte din echipa a treia, tot de la sport kombat.... aaa.... scuze de offtopic.....
        bafta
        Tot raul spre bine pt voi....Pai daca juca dl Rusu nu terminati pe 1... ...Am inteles treaba cu Craioveanu..In orice caz regulamentele sunt facute aiurea...AMTM ESTE AFILIATA FRTM,deci logic ar fi sa nu te mai poti legitima la un alt club fara dezlegare si doar in perioada de transferuri...Voi i-ati dat dezlegare lui Waldner???

        Comentariu


        • #29
          Re: TRISORUL

          DOUA SAPTAMANI ZICEAI???!!! MULT DOM'LE ,MULT.....
          corect, mea culpa declar oficial ca incepand cu data de 15.02.2010 nu voi participa 2 (doua) saptamani la nici un turneu amatur
          ... aaa... real insa ... situatia este cam cum am prezentat o eu
          cele doua saptamani le voi folosi pentru antrenament psiho-motor.....

          Comentariu


          • #30
            Re: TRISORUL

            Tot raul spre bine pt voi....Pai daca juca dl Rusu nu terminati pe 1... ...Am inteles treaba cu Craioveanu..In orice caz regulamentele sunt facute aiurea...AMTM ESTE AFILIATA FRTM,deci logic ar fi sa nu te mai poti legitima la un alt club fara dezlegare si doar in perioada de transferuri...Voi i-ati dat dezlegare lui Waldner???
            aici nu te pot contrazice......
            din cate stiu eu nu a primit nicio dezlegare,... poate doar la .... peste?!?

            Comentariu


            • #31
              Re: TRISORUL

              Postat în original de bogdanel
              DOUA SAPTAMANI ZICEAI???!!! MULT DOM'LE ,MULT.....
              corect, mea culpa declar oficial ca incepand cu data de 15.02.2010 nu voi participa 2 (doua) saptamani la nici un turneu amatur
              ... aaa... real insa ... situatia este cam cum am prezentat o eu
              cele doua saptamani le voi folosi pentru antrenament psiho-motor.....
              Real totul merge la mica intelegere...Normal este cum ti-am spus eu....Nu e nici un regulament clar si chiar daca ar fi nimeni nu l-ar respecta ...Au fost probleme mereu cu legitimarile astea prin municipiu si niciodata 2 situatii identice nu s-au rezolvat la fel...Depinde doar cu cine vorbesti si daca esti "prins" sau nu....Waldner a fost prins si trebuie sa plateasca...Acum numai are nici drept de joc in AMATUR,nici la voi numai poate sa joace si nici la Alba-Iulia...
              PS
              Tu stii de cate ori si mai ales cum m-am legitimat eu fara sa am drept de joc?????!!! ..

              Comentariu


              • #32
                Re: TRISORUL

                Postat în original de bogdanel
                Tot raul spre bine pt voi....Pai daca juca dl Rusu nu terminati pe 1... ...Am inteles treaba cu Craioveanu..In orice caz regulamentele sunt facute aiurea...AMTM ESTE AFILIATA FRTM,deci logic ar fi sa nu te mai poti legitima la un alt club fara dezlegare si doar in perioada de transferuri...Voi i-ati dat dezlegare lui Waldner???
                aici nu te pot contrazice......
                din cate stiu eu nu a primit nicio dezlegare,... poate doar la .... peste?!?
                Nu cred ca merge el la peste pentru ca e insurat...

                Comentariu


                • #33
                  Re: TRISORUL

                  Patrick a zis foarte bine...Pe carnetele de legitimare AMTM in calificari si onoare scrie "Federatia romana de tenis de masă" deci logic AMTM este afiliata la federatie.

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: TRISORUL

                    Postat în original de teodorus29
                    Patrick a zis foarte bine...Pe carnetele de legitimare AMTM in calificari si onoare scrie "Federatia romana de tenis de masă" deci logic AMTM este afiliata la federatie.
                    nu doar pe carnete....uite aici dovada clara... http://www.frtenismasa.ro/cluburi.html

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: TRISORUL

                      Postat în original de patrick
                      Real totul merge la mica intelegere...Normal este cum ti-am spus eu....Nu e nici un regulament clar si chiar daca ar fi nimeni nu l-ar respecta ...Au fost probleme mereu cu legitimarile astea prin municipiu si niciodata 2 situatii identice nu s-au rezolvat la fel...Depinde doar cu cine vorbesti si daca esti "prins" sau nu....Waldner a fost prins si trebuie sa plateasca...Acum numai are nici drept de joc in AMATUR,nici la voi numai poate sa joace si nici la Alba-Iulia...
                      PS
                      Tu stii de cate ori si mai ales cum m-am legitimat eu fara sa am drept de joc?????!!! ..
                      ai dreptate... din pacate cam asa e...
                      cat despre waldner....

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: TRISORUL

                        bogdane tu spui ca ati luat locul 1 in tur fara cristi
                        atunci cum l-am descoperit eu ca a jucat la voi?
                        nu cumva de pe foaia de joc dintre kombat si voluntari2 care s-a incheiat cu 6-0?
                        acest meci s-a jucat in noiembrie cristi bifand 2 victorii
                        eee cum e cu nejucatul in tur?

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: TRISORUL

                          Ce jucatori aveti voi in echipa Voluntari2 de n-ati reusit sa luati un meci, nici macar la Bogdanel?
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: TRISORUL

                            Postat în original de FlorinBN
                            Ce jucatori aveti voi in echipa Voluntari2 de n-ati reusit sa luati un meci, nici macar la Bogdanel?
                            ... esti dragut, dar, recomandarea mea ar fi sa te apuci de cutii sau ligheane, deoarece de cand ne am schimbat organizarea interioara in cadrul clubului, antrenamentele se fac la modul cel mai serios, asta daca prindem masa, desigur....
                            eu nu joc in echipa respectiva, altfel.... cine stie

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: TRISORUL

                              Postat în original de Chiru
                              bogdane tu spui ca ati luat locul 1 in tur fara cristi
                              atunci cum l-am descoperit eu ca a jucat la voi?
                              nu cumva de pe foaia de joc dintre kombat si voluntari2 care s-a incheiat cu 6-0?
                              acest meci s-a jucat in noiembrie cristi bifand 2 victorii
                              eee cum e cu nejucatul in tur?
                              Ai dreptate.
                              La meciul cu Voluntari 2,colegul nostru Paulica Florarul a lipsit,si a trebuit inlocuit cu Cristi(care e prima rezerva)
                              Din cate imi amintesc a fost primul meci al campionatului si singurul pentru el .Intre timp nu l-am mai deranjat pt ca n-a mai fost nevoie)
                              ...vom mai apela la el doar la anul in meciul pentru locurile 1-2 impotriva colegilor nostri de la Sport Kombat 1

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: TRISORUL

                                nu este singurul meci, Cristi a jucat si cu Tinerii in tur
                                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: TRISORUL

                                  Postat în original de manyaku88
                                  nu este singurul meci, Cristi a jucat si cu Tinerii in tur
                                  Ma refeream la meciuri nu la antrenamente
                                  cred ca ai dreptate...a fost un meci extrem de dificil si aveam nevoie de el in echipa.Acel meci a stabilit campioana de toamna

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: TRISORUL

                                    Postat în original de leordarares
                                    Postat în original de manyaku88
                                    nu este singurul meci, Cristi a jucat si cu Tinerii in tur
                                    Ma refeream la meciuri nu la antrenamente
                                    cred ca ai dreptate...a fost un meci extrem de dificil si aveam nevoie de el in echipa.Acel meci a stabilit campioana de toamna
                                    urat...
                                    Blade: Viscaria
                                    FH: Tenergy05
                                    BH: Tenergy05

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: TRISORUL

                                      Postat în original de iahim
                                      Postat în original de leordarares
                                      Postat în original de manyaku88
                                      nu este singurul meci, Cristi a jucat si cu Tinerii in tur
                                      Ma refeream la meciuri nu la antrenamente
                                      cred ca ai dreptate...a fost un meci extrem de dificil si aveam nevoie de el in echipa.Acel meci a stabilit campioana de toamna
                                      urat...
                                      Cam prea ironic,nu? Scuze
                                      Daca cineva mai are cunostinta de meciuri disputate de Cristi in campionat sa anunte ca sa calculam in procente aportul adus echipei
                                      Mi se pare ca s-a mers prea departe cu acest topic:cate meciuri a jucat in campionat,ce rol a avut in echipa,de ce s-a legitimat,de ce n-a anuntat pe nimeni,cat va juca in divizia B,va mai juca in Amatur,va mai avea dreptul ?etc.
                                      Un simplu topic deschis de el ne-ar fi scutit de atatea discutii.Era suficient sa-si prezinte situatia,sa-si faca cunoscute planurile sportive pentru urmatoarea jumatate de an si toata lumea era multumita.
                                      Imi cer scuze baietilor de la Tinerii,nu am nmic personal cu voi

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: TRISORUL

                                        nu ma asteptam din partea ta rares, stiu ca nu ai nimic cu Tinerii, cred ca ti s-a urcat faima la cap, si nici macar nu sunteti p primul loc, TTT1 este, ca de, in meciul cu ei a-ti considerat ca nu este nevoie de Cristi probabil
                                        Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                        FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                        BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: TRISORUL

                                          hahahaaha
                                          la naiba in puii mei ....funny mai sunteti toti...
                                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: TRISORUL

                                            Hmmmm,aceasta expresie stiu ca o are un anumit personaj cu orientari sexuale dubioase..(gay)...oare sa ai si tu aceleasi orientari?!?

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: TRISORUL

                                              Postat în original de manyaku88
                                              nu ma asteptam din partea ta rares, stiu ca nu ai nimic cu Tinerii, cred ca ti s-a urcat faima la cap, si nici macar nu sunteti p primul loc, TTT1 este, ca de, in meciul cu ei a-ti considerat ca nu este nevoie de Cristi probabil
                                              Nici eu nu ma asteptam la atatia carcotasi.
                                              Faima..?!nu e cazul!De ce te lansezi in afirmatii daca nu ma cunosti personal?
                                              A-m considerat ca avem nevoie de el in acel meci,insa o problema de sanatate l-a impiedicat sa nu ajunga la meci
                                              ca fapt divers lipsit de importanta...TTT1 are 2 infrangeri(Zaharoase,Pajura),Sport Kombat 1(TTT1)

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: TRISORUL

                                                l-a impiedicat sa ajunga la meci vrei sa spui
                                                http://amtmpozesirezultate.weebly.com/r ... n-tur.html
                                                faima in sensul ca esti cunoscut acum datorita amaturului, evident nu una sportiva
                                                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: TRISORUL

                                                  Postat în original de manyaku88
                                                  l-a impiedicat sa ajunga la meci vrei sa spui
                                                  http://amtmpozesirezultate.weebly.com/r ... n-tur.html
                                                  faima in sensul ca esti cunoscut acum datorita amaturului, evident nu una sportiva
                                                  Vad ca esti pornit pe mine,nu stiu motivul dar te las sa-ti descarci amarul.
                                                  Mersi,pentru linkul cu clasamente,nu stiam de existenta lui.
                                                  Dupa cum iti spuneam mai sus,TTT1 a acumulat 2 infrangeri,ceea ce o face sa pice pe 3.(rezultatul cu Pajura nu e trecut in tabel,insa au pierdut cu 6-5).

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: TRISORUL

                                                    Tot am aflat ceva interesant din topicul asta, nu stiam de site-ul din linkul de mai sus. Se pare ca Sport Kombat 1 va intra in B.
                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X