Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete identice uzate vs noi.. cu ce sa invat topspin?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete identice uzate vs noi.. cu ce sa invat topspin?

    am 2 per de fete donic jo waldner.unele f bune si unle mai uzate.am inceput sa dau top sp destul de bine...credeti ca ar trebui sa joc cu cele mai uzate pana in momentul cand dau f bine????sau sa le bag direct pe cele mai bune???ms de pareri..le astept/
    blade:bty garaydia alc
    fh: Bty rozena
    bh: Bty t05fx

  • #2
    Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

    cele bune! Asta ca sa nu inveti gresit miscarea datorita lipsei de spin a fetelor uzate!
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

      Si eu cred ca trebuie sa folosesti neaparat fetele cele bune.
      Ii dau dreptate lui Daniel,vorbesc in numele carora au invatat topspin cu palete hobby si le-au trebuit cateva luni de antrenament sa corecteze miscarea
      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

      Comentariu


      • #4
        Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

        Postat în original de mircea.garaz
        Ceea ce crede fiecare este o problema ,parerea fiecaruia e respectata ,dar cum trebuie sa faci este cu totul altceva!
        nu detin adevarul, e doar parerea mea, din intamplare chiar cred ca e corect ce am spus referitor la subiect.
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

          Intrebare tu cum ai lipit Jo Waldner sau ce le-ai facut de poti da topspin.
          Am si eu una neagra pe FH dar nu prea pot scoate nimica din ea, ideea e ca eu nu i-am bagat deloc speed glue pana acuma in ea si am inteles ca are nevoie numaidecat.
          Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
          FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
          BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

          Comentariu


          • #6
            Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

            Cred ca e o confuzie.Silviu s-a referit la ce ar trebui sa foloseasca dintre cele doua perechi identice dar una uzata si alta noua. In acest caz daca a invatat topspin cu o pereche noua dar care in timp s-a uzat, iar acum zice ca ar vrea sa se perfectioneze, cred ca daca continua cu perechea de fete uzate isi va altera miscarea in sensul ca topsheet-ul nu-l va mai ajuta ca atunci cand fetele earu noi, deci va trebui sa compenseze cu miscarea mainii, de aici si alterrarea miscarii. Nu vorbim de cineva care stie deja topspin ci de cineva care invata acum aceasta lovitura( dupa cum silviu insusi afirma). Referitor la argumentul dvs. aveti perfecta dreptate, se poate invata miscarea corecta cu orice paleta, chiar in urma cu 20-25 de ani se invata cu orice paleta, dar cu conditia sa sara la fel, ori aceeasi fata, una uzata iar alta noua au proprietati diferite ce influenteaza tehnica mainii pt. a da un topspin corect. Te ajuta mai mult fata noua, iar fata veche desi poate mai are viata in ea, trebuie sa faci miscarea mai ampla pt. a obtine acelasi rezultat ca si cu fata noua. La asta m-am referit, nu la ce fete poti folosi in general pt. a da topspin!
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

              multumesc la toti
              blade:bty garaydia alc
              fh: Bty rozena
              bh: Bty t05fx

              Comentariu


              • #8
                Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

                Postat în original de oneasa_silviu
                am 2 per de fete donic jo waldner.unele f bune si unle mai uzate.am inceput sa dau top sp destul de bine...credeti ca ar trebui sa joc cu cele mai uzate pana in momentul cand dau f bine????sau sa le bag direct pe cele mai bune???ms de pareri..le astept/
                Daca simti ca nu te ajuta, baga-le pe cele noi. Nimeni nu invata sa dea topspin cu antispinuri. JO Waldner e o fata cu mai putina aderenta - e buna pt cei ce stiu sa foloseasca buretele, dar daca e uzata, probabil e prea alunecoasa.
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • #9
                  Re: DESPRE FETE UN AJUTOR

                  Postat în original de bbogdanmircea
                  Intrebare tu cum ai lipit Jo Waldner sau ce le-ai facut de poti da topspin.
                  Am si eu una neagra pe FH dar nu prea pot scoate nimica din ea, ideea e ca eu nu i-am bagat deloc speed glue pana acuma in ea si am inteles ca are nevoie numaidecat.
                  tot de pe forum am luat o metoda.le-am lipit cu un lipici unguresc premium speed (http://www.ttsport.ro/solutie-de-lipit- ... d-669.html),cu vreo 2 ore inainte sa joc,apoi le-am bagat in hsa si cu jumatate de ora inainte de joc le-am dezlipit , le-am mai dat cu un strat subtire si le-am lipit la loc.nu stiu ce sa zic am facut si eu ce au zis altii care se pricep.
                  p.s : sunt si eu la inceput...mai am multe de invatat
                  blade:bty garaydia alc
                  fh: Bty rozena
                  bh: Bty t05fx

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: fete identice uzate vs noi.. cu ce sa invat topspin?

                    Ai facut foarte bine.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X