Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Echipa Romaniei va alinia cei mai buni juniori?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Echipa Romaniei va alinia cei mai buni juniori?

    Ma bucur foarte mult ca astazi am descoperit acest site /
    Sper sa vizitez foarte des acest forum /
    Pentru ca astazi am scris un comentariu pe http://www.frtenismasa.ro indraznesc sava rog pe voi,viitorii mei prieteni , sa il cititi / Daca se poate sa il si comentati , chiar ca nu ma supar /

    Va multumesc /

  • #2
    Din pacate noi nu prea intelegem ce se intampla la nivelul legitimatilor, ca sunt multe de neinteles si nu sta nimeni din federatie sa vorbeasca cu noi cate ceva asa ca noi cu ale noastre ei cu ale lor. Am pus si eu o intrebare pe forumul federatiei dar fara nici un efect.

    Pozitia noastra fata de federatie e cam asa:
    nu prea cunoastem personajele
    nu prea cunoastem dedesubturile
    nu prea cunoastem interesele
    deci
    nu prea avem pozitii si pareri avizate (singura pozitie transanta pe care am avut-o a fost sustinerea doar morala ca nu avem cum altfel a Otiliei Badescu la presedentia federatiei)
    asa ca luam de bune ce scrie unul si altul pe forum in lipsa unor raspunsuri necesare din partea celor vizati.

    In momentul in care pe forum si in circuitul de amatori vor fi mai multi inscrisi decat legitimati atunci s-ar putea sa vorbim altfel.........

    Cat despre cei doi juniori care nu participa nu pot zice nimic dar acum inteleg de ce avem asa de multi jucatori de mare valoare care joaca pentru alte tari (dar as fi curios sa vad si eu ce contine contractul ala)

    Comentariu


    • #3
      il invit pe wilhemtell de pe taramul forumului Federatiei Romane de Tenis de Masa sa ne faca si noua cunoscute niste contracte dintr-alea de care vorbeste

      ar fi primul lucru concret pe care il putem vedea despre oficialii din federatie

      avem printre membri avocati care ar putea sa ne dea o parere despre aceste contracte

      multumim wilhemtell

      Comentariu


      • #4
        Daca Romania va alinia cei mai buni juniori la CE am o mare mare indoiala,presupun ca vor fi turisti din genul voinea,sebe,pop,soare,szocz b.ghemes,sper ca pentru binele tenisului sa fiu contrazis,dar sincer va spun nu cred,detalii despre toti cei care vor pleca la CE,in curand,chiar inainte ca FRTM sa anunte componenta loturilor. :P

        Comentariu


        • #5
          am promis ca revin cu loturile romaniei pentru europene chiar inaintea site-ului frtm si incerc sa matin de cuvant:juniori cazacu,voinea,pop cioran(aici s-ar putea ivi o surpriza ionescu)junioare dodean samara hoza filip sau ghemes,cadeti szocs sargu daescu soare cadete hraci szocs postoaca sebe,cine vrea sa-si dea cu parerea are liber

          Comentariu


          • #6
            pai eu vad ca ionescu care dupa stiinta mea e cel mai bun junior nu prea apare prin loturile romaniei (nu l-am vazut nici in lotul pentru balcaniada)

            off topic:
            hai sa ghicim in ce tara emigreaza ionescu..........

            Comentariu


            • #7
              palarie intr-un picior ghici ciuperca cei

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de pingpong
                am promis ca revin cu loturile romaniei pentru europene chiar inaintea site-ului frtm si incerc sa matin de cuvant:juniori cazacu,voinea,pop cioran(aici s-ar putea ivi o surpriza ionescu)junioare dodean samara hoza filip sau ghemes,cadeti szocs sargu daescu soare cadete hraci szocs postoaca sebe,cine vrea sa-si dea cu parerea are liber
                Cred ca l-ai omis pe Geanta, asta in situatia in care nu va fi " lucrat" ca si anul trecut / Totusi pot face pariu ca cel "lasat la vatra " va fi - din pacate - Sorin Cioran ///// ( bineinteles ca fara Ionescu /)PRIETENII STIU DE CE /
                In concluzie lotul de juniori va fi : Cazacu, Geanta , Voinea , Pop -condus de antrenorul emerit Mircea Dinu / OFER MARE RECOMPENSA CELUI CARE VA SCRIE O ALTA VARIANTA DE LOT ( CARE VA APARE SI LA SARAJEVO /)

                Comentariu


                • #9
                  csm-istule da spui si logica de ce pop,atunci chiar stii prea multe

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de pingpong
                    csm-istule da spui si logica de ce pop,atunci chiar stii prea multe
                    " Imi iei un Soare ,iti iau un Pop/"Altfel spus ,niciodata nu trebuie sa-ti superi seful direct /

                    Comentariu


                    • #11
                      10 puncte

                      Comentariu


                      • #12
                        Ca sa primesc 10 cu felicitari am o "viziune" si iti pot spune si lotul de juniori pentru Europenele din 2007 : Sargu Mihai, Pop Sorin, Voinea Radu si Soare Iulian /
                        Eu nu spun ca acesti baiaeti nu vor merita selectionarea dar.... vor fi in lot indiferent de pozitiile viitoare in clasamentele nationale ,europene , mondiale /

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de cesemistul
                          Ca sa primesc 10 cu felicitari am o "viziune" si iti pot spune si lotul de juniori pentru Europenele din 2007 : Sargu Mihai, Pop Sorin, Voinea Radu si Soare Iulian /
                          Eu nu spun ca acesti baiaeti nu vor merita selectionarea dar.... vor fi in lot indiferent de pozitiile viitoare in clasamentele nationale ,europene , mondiale /
                          Spune-ne si loturile de junioare,cadete si cadeti ptr.2007 si sa n-o uiti pe Romanescu care anul acesta intra deja in circuitul international:
                          http://euro.mini.champs.free.fr/pdf/ins ... 06_94F.pdfhttp://euro.mini.champs.free.fr/pdf/ins ... 06_95F.pdf

                          Comentariu


                          • #14
                            Teona Romanescu este o jucatoate de tenis de masă care promite foarte mult . A participat la mai multe concursuri internationale pina acum , si chiar anul trecut a fost la EURO.MINI.CHAMPS . Daca nu ma inseala memoria cred ca afost inscrisa atunci de dl. Arnautu ( conducatorul delegatiei de la Strasbourg ) la o categorie de virsta gresita /

                            Comentariu


                            • #15
                              LASA PROPAGANDA....LA PRESEDINTE

                              NU STIU CINE ESTI DAR TE ROG PE VIITOR SA NU DEZINFORMEZI LUMEA TENISULUI DE MASA.
                              TEONA ESTE FATA PRESEDINTELUI OAMENI BUNI..CARE A PARTICIPAT LA EN COMPETITII SI NU PROMITE ABSOLUT NIMIC.CE MAI SPUI DE SOCI,INTR-ADEVAR UN COPIL TALENTAT???
                              ANTRENORUL ARNAUTU NU A GRESIT CU NIMIC LA INSCRIEREA FETITEI IN COMPETITIA RESPECTIVA,PRACTIC I-A FACUT UN BINE...LA EURO KIDS,COMPETITIE ORGANIZATA IN FRANTA.....DIN CONTRA FETITELE AU FOST MAI SLABE LA CATEGORIA ACEEA DE VARSTA...
                              PRIVITI CLASAMENTUL SI REZULTATELE DIN CAMPIONATELE NATIONALE,REZULTATELE DIRECTE CU FETITE DE VARSTA EI....SI CU EXACTITATE O SA AFLATI DE ACEST COPIL NEVINOVAT PE UNDE SE AFLA..

                              Comentariu


                              • #16
                                Hai ca deja se sare un pic calul,nu o fi Teona un super talent,dar nici o jucatoare rea nu e pentru virsta ei,ca e 5-6 in grupa ei de varsta este perfect adevarat,iar cu plecatul ei la Europene la anul hai sa fim seriosi,o fi fata presedintelui dar nici chiar asa nu cred,uitativa din echipa de cadete 3 ramin si la anul,de fapt cea dea patra nu merita nici anul trecut(locul 13 la nationale)nici anul acesta(locul 7 la nationale)dar e fata lui lili sebe,chiar e de urmarit ce va face la CE "veterana"lotului,referitor la baieti eu cred ca nu este o problema cine merge la juniori,pentru ca oricum nu vor face nimic,sincer nu vad pe nici unul mai sus de optimi,doar printr-o mutatie genetica,daca filimon si sebe isi mai pot ascunde potlogariile dupa rezultate,mircea dinu nu are nici aceasta sansa.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X