Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

curatare / intretinere fete chinezesti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: curatare / intretinere fete chinezesti

    Orice substanta grasa, ataca cauciucul, slabind legaturile moleculare ale acestuia. Boosterele asta fac, de aceia sunt recomandate numai pe burete, nu si pe topsheet. La inceput va creste spinul si chiar viteza dar fetele se vor "consuma" mai repede. Pt ca vad ca se cauta inlocuitori la solutiile de curatat, recomand sa va ganditi numai la substante cu PH neutru, fara grasimi sau aditivi corozivi.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #27
      Re: curatare / intretinere fete chinezesti

      Postat în original de Claudiu84
      Postat în original de Zoki
      Daca intereseaza pe cineva am eu un produs profesional de curatare de la Joola se numeste spin max in cutie de 250 ml si mentine spinul,ba chiar il mareste mai ales la fețele chinezesti.Pret 30 ron.
      De unde l-ai cumparat? De mult timp caut si eu, dar nu am gasit decat in afara. Are cineva pe la noi?
      Eu l-am cumparat din stainatate cand am fost plecat.La noi in tara cred ca-l avea mai demult valigty.S-ar putea sa mai aduca pe comanda ca el aduce cam orice de la joola.
      Blade: Bty Primorac Carbon off+
      Bh:Tenergy 80 fx
      Fh:Tenergy 80 fx

      Comentariu


      • #28
        Re: curatare / intretinere fete chinezesti

        in lipsa produsului recomandat de zoki, merge foarte bine cu apa curata (cu ajutorul unui burete - miscarea intr-un singur sens, dinspre lemn spre capatul opus al paletei - fara sa apasati) dupa fiecare antrenament.
        Butterfly Gergely Alpha
        Xiom Sigma Pro max
        Xiom Sigma Pro max

        Comentariu


        • #29
          Re: curatare / intretinere fete chinezesti

          Pentru fetele chinezesti eu folosesc transpiratia de pe tricou, pe care o sterg apoi cu mana. La sfarsit le curat cu apa cu foarte putin spirt.
          Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

          Comentariu


          • #30
            Re: curatare / intretinere fete chinezesti

            Probabil ca fiecare are reteta lui...Eu unul sterg fetele cu palma aproape dupa fiecare punct(dupa ca in prealabil suflu in ele ca sa le umezesc), le protejez dupa fiecare meci cu folie protectoare iar la 1 - 2 sedinte de antreanment le sterg cu putina apa pe care o curat cu palma (am constatat ca orice burete, cat de fin, tot lasa ceva "resturi" pe fetele chinezesti).
            Blade: Viscaria, FL
            fh: T05, 2,1 mm, black
            bh: T05, 2,1 mm, red

            Comentariu

            Procesare...
            X