Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Robo-pong 2040 vs Robo-pong 2050

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Robo-pong 2040 vs Robo-pong 2050

    Am deschis acest topic pt a adresa o intrebare cunoscatorilor. Vreau sa-mi achizitionez un robot si din ce am vazut pe net un raport bun calitate-pret il gasesc la robotii de la Newgy. Initial m-am orientat catre modelul 2040 dar ulterioar am vazut ca a aparut pe piata noul model 2050. Informatii prea multe nu am gasit despre modelul 2050 decat ca este digital (asta stiu si eu ce inseamna).
    Am rugamintea, lamuriti-ma si pe mine care este practic diferenta intre cele 2 modele, presupun ca sunt persoane care cunosc acesti roboti mult mai mult decat mine, asa ca apelez la bunavointa dvs pt a ma lamuri. Va multumesc anticipat.

  • #2
    Re: Robo-pong 2040 vs Robo-pong 2050

    Modelul 2050 e nou ptr. toti , dabia a aparut , ma indoiesc ca sint persoane care pot face diferentierea intre ele , poti compara caracteristicile intre ele din ce spun producatorii , in mod normal acesta trebuie sa fie mai bun ca anteriorul .
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: Robo-pong 2040 vs Robo-pong 2050

      Ai dreptate, Vali, numai ca un model nou nu este neaparat mai bun. Am inteles ca sunt cativa care si-au achizitionat 2050 si vroiam sa aflu niste pareri.

      Comentariu


      • #4
        Re: Robo-pong 2040 vs Robo-pong 2050

        Modelul robo-pong 2050 este DIGITAL.
        Fata de 2040 care este capabil de a executa majoritatea functiilor din modul NORMAL al modelul 2050, acesta din urma mai are si un mod DRILL care va fi expus mai jos:
        MOD NORMAL:
        - Se pot lansa bile la punct fix (sunt 20 pozitii discrete stanga dreapta), aleator variabil intre o limita stanga si o limita dreapta stabilite (intre pozitia 3 si 17 spre ex) sau daca se seteaza limita stanga la pozitia 3 si limita dreapta la pozitia 17 fara a activa miscarea aleatoare, atunci va lansa consecutiv o bila la pozitia 3 si una la pozitia 17 exersand astfel alternativ o bila pentru FH si una pt BH.
        - Se poate seta viteza de lansare a bilei fixa sau variabila aleator intre anumite limite
        - Robotul poate fi pus sa iti lanseze un anumit numar de bile (exemplu 154 sau 9990) sau un anumit timp 15 min, sau 50 etc.
        Eu de obicei stabilesc de la inceput un numar de lansari pe care il doresc pe parcursul antrenamentului (ex 3000 bile) si la fiecare 2-500 bile fac pauza pentru a mai ajusta unii parametri (limita stanga dreapta, viteza, timpul de asteptare dintre bile, etc) si pt a aduna bilele imprastiate pe jos (care in urma unor executii defectuoase nu au ajuns in plasa sa poata fi "reciclate" de robot).
        MOD DRILL:
        - Are stocate in memorie 64 drills-uri care consta intr-o secventa de bile puse fiecare pe masa la pozitia si viteza dorita sau variabila in limitele dorite. De asemenea poate fi stabilit individual intervalul dintre fiecare din bile. Cand selectezi un drill pe display iti apare la ce unghi pe verticala tb setat capul robotului si tipul de spin. De asemnenea, foarte util, din alt parametru se poate modifica (mari sau micsora in procente) timpul de asteptare dintre lansarea a 2 bile. Eu de obicei incep un drill cu frecventa redusa (spre ex. timp extins la 150%) si treptat dupa un numar de cateva sute de bile pana la invatarea drill-ului reduc extinderea timpului la 120% sau mai jos).
        Robotul vine insotit de un DVD pe care sunt filme in care sunt explicate modul de instalare si functionare a robotului.
        De asemenea pe DVD se gaseste si un soft in care se pot compune sau modifica drilurile dorite si incarca apoi pe robot.
        Deja se gasesc pe net seturi de drilluri complexe, special concepute ca lectii de antrenament.
        Posibilitatile robotului sunt mai complexe decat ce v-am prezentat eu (ex mai sunt posibilitati de calibrare, etc) Sunt multe functii care nu le-am descoperit (doar am rasfoit putin manualul), spre ex stiu ca exista un mod push pt a lansa mingi fara spin dar nu l-am experimentat inca, posibil f util pentru bilele cu viteza mare (peste 25, din 30), care daca au si spin lateral sau back spin, sunt aproape imposibil de pus pe masa...
        Imi place f mult ca se poate instala sau strange foarte rapid (in mai putin de 1 min).
        Pare foarte fiabil, nicioadata nu s-a blocat vreo bila in el, nu se incalzeste, nu a dat vreun fel de eroare, daca risipesc toate bilele se opreste singur, lanseaza bile cu mare precizie, una dupa alta, la nesfarisit..
        Sunt foarte multumit de achizitie, este un partener de antrenament de incredere foarte experimentat exact pentru nivelul tau de joc, te ajuta sa progresezi constant si rapid.
        Blade 1:Butterfly BalsaCarbo X5 OFF
        FH: Tibhar Nimbus
        BH: Butterfly Tenergy 05

        Blade 2ONIC BAUM Exclusive OFF
        FH = XIOM Omega III
        BH = XIOM Omega III

        Comentariu


        • #5
          Re: Robo-pong 2040 vs Robo-pong 2050

          Multumesc, cred ca informatiile date de tine sunt mai mult decat suficiente. Azi sau cel tarziu maine urmeaza sa-mi achizitionez si eu un model 2050, din cate vad raportul calitate-pret e foarte bun. Multumesc inca o data si bafta la antrenamente

          Comentariu


          • #6
            Un manual in limba romana la acest model Robo pong newgy 2050 gasesc undeva ? ma puteti ajuta cu unul ? ca am primit modelul dar numai cu manuale in engleza , franceza ! Multumesc !
            Long live rock 'n' roll ! Bucură-te de viață ?n fiecare zi !

            Comentariu


            • #7
              exista si up-grade de la 2040 la 2050?

              Comentariu


              • #8
                eventul sa urc cele 2 dvd-uri primite odata cu Robotul ? v-ar ajuta ?
                Long live rock 'n' roll ! Bucură-te de viață ?n fiecare zi !

                Comentariu


                • #9
                  Salut,
                  M-ar interesa si pe mine. Spune-mi te rog cum l-ai putea cumpara si pretul la care l-ai achizitionat.
                  Multumesc.
                  ---------- Post added 15.04.2012 at 08:07 ----------
                  Spune-ne si noua de unde il cumperi si care ar fi diferenta de pret dintre un robo-pong 2040 si 2050.
                  Eu as vrea sa cumpar un astfel de robot pentru fetita mea, are 8 anisori si a inceput tenisul de 1 an. Il place si joaca cu o placere formidabila. Asa ca pentru ea poate merita investitia.
                  MUltumesc.

                  Comentariu


                  • #10
                    am descoperit ca se poate face up-grade de la 2040 la 2050

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de decar Vezi post
                      Salut,
                      M-ar interesa si pe mine. Spune-mi te rog cum l-ai putea cumpara si pretul la care l-ai achizitionat.
                      Multumesc.
                      ---------- Post added 15.04.2012 at 08:07 ----------
                      Spune-ne si noua de unde il cumperi si care ar fi diferenta de pret dintre un robo-pong 2040 si 2050.
                      Eu as vrea sa cumpar un astfel de robot pentru fetita mea, are 8 anisori si a inceput tenisul de 1 an. Il place si joaca cu o placere formidabila. Asa ca pentru ea poate merita investitia.
                      MUltumesc.
                      http://www.tenismasa.ro/roboti/donic/

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de tony-braila Vezi post
                        am descoperit ca se poate face up-grade de la 2040 la 2050
                        Cum se poate face upgrade de la 2040 sau 2050 ?
                        • Just loving table tennis!
                          TIBHAR K3 HYBRID>< DHS HL5 PROVINCIAL><TIBHAR MK PRO HYBRID

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X