Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs TBS

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs TBS

    Care ar fi cel mai rapid lemn din cele numerate mai sus?in prezent m.maze +tenergy 05 mi se pare cam moale , dar totusi si cotrolul cum este fata de m.maze?
    Blade : Michael Maze Arylate Carbon
    BARACUDA
    TENERGY 64

  • #2
    Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

    Postat în original de Rada_Catalin
    Care ar fi cel mai rapid lemn din cele numerate mai sus?in prezent m.maze +tenergy 05 mi se pare cam moale , dar totusi si cotrolul cum este fata de m.maze?
    Donicul e undeva intre off - si off .. Cel putin asa simt eu.!

    Comentariu


    • #3
      Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

      corect.avantajul la donic dotec pentru jucatori de nivelul nostru( f.slab spre slab),este ca sistemul dotec datorita minerului iti forteaza incheietura si executi mai bine topspin-ul de fh.cel putin aceasta este concluzia mea dupa ce am ajuns sa joc in urma unui schimb cu un WDC,lemn pe care fara sistemul dotec il consider un lemn bun din cat.off

      Comentariu


      • #4
        Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

        Dar cum este in comparatie dotecul fata de m.maze?dar tbs fata de m.maze?
        Blade : Michael Maze Arylate Carbon
        BARACUDA
        TENERGY 64

        Comentariu


        • #5
          Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

          De Michael Maze nu stiu sa spun ceva pentru ca nu am dat cu el, dar in schimb detin lemnul din semnatura (d'oh) si am norocul sa incerc destul de des si un Timo Boll Spirit de la cei cu care joc...parerea mea este ca Donic WDC este superior fata de Bty TBS, din doua motive :
          1) Asa cum a zis si dinu silviu Dotec-ul te forteaza sa tii FH mai inchis si BH mai deschis rezultand o executie mai corecta a loviturilor de topspin
          2) Pe intreaga suprafata mi se pare mai uniform WDC decat TBS (un tops dat cu marginea e aproape identic cu un tops dat cu centrul cand folosesc WDC...in schimb, la TBS parca se simte o diferenta mai accentuata)
          Dar asta e numai parerea mea...pentru ca, de exemplu, cel de la care am mai incercat TBS-ul a zis ca lui ii place mai mult lemnul lui decat al meu...dar nu stie sa imi spuna exact de ce (a balmajit el ceva in legatura cu manerul ca nu prea ii place, dar nu prea e ferm convins)
          PS : Donic-ul cu Vega Euro MAX pe el il simt ca pe un OFF+ (sare ca din tun)
          --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
          --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

          Comentariu


          • #6
            Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

            Si donic WDC cum este in comparatie cu m.maze? A jucat cnv cu ambele?
            Blade : Michael Maze Arylate Carbon
            BARACUDA
            TENERGY 64

            Comentariu


            • #7
              Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

              Probabil ca ai un nivel de joc foarte bun daca M Maze cu T05 ti se pare moale. Eu unul stiu ca Alexandru Petrescu care a jucat in Superliga si care in prezent activeaza in Germania are o astfel de combinatie dar ma rog tu sti mai bine...
              Blade: Viscaria, FL
              fh: T05, 2,1 mm, black
              bh: T05, 2,1 mm, red

              Comentariu


              • #8
                Re: Donic waldner dotec carbon vs m.maze arylate cb off vs T

                Am jucat cu T05 si gergely , puneam niste blocuri.. cat despre r-tspin , toate erau pe masa.Cat de scazut era controlul eu o simteam mult mai bine decat fețele moi. Ma gandesc sa trec pe schlager carbon , photino sau alte lemne OFF+. Alte pareri?
                Blade : Michael Maze Arylate Carbon
                BARACUDA
                TENERGY 64

                Comentariu

                Procesare...
                X