Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

top producatori echipamente tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • top producatori echipamente tenis de masa

    salut,
    exista undeva un top al producatorilor, ma intereseaza din pura curiozitate. pana nu demult stiam doar de butterfly, joola si tibhar, ca si producatori de top. as vrea sa stiu ce alte brand-uri mai folosesc jucatorii de competitie.
    experienta mea cu palete de competitie este doar la inceput, cam tarziu acest inceput, dar mai bine mai tarziu decat niciodata
    am jucat cu palete de la donic, bfy, joola, ale mele sau ale partenerilor de joc, dar cel mai incantat sunt de paleta din semnatura, cumparata de la dl Tibi. pana nu am intrat pe acest site nu am auzit de xiom, andro, dr.............
    m-ar interesa sa citesc undeva si despre compozitia lemnelor, tot de curiozitate
    multumesc
    lemn Primorac off-
    fh xiom sigma euro 2.0
    bh xiom yanus df 1.5

  • #2
    Re: top producatori echipamente tenis de masă

    viewtopic.php?f=16&t=4134viewtopic.php?f=2&t=4013
    TB ZLF & T05/T05FX

    Comentariu


    • #3
      Re: top producatori echipamente tenis de masă

      Toti producatorii mari sunt de top BTY, Joola, Donic, Stiga, DHS, Andro, Xiom si multe altele. In general producatorii respectivi sponsorizeaza jucatorii nationalelor proprii. Probabil Butterfly este cel mai raspandit producator in vreme ce DHS cel mai mare avand in vedere numarul de jucatori de tenis din china. Stiga sunt belgieni din cate stiu eu si au ca jucator reprezentativ pe J M Saive. Donic il sponsorizeaza pe Ovtcharov si in trecut pe JO Waldner si intreaga echipa a Suediei etc.
      TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

      Comentariu


      • #4
        Re: top producatori echipamente tenis de masă

        RITC 729 e cel mai mare ca volum de vanzari iar Stiga e firma suedeza ca si Yasaka
        Jucatorii de top ca fețe folosesc Bty, Donic, DHS si apoi restu in procente mult mai mici. Ca lemne, Bty, Stiga, Yasaka si restul, cam astea erau clasamentele pe speed glue si din cate am vazut nu s-a schimbat mare lucru.
        Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
        FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
        BH: Tibhar Quantum X Pro Max

        Comentariu


        • #5
          Re: top producatori echipamente tenis de masă

          RITC 729 e lider la vanzari din cauza pietei asiatice, indeosebi chineza, preturi mici, calitate slaba in majoritatea cazurilor. Butterfly ramane lider in afara Chinei datorita calitatii si marketingului agresiv.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Re: top producatori echipamente tenis de masă

            foarte interesant, mai ales topicurile puse de macocco.
            multumesc de informatii, sunt si eu mai luminat acum
            lemn Primorac off-
            fh xiom sigma euro 2.0
            bh xiom yanus df 1.5

            Comentariu


            • #7
              Re: top producatori echipamente tenis de masă

              Ai mai jos majoritatea producatorilor:
              http://www.tabletennisdb.com/blade/
              DHS Hurricane Long 5
              FH: Tenergy 05
              BH: Giant Dragon Talon

              Comentariu


              • #8
                Re: top producatori echipamente tenis de masă

                Ca sunt chinezi japonezi germani mongolezi nu conteaza (desi e cam ciudat sa spui ca asiaticii nu conteaza din mom ce ei sunt cei mai buni...) , la nivel mondial ei vand cele mai multe produse, nu am zis ca ar avea calitate superioara, desi au multe produse bune
                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                Comentariu


                • #9
                  Re: top producatori echipamente tenis de masă

                  Postat în original de manyaku88
                  Ca sunt chinezi japonezi germani mongolezi nu conteaza (desi e cam ciudat sa spui ca asiaticii nu conteaza din mom ce ei sunt cei mai buni...) , la nivel mondial ei vand cele mai multe produse, nu am zis ca ar avea calitate superioara, desi au multe produse bune
                  Nu prea reusesc sa inteleg ce legatura are cu ceea ce am spus eu, nu stiu cine a spus ca, chinezii nu conteaza , nu inteleg polemica...Eu am facut o analiza a pietei.
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: top producatori echipamente tenis de masă

                    Mi-ar place sa joc cu chinezarii dar sa joc ca "Ei" Eu cred ca nu conteaza cu ce joci sau mai bine zis degeaba avem cel mai bun si cel mai scump lemn respectiv fete din lume daca nu stim sa jucam cu ele la adevarata valoare....
                    Adevarat
                    DHS Hurricane Long 5
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Giant Dragon Talon

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: top producatori echipamente tenis de masă

                      Foarte adevarat! Totusi o paleta buna te ajuta, pe cand o paleta pe care nu o stapanesti te poate incurca.
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X