Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

O parere despre set-up paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O parere despre set-up paleta

    Buna seara. Sunt un nou utilizator al acestuil forum si in primul rand vreau sa salut pe toata lumea de aici. Am citit cu interes comentariile voastre despre echipamentul de joc, respectiv despre paleta si in vederea achizitionarii unei palete am decis sa-l contactez pe domnul Gelu Popescu.( o persoana foarte amabila). La recomandarea dansului am facut comanda pentru urmatoarea configuratie:
    Lemn Xiom Amadeus,
    FH : Xiom Vega Pro
    BH : Yanus DF
    As vrea sa aflu si parerea voastra despre calitatea, respectiv performantele acestor produse.
    Multumesc.

  • #2
    Re: O parere despre set-up paleta

    Parafrazand un vechi dicton,"omul sfinteste ...setupul".Mai ramane sa te ridici la nivelul lui, sa-l stapanesti tu pe el si nu invers(cum zicea pe undeva, candva Visco).
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: O parere despre set-up paleta

      Postat în original de laky
      Parafrazand un vechi dicton,"omul sfinteste ...setupul".
      "Buna, ...buna asta..."
      Paleta e buna. Amadeus e un lemn excelent. Vega sunt fete foarte bune. Acum ceea ce conteaza, e sa se potriveasca stilului tau de joc.
      Succes

      Comentariu


      • #4
        Re: O parere despre set-up paleta

        Multumesc pentru sfaturi. O sa va comunic primele impresesii indata ce voi primi paleta.

        Comentariu


        • #5
          Re: O parere despre set-up paleta

          Dupa trei partide de tenis, revin cu primele imresii despre paleta achizitionata:
          Lemnul Xiom Amadeus este intradevar foarte bun pentru control. Cand am luat prima data paleta in mana am crezut ca este o idee prea grea. A fost insa doar vorba de obisnuinta, este un lemn cu care se poate juca foarte comfortabil.
          Yanus DF este intradevar o fata cu care poti face cu succes atat faza de aparare cat si cea de atac.
          Xiom Vega Pro este o fata cu un bun control, dar punctul ei forte este efectul. Atacurile cu acesta fata pe forheand sunt efectiv devastatoare.
          In concluzie, consider ca acest set-up este destul de echilibrat si potrivit jocului meu.

          Comentariu


          • #6
            Re: O parere despre set-up paleta

            Cer un sfat pentru achizitionare paleta:
            pret 4-500 lei(inclusiv taiat,lipit,distribuit in Focșani pentru luna mai)
            lemn si fete pentru efect si control 7-8 (prefer Butterfly sau Joola)
            cu multumiri anticipate
            Blade:XIOM FUGA
            FH:XIOM VEGA PRO
            BH:XIOM VEGA EUROPE

            Comentariu

            Procesare...
            X