Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete cu spin foarte mare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete cu spin foarte mare

    Doresc sa-mi schimb fetele care dupa 3 luni de joc arata destul de inestetic chiar daca se poate juca inca bine cu ele (1-3 ore de joc aproape zilnic).
    Lemnul este Donic Baum Exclusive, as putea sa il inlocuiesc si pe el daca imi recomandati o anumita combinatie lemn-fata.. , Fetele cu care joc sunt Xiom Omega 1 la care apreciez viteza mare si spinul bun, chiar daca este doar mediu..
    Astept cu interes recomandarile voastre pentru o fata cu spin foarte mare (mai ales pt BH), la viteza nu tin asa mult si doresc sa fie mai rezistente decat Xiom Omega 1 care mi s-au parut destul de fragile, fiecare lovitura accidentala de masa provocand ciupirea sau faramamitarea acuta a marginilor.
    Multumesc anticipat celor care vor scrie recomadarile lor.
    Blade 1:Butterfly BalsaCarbo X5 OFF
    FH: Tibhar Nimbus
    BH: Butterfly Tenergy 05

    Blade 2ONIC BAUM Exclusive OFF
    FH = XIOM Omega III
    BH = XIOM Omega III

  • #2
    Re: Fete cu spin foarte mare

    "Xiom Vega Europe".
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Fete cu spin foarte mare

      Recomand fețele chinezesti H3, skyline, etc, niste bestii in materie de spin fie ca servesti cu mult spin sau dai spin in timpul punctului. Trebuie sa stii sa dai cu ele si sa le stergi constant cand joci. Mingea trebuie stearsa si ea de praf, cat mai des, pentru spin maxim. Variatia de spin este cel mai impresionant lucru la aceste fețe.
      TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

      Comentariu


      • #4
        Re: Fete cu spin foarte mare

        Postat în original de Ashes
        Recomand fețele chinezesti H3, skyline, etc, niste bestii in materie de spin fie ca servesti cu mult spin sau dai spin in timpul punctului. Trebuie sa stii sa dai cu ele si sa le stergi constant cand joci. Mingea trebuie stearsa si ea de praf, cat mai des, pentru spin maxim.
        ... si ferite de umezeala . Daca joci in sala cu condens mare kinezestile devin antispin curat.
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #5
          Re: Fete cu spin foarte mare

          DONIC BARACUDA. Foarte bune la spin.

          Comentariu


          • #6
            Re: Fete cu spin foarte mare

            Postat în original de vikusor
            Doresc sa-mi schimb fetele care dupa 3 luni de joc arata destul de inestetic chiar daca se poate juca inca bine cu ele (1-3 ore de joc aproape zilnic).
            Lemnul este Donic Baum Exclusive, as putea sa il inlocuiesc si pe el daca imi recomandati o anumita combinatie lemn-fata.. , Fetele cu care joc sunt Xiom Omega 1 la care apreciez viteza mare si spinul bun, chiar daca este doar mediu..
            Astept cu interes recomandarile voastre pentru o fata cu spin foarte mare (mai ales pt BH), la viteza nu tin asa mult si doresc sa fie mai rezistente decat Xiom Omega 1 care mi s-au parut destul de fragile, fiecare lovitura accidentala de masa provocand ciupirea sau faramamitarea acuta a marginilor.
            Multumesc anticipat celor care vor scrie recomadarile lor.
            Donic: Baracuda
            Butterfly: Tenergy 64, Tackifire C/C soft
            Xiom: Vega Europe, Vega Pro, Omega II european
            TSP: Triple 21, Triple spin, Real, Actor
            DHS: G666, Skyline TG3 sponge no. 21, TNT
            S-ar putea povesti multe despre fiecare, dar este greu de dat atatea detalii.
            HM Levi OFF- ST : T05/Rakza9
            HM Levi OFF ST : T05/Donic slice
            Nu poti atinge perfectiunea, ci doar sa tinzi la ea

            Comentariu


            • #7
              Re: Fete cu spin foarte mare

              Andro Hexer...
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Re: Fete cu spin foarte mare

                Am nevoie de putin ajutor din partea voastra..
                Pe vechiul lemn, Donic Baum Exclusive, am schimbat fetele Omega I cu noile Omega III. Sunt multumit de combinatie, pare echilibrata, m-am acomodat rapid, fetele au un feeling aparte, spin mai bun, mingile intra mai usor pe masa, totusi setupul pare un pic prea rapid pentru mine si inca simt ca nu am control perfect in combinatia asta....
                Mi-am mai luat un lemn, cel din semnatura, Butterfly BalsaCarbo X5, care pe o parte am pus o fata sh Tibhar Nimbus care se misca absolut senzational pentru mine. Pare mai linistita, are control foarte bun, e o placere sa o folosesc pe FH.
                Pe BH am pus o fata Tenergy 05 si dupa vreo 3 antrenamente prelungite au inceput sa-mi intre bine retururile rapide pe rever.
                Problema e ca am sperat ca o voi folosi pe FH, dar nu o simt deloc confortabil, prea multe mingi ajung in spatele mesei sau in fileu...
                Oare nu am insistat eu suficient la antrenamente, nu am depasit inca faza de acomodare?
                Sau nu e e o combinatie prea reusita cu lemnul BalsaCarbo X5?
                Ce alta fata imi recomandati in schimb?
                De asemenea vechile fete Omega I, cu care ma acomodasem foarte bine as vrea sa le lipesc pe alt lemn mai linistit.
                Daca are cineva un lemn bun sh la pret bun OFF- sau ALL+ astept cu interes ofertele voastre.
                Multumesc tuturor.
                Blade 1:Butterfly BalsaCarbo X5 OFF
                FH: Tibhar Nimbus
                BH: Butterfly Tenergy 05

                Blade 2ONIC BAUM Exclusive OFF
                FH = XIOM Omega III
                BH = XIOM Omega III

                Comentariu


                • #9
                  Re: Fete cu spin foarte mare

                  Nu te-ai acomodat inca cu Tenergy . E mai senzitiva la spin decat Nimbus de aia gresesti ,trebuie sa compensezi mai mult spinu ce vine. Cauciucul e mai aderent .
                  Mai ai rabdare oleaca.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Fete cu spin foarte mare

                    Postat în original de vali
                    Nu te-ai acomodat inca cu Tenergy . E mai senzitiva la spin decat Nimbus de aia gresesti ,trebuie sa compensezi mai mult spinu ce vine. Cauciucul e mai aderent .
                    Mai ai rabdare oleaca.
                    Ai dreptate. Acomodarea cu Tenergy 05 nu e foarte rapida. Totusi dupa ~10-15.000 lovituri de antrenamet si ~10 ore de joc am capatat suficienta incredere sa o folosec constant pe FH. Dar e nevoie de mare atentie. Fata de alte fete, cu Tenergy 05 nu pot doar plesni bila (mingi impinse, fara efect) fiindca deseori ajung in spatele mesei fara sa o atinga. In schimb daca ii imprim topspin rareori rateaza masa. La antrenamente functioneaza, in schimb in timpul jocului de multe ori se intampla sa nu am suficient timp pt topspin si ratez multe bile.. Nimbus acum e foarte util pe BH pt blocaj. O mai rasucesc uneori si pe FH fiindca imi place mult cum suna mingile lovite puternic cu ea.. Tenergy la acustica sta prost fiindca mingile, chiar daca tragi cu putere, sunt mai mult sterse si lovitura e mult amortizata, la fel si sunetul.
                    Blade 1:Butterfly BalsaCarbo X5 OFF
                    FH: Tibhar Nimbus
                    BH: Butterfly Tenergy 05

                    Blade 2ONIC BAUM Exclusive OFF
                    FH = XIOM Omega III
                    BH = XIOM Omega III

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Fete cu spin foarte mare

                      joola energy x-tra sunt destul de bune. Am incercat odata si chair mi-au placut
                      nitaku septear
                      Joola Energy

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Fete cu spin foarte mare

                        DONIC BARACUDA. Daca ai ocazia, merita sa o incerci.

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Fete cu spin foarte mare

                          Xiom vega europe
                          BLADE:Nittaku Septear ST
                          FH:tenergy 05 fx
                          BH:tenergy 05 fx

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Fete cu spin foarte mare

                            recomand yasaka rakza
                            am jucat mai bine de un an cu tenergy 05 care se zice ca au cam cel mai mare spin
                            am trecut de curand pe rakza care mie unu imi plac mai mult...acelasi spin, viteza un pic mai mica si control mai bun
                            (parerea mea)
                            spor la cautare!
                            Blade: Viscaria
                            FH: Tenergy05
                            BH: Tenergy05

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X