Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Booster pe fete tensor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Booster pe fete tensor

    Salut! A dat cineva cu booster (sau ulei de parafina) pe fetele tensor? Si ca sa fiu mai explicit... A dat cineva cu booster pe fetele Xiom Vega? Intreb asta pentru ca as fi tentat sa incerc ....

  • #2
    Re: Booster pe fete tensor

    eu am dat pe tenergy 64 dar nu le-am lipit inca sa ati spun cum merg ! as fi si eu curios sa aud ceva pareri ! visco spunea ca devin cu totul altfel de fete !
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

    Comentariu


    • #3
      Re: Booster pe fete tensor

      Am citit si eu post-ul lui Visco, dar voiam sa aud niste pareri concrete, daca a dat cineva, si daca au avut probleme dupa aia, cu buretii, topshet-ul, probleme la lipire, la dezlipire, etc..

      Comentariu


      • #4
        Re: Booster pe fete tensor

        Postat în original de Claudiu84
        Am citit si eu post-ul lui Visco, dar voiam sa aud niste pareri concrete, daca a dat cineva, si daca au avut probleme dupa aia, cu buretii, topshet-ul, probleme la lipire, la dezlipire, etc..
        in general pe fete tensor nu e recomandat sa dai cu boostere, sa lipesti cu toluen - ai putea sa le strici (sa faca basica etc)
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #5
          Re: Booster pe fete tensor

          Multumesc Vali... am un amic care a stricat o fața dupa ce a dat-o cu booster... a facut basica... voiam sa aflu daca e un caz izolat sau daca riscul in a deteriora o fata este f ridicat daca o tratam cu booster.... M-am lamurit.... am sa las saraca fata in pace

          Comentariu


          • #6
            Re: Booster pe fete tensor

            Am dat eu cu booster (ulei de parafina) la greu pe tenergy 05 si baracuda , sare super si nu s-a deteriorat nici un pic, poti sa bagi cu incredere.
            Fan Zendong Super ALC - FL
            FH: Dignics 09C
            BH: Tibhar K3

            Comentariu


            • #7
              Re: Booster pe fete tensor

              Multumesc cristi!

              Comentariu


              • #8
                Re: Booster pe fete tensor

                Am revenit cu pareri dupa ce am dat cu booster pe fețele mele..... In primul rand, sunt niste XIOM Vega Euro. Ceea ce vreau sa spun, este ca dupa ce am dat 3 straturi foarte subtiri de ulei de parafina, s-au dilatat aprox 0.5 cm, nu am avut probleme la lipire (am aplicat 2 straturi de adeziv pe baza de apa pe burete si unul pe lemn), si dupa 5 ore de presat s-au lipit foarte bine. In legatura cu caracteristicile de joc..... Buretele s-a inmuiat vizibil, insa nu pare sa arunce mult mai tare, insa nici mai incet. pot spune ca viteza a ramas constanta. Insa controlul..... e crescut simtitor de mult.. Acum se poate spune ca simti mingia cu se infunda in paleta, ramane acolo cat executi miscarea de topspin(sunt adeptul unei miscari foarte "periate", nu agresive), iar cand pleaca din burete.... are un spin demential... nu este rapida.... dar se lipeste de masa....
                Ca sa trag o concluzie.... sunt de parere ca inmuierea fețelor aduce o imbunatatire asupra jocului meu...! Insa asta este doar parearea mea!

                Comentariu


                • #9
                  Re: Booster pe fete tensor

                  Am incercat si eu cu o fața TIBHAR GENIUS si o fața GEOSPIN TACKY , timp de 24 ore le-am tot uns in mai multe straturi si am pus ulei nu subtire ci cam in exces , dupa 24 ore le-am sters bine de uleiul ce mai era pe ele cu o carpa si le-am mai lasat sa stea asa inca 24 de ore. Mare grija tre avut sa nu ajunga uleiul pe topsheet (cauciuc) la geospin mi sa bagat un pic intre burete si topsheet si s-a umflat ca norocul sa intins suficient de mult cand am lipito pe lemn sa pot taia partea umflata
                  Am dat pe fiecare fata cu solutie pe baza de apa cu JOOLA LEX o tura si l-am lasat sa se usuce , apoi le-am mai dat o tura si pe fețe si pe lemn si le-am lipit , am lasat paleta de seara pana dimineata cu greutate pe ea sa stea presata sa se prinda bine (nu cred ca era necesar sa o las cu greutate cred ca statea fara sa fie presata ,dar era oricum seara si m-am gandit ca nu strica oricum nu jucam cu ea la ora aia).
                  Fetele s-au dilatat un pic sa zicem 0.5 mm dar numai de la mijloc in sus si le-am taiat cu o foarfeca.
                  Parerea mea ar fi urmatoarea: tensorul GENIUS se comporta mult mai bine decat chinezeasca GEOSPIN (aici ma refer la calitatile care le aveau cele 2 inainte sa le pun la " dospit " cu ulei de parafina si cele care le au dupa)
                  La ambele le-a crescut crescut : controlul ,spinul si viteza (dar la tensor mult mai tare ca si la chinezeasca)
                  lemn: butterfly jonyer - H
                  fh: xiom vega europe
                  bh: geospin tacky

                  lemn:mizzone vision (very fast blade)
                  fh:tibhar genius (tunata)
                  bh:donic baracuda (tunata)

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Booster pe fete tensor

                    Eu cred ai redus durata de viata considerabil la Thibar Genius avand in vedere ca e o fata tensor, te rog sa ne tii la curent cu cat mai rezista, sunt curios! Geo spin Tacky e facuta sa absoarba speed-glue si booster, asa ca ar trebui sa reziste foarte mult timp.
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X