Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

upgrade paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • upgrade paleta

    salutare,
    am reinceput sa joc tenis de ceva vreme si vad ca ma tin, am gasit si un partener de joc cam de acelasi nivel cu mine. mi-am cumparat o paleta, de la domnul Gelu, mai de incepator si as vrea ceva mai bun.
    acum joc cu lemn Donic persson power play si fete Donic Liga. as dori o paleta cu ceva mai mult spin si mai pe atac, dar sa aibe si un control bun, preferabil Bfy. nu am un nivel de joc foarte ridicat, este si greu avand in vedere ca nu am mai tinut paleta in mana de cca 15 ani, dar totusi au inceput sa imi intre mingile pe atac destul de bine.
    ce imi recomandati? in functie de recomandari as incerca sa gasesc pe cineva in TM care detine paleta sa schimb cateva mingi inainte de a o cumpara.
    lemn Primorac off-
    fh xiom sigma euro 2.0
    bh xiom yanus df 1.5

  • #2
    Re: upgrade paleta

    Ati putea sa incercati Joola Energy Xtra de 2.0. Fete mai rapide decat Liga cu spin bun si cu un control excelent. In plus, dintre cele pe apa, sunt fete care se uzeaza mai greu.
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: upgrade paleta

      Sau puteti incerca niste fete Xiom Vega Europe 2.0 (marimea max inca nu e indicata daca sunteti la inceput)...sunt fete soft, au spin, au control, au viteza, au tot ce le trebuie
      Lemnul puteti sa-l pastrati momentan, pentru ca e foarte bun
      --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
      --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

      Comentariu


      • #4
        Re: upgrade paleta

        A-ti primit cele mai bune sfaturi posibile!
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: upgrade paleta

          intrebarea este, care dintre sfaturi sa-l urmez?
          sa pastrez lemnul si sa schimb doar fetele?
          imi vine greu sa cred ca voi gasii pe cineva cu acesta configuratie, lemn donic, fete joola sau xiom, mai ales ca la sala unde joc eu este si un club de divizia A si antrenoarea are doar palete joola si bfy.
          chiar daca gasesc la sala o paleta cu fete joola energy Xtra sigur nu gasesc cu lemn donic, mai ales ca am auzit-o pe doamna antrenoare spunand ca nu s-a impacat niciodata cu donic.
          in concluzie, nu stiu exact ce sfat sa urmez
          lemn Primorac off-
          fh xiom sigma euro 2.0
          bh xiom yanus df 1.5

          Comentariu


          • #6
            Re: upgrade paleta

            Esti din Timișoara, nu? Poate daca ii dai un MP omului asta : memberlist.php?mode=viewprofile&u=312 te va lamuri...din cate mi-am dat seama sta in acelasi oras cu tine si are o experienta destul de vasta in ceea ce priveste materiale de TT...
            Eu raman la parerea mea sa pastrezi lemnul pe care il ai pentru ca e f bun si sa incerci niste fete Xiom Vega Europe 2.0 (sau chiar si marimea MAX dar iti va fi nitel mai greu sa le stapanesti deoarece resping destul de tare si ca atare trebuie sa stai ceva mai departe de masa :P )
            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

            Comentariu


            • #7
              Re: upgrade paleta

              Postat în original de nicuB
              intrebarea este, care dintre sfaturi sa-l urmez?
              sa pastrez lemnul si sa schimb doar fetele?
              imi vine greu sa cred ca voi gasii pe cineva cu acesta configuratie, lemn donic, fete joola sau xiom, mai ales ca la sala unde joc eu este si un club de divizia A si antrenoarea are doar palete joola si bfy.
              chiar daca gasesc la sala o paleta cu fete joola energy Xtra sigur nu gasesc cu lemn donic, mai ales ca am auzit-o pe doamna antrenoare spunand ca nu s-a impacat niciodata cu donic.
              in concluzie, nu stiu exact ce sfat sa urmez
              Joola Energy X-tra sunt putin mai moi si cu mai mult control decat Xiom Vega Euro. Ambele sunt polivalente si merg aproape pe orice lemn.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Re: upgrade paleta

                Daca joci cumva la liceul nr. 8 poate ca o sa ne intalnim si iti aduc Donic Coppa Gold pe un lemn Donic Ovtcharov Senso sa vezi cum este ,sau altceva ce mai am pe acasa.
                Xi En Ting-X828
                Pryde 30
                Calibra LT Sound

                Comentariu


                • #9
                  Re: upgrade paleta

                  Cipi, am fost sa vad ce conditii ofera liceul 8 si am fost foarte dezamagit, inghesuiala mare, asteptau oameni la rand sa intre la masa, domnul Fickl spunea ca nici nu au venit toti, nu in ultimul rand mesele mi s-au parut destul de vechi/subrede.
                  Acum joc in Dumbravita, conditii la superlativ.
                  Voi urma sfatul lui Kobalt, pastrez lemnul si schimb doar fetele.
                  multumesc tuturor pentru sfaturi
                  lemn Primorac off-
                  fh xiom sigma euro 2.0
                  bh xiom yanus df 1.5

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: upgrade paleta

                    Daca mergi la programul de seara ,de la orele19.30-20 nu stai la coada si joci pe mese Joola similare cu cele de la Dumbravita.Am jucat si eu acolo dar din lipsa de parteneri(am jucat aproape 2 ani cu un prieten) a trebuit sa aleg liceul 8,conditii mai slabe dar parteneri mai multi. Mult noroc,daca pot sa te ajut cu ceva nu ezita sa ma contactezi.
                    Xi En Ting-X828
                    Pryde 30
                    Calibra LT Sound

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: upgrade paleta

                      pana la urma am schimbat paleta. am probat mai multe palete si in final am optat pt un lemn BUTTERFLY Kong Linghui OFF-
                      si fete JOOLA Mambo H - High Friction EXTREME.
                      lemn Primorac off-
                      fh xiom sigma euro 2.0
                      bh xiom yanus df 1.5

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X