Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

    Cine a jucat cu lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER ?
    Face banii ?
    Rudius

  • #2
    Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

    Cati bani? Pret de catalog - 140 Eur?... in mana unui expert ca Rares...FACE !!!....depinde de stilul dvs. de joc. Eu am avut 2 lemne Dr. Neubauer , ambele exceptionale dar nu pentru ce vreau eu sa invat...aparare clasica. Cereti sfatul sau asteptati raspunsul..."expertului"
    lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
    FH Donic Slice 1.5 mm
    BH TT Master Insider 0.6 mm

    Comentariu


    • #3
      Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

      La pretul de catalog vreau sa achizitionez.
      Am avut surpriza sa joc si cu o paleta asamblata, nu am mai jucat pana acum cu o astfel de paleta. Am constatat, cu surpridere, ca-i o mare diferenta, cu toate ca paleta imprumutata nu era chiar din topul paletelor(privita ca pret).
      Vreau sa stiu daca chiar merita diferenta de pret,de exemplu, dintre "Butterfly Timo Boll Off- 160 RON " si "Butterfly Timo Boll Zlc Off 600 Ron" ?
      Vreau sa stiu daca o paleta mai scumpa , presupus si mai buna, face cu adevarat diferenta.
      Paleta Combination Effect de la DR. NEUBAUER mi-a "sarit in ochi" tot datorita pretului.
      Rudius

      Comentariu


      • #4
        Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

        Dupa cum va spuneam si pe pm,nu va recomand sa achizitionati un asemenea lemn.
        Lemnul e destinat doar cunoscatorilor,care au un stil de joc bine definit ,si care stiu exact ce vor.
        Ca un sfat pe care sigur il veti primi de la majoritatea:O paleta scumpa nu e neaparat mai buna.Nu va recomand sa urmariti neaparat acest criteriu.
        O zi buna!

        Comentariu


        • #5
          Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

          Sau un alt mod de a râspunde:
          Cele dou? palete pe care le-ai comparat la pre? sunt potrivite pentru un joc în care predomin? atacul. Dac? ?tii să joci doar "de 160 RON" ?i nu ai posibilitatea să progresezi rapid, merit? s?-?i iei prima palet? (Butterfly Timo Boll Off-). Dac? ?tii să joci "de 600 RON" ar fi p?cat să nu o iei pe a doua (Butterfly Timo Boll Zlc Off) . Cam a?a stau lucrurile ?i în cazul Dr. Neubauer Combination Effect, doar că aici e vorba despre un joc orientat pe ap?rare.
          Xiom Strato, FL
          FH: Xiom Vega Pro MAX
          BH: Xiom Vega Pro MAX

          Comentariu


          • #6
            Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

            Multumesc pentru sfaturi ! Am sa tin cont de ele. Oricum trebuie sa-mi cumpar o paleta asambalata, pentru ca am constatat jucand ca e o mare diferenta intre una luata din comert si una facuta. Eu credeam ca si intre cele asamblate sunt diferente mari si ca e suficient sa-mi iau una mai "buna", pentru a fi in avantaj.
            Rudius

            Comentariu


            • #7
              Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

              Mie mi-a trebuit un an de zile de asamblat si testat palete ca sa realizez ca nu joaca singure si ca piesa de baza este cea care tine paleta !...mult succes
              lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
              FH Donic Slice 1.5 mm
              BH TT Master Insider 0.6 mm

              Comentariu


              • #8
                Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                Postat în original de harciu
                Mie mi-a trebuit un an de zile de asamblat si testat palete ca sa realizez ca nu joaca singure si ca piesa de baza este cea care tine paleta !...mult succes
                Ai perfecta dreptate. Si totusi....Privesc setup-ul tau si vad ca migrezi catre zone din ce in ce mai "intunecate". Cand ne-am intalnit in grupe la Bistrița(daca nu ma insel) inca dadeai cu Distroyer.
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                  Mie mi-a trebuit un joc sa-mi dau seama ca paleta mea Stiga Effect (cumparata din hipermarket) cu care am jucat pana acum este un "gunoi".
                  Am imprumutat o stiga asambalata pentru doua jocuri si am observat o diferenta enorma si ca viteza si ca , control.
                  Pentru nivelul la care joc eu, in cazul meu, materialul face diferenta clar.
                  Rudius

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                    La Bistrița jucam cu Donic Alligator ox...de atunci am mai incercat Hallmark Original ox dar problema mea este cu buretele, asa ca am ales o iarba cu burete de 1 mm. Cand o sa mai deprind din tainele apararii (asezare la masa, picioare, chop corect etc.), mai experimentez. Pana atunci insa ma opresc si ii recomand cu caldura si domnului titicostel sa faca acelasi lucru,sa nu cheltuie milioane ca noi unii cautand lemnul sau iarba perfecta ca nu exista ! Antrenament, transpiratie si vointa! Mult succes! Ne vedem la Reghin !
                    lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                    FH Donic Slice 1.5 mm
                    BH TT Master Insider 0.6 mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                      Postat în original de titicostel
                      Mie mi-a trebuit un joc sa-mi dau seama ca paleta mea Stiga Effect (cumparata din hipermarket) cu care am jucat pana acum este un "gunoi".
                      Am imprumutat o stiga asambalata pentru doua jocuri si am observat o diferenta enorma si ca viteza si ca , control.
                      Pentru nivelul la care joc eu, in cazul meu, materialul face diferenta clar.
                      Materialul cel mai potrivit pt stilul si nivelul de dezvoltare al jucatorului, asta trebuie urmarit. Un setup format dintr-un lemn f rapid de 600 ron, combinat cu fete f rapide si cu mult efect (evident tot scumpe si ele), poate face mai mult "rau" unui jucator neavansat, decat o paleta de tip "hoby". Nici jucatorii profesionisti nu sunt scutiti de eroarea de a juca cu materiale nepotrivite lor, dar jucand f mult si fiind sponsorizati, gasesc mai repede decat amatorii, formule apropiate de nevoi.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                        Nu stiu daca am achizitionat lemnul perfect si fetele perfecte pentru stilul meu de joc. Rezultatul, chiar si asa cu o alegere oarecum intamplatoare este remarcabil. Face toti banii o paleta asamblata fata de una neasamblata.
                        E adevarat ca a trebuit sa-mi schimb putin stilul, dar a meritat.
                        Sfatul meu pentru amatorii care n-au inca o paleta asamblata este sa-si procure una cat mai repede.
                        Multumesc Rares !
                        Rudius

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                          la un lemn Donic Cayman
                          ce fete ar "merge" cel mat bine ?

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                            Donic Accuda S2 FH si S BH.
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Lemn Combination Effect de la DR. NEUBAUER

                              Cu completarile de rigoare: S3 pe BH
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X