Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

    Am o fata Tenergy 64 de 1,7 mm, si mi-a crapat dupa aproximativ 2 luni( am mai avut una identica care la fel a crapat dupa nici 2 saptamani ). Imi poate spune ceva de la ce poate fi ,sau ce pot face sa nu mai crape
    Multumesc!!!
    Butterfly Matsushita Power Defence
    FH:Yasaka Rakza Soft
    BH:Hallmark Phoenix Ox

  • #2
    Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

    Am tota gama de la Tenergy si nu mi-a crapat nici una ,poate le-ai intretinut prost sau au fost tinute in masina la soare sau la sauna cine stie, sau au fost vechi!!!

    Comentariu


    • #3
      Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

      Postat în original de piton_67
      Am tota gama de la Tenergy si nu mi-a crapat nici una ,poate le-ai intretinut prost sau au fost tinute in masina la soare sau la sauna cine stie, sau au fost vechi!!!
      Le-am cumparat patrate nu le-am tinut in masina la soare, si nu vad cum ai putea intretine o fata ca sa iti crape in nici 2 saptamani(nu prea imi place sa arunc cu banii, deci va dati seama ca nu le-am intretinut prost )
      Butterfly Matsushita Power Defence
      FH:Yasaka Rakza Soft
      BH:Hallmark Phoenix Ox

      Comentariu


      • #4
        Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

        pune o poza ca sa intelegem mai bine
        Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
        FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
        BH: Tibhar Quantum X Pro Max

        Comentariu


        • #5
          Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

          Postat în original de Jax
          Am o fata Tenergy 64 de 1,7 mm, si mi-a crapat dupa aproximativ 2 luni( am mai avut una identica care la fel a crapat dupa nici 2 saptamani ). Imi poate spune ceva de la ce poate fi ,sau ce pot face sa nu mai crape
          Multumesc!!!
          dai spin prea tare probabil, asa am auzit ca se intampla la unii jucatori...bine asta se intampla pe vremea cand se lipea cu toluen, dar poate ai dat cu booster.

          Comentariu


          • #6
            Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

            Postat în original de eedd
            Postat în original de Jax
            Am o fata Tenergy 64 de 1,7 mm, si mi-a crapat dupa aproximativ 2 luni( am mai avut una identica care la fel a crapat dupa nici 2 saptamani ). Imi poate spune ceva de la ce poate fi ,sau ce pot face sa nu mai crape
            Multumesc!!!
            dai spin prea tare probabil, asa am auzit ca se intampla la unii jucatori...bine asta se intampla pe vremea cand se lipea cu toluen, dar poate ai dat cu booster.
            Pe prima am lipit-o cu toluen, dar pe a doua cu apa
            Butterfly Matsushita Power Defence
            FH:Yasaka Rakza Soft
            BH:Hallmark Phoenix Ox

            Comentariu


            • #7
              Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

              Postat în original de manyaku88
              pune o poza ca sa intelegem mai bine
              Am remediat intr-un fel crapatura( sper), cineva mi-a spus sa dau cu ulei de masline pe fata; am dat azi si vad ca sa inchis crapatura......... astept ziua de maine sa dau cu ea sa vad cum se comporta
              Butterfly Matsushita Power Defence
              FH:Yasaka Rakza Soft
              BH:Hallmark Phoenix Ox

              Comentariu


              • #8
                Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                Colegului meu Vali Boaca ii crapa fetele la 3 luni pe rever, dar asta petnru ca da foarte tare in minge.
                Mie mi-a crapat una in mod ciudat cand am sters-o putin de masa la un serviciu.
                In orice caz, speedglue si booster "?juta" la deteriorare.
                Cu uleiul de masline sigur nu ai "inchis" crapatura, ci doar s-au apropiat marginile foarte mult. Teoretic, uleiul de masline se comporta si el ca un booster, de data asta pentru topsheet. Zona unde ai dat cu ulei va fi mai elastica si mai vulnerabila o vreme.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                  buna ziua,
                  personal, daca mi permiteti, v as recomanda sa incercarcati a nu atinge obiectul ala mare care sustine fileul si pe care sare mingea, totodata nu recomand uleiul de masline, insa puteti incerca cu uleiul pentru bronzat ......
                  ... manca v as gura ....
                  oricum nu pot sa mi explic fenomenul la vasile, care joaca din tarcul vecin ..., sau poate e vorba, in cazul dvs., tocmai de obiectul ala mare din tarcul vecin ?!?
                  succes uri

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                    Explicatia este cat se poate de simpla: cand stai aproape de obiectul mare dai mai incet in minge, cand stai in tarcul vecin trebuie sa dai tare sa ajunga mingea pe obiectul mare. Propun fixarea in beton a d-lui Jax langa obiectul mare la o distanta de cel mult 50 de cm. pentru a nu mai sparge fetele (cu tz)!!!
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                      Postat în original de Jax
                      Postat în original de manyaku88
                      pune o poza ca sa intelegem mai bine
                      Am remediat intr-un fel crapatura( sper), cineva mi-a spus sa dau cu ulei de masline pe fata; am dat azi si vad ca sa inchis crapatura......... astept ziua de maine sa dau cu ea sa vad cum se comporta
                      Dupa 24/h trebuie curatat cu solutia cu care cureti fata paletei .

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                        Postat în original de sorin167
                        Explicatia este cat se poate de simpla: cand stai aproape de obiectul mare dai mai incet in minge, cand stai in tarcul vecin trebuie sa dai tare sa ajunga mingea pe obiectul mare. Propun fixarea in beton a d-lui Jax langa obiectul mare la o distanta de cel mult 50 de cm. pentru a nu mai sparge fetele (cu tz)!!!
                        Probabil asta ar fi de facut
                        Butterfly Matsushita Power Defence
                        FH:Yasaka Rakza Soft
                        BH:Hallmark Phoenix Ox

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                          Postat în original de bogdanel
                          buna ziua,
                          personal, daca mi permiteti, v as recomanda sa incercarcati a nu atinge obiectul ala mare care sustine fileul si pe care sare mingea, totodata nu recomand uleiul de masline, insa puteti incerca cu uleiul pentru bronzat ......
                          ... manca v as gura ....
                          oricum nu pot sa mi explic fenomenul la vasile, care joaca din tarcul vecin ..., sau poate e vorba, in cazul dvs., tocmai de obiectul ala mare din tarcul vecin ?!?
                          succes uri
                          Hai ma Bogdane ca mai stau si la masa nu numai prin vecini (si nu le-am lovit de masa )
                          Butterfly Matsushita Power Defence
                          FH:Yasaka Rakza Soft
                          BH:Hallmark Phoenix Ox

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                            Postat în original de grasomega
                            Colegului meu Vali Boaca ii crapa fetele la 3 luni pe rever, dar asta petnru ca da foarte tare in minge.
                            Mie mi-a crapat una in mod ciudat cand am sters-o putin de masa la un serviciu.
                            In orice caz, speedglue si booster "?juta" la deteriorare.
                            Cu uleiul de masline sigur nu ai "inchis" crapatura, ci doar s-au apropiat marginile foarte mult. Teoretic, uleiul de masline se comporta si el ca un booster, de data asta pentru topsheet. Zona unde ai dat cu ulei va fi mai elastica si mai vulnerabila o vreme.
                            Ai dreptate Cristi, doar s-au apropiat marginile foarte mult........ acum astept sa se faca ora 17 sa ma duc sa dau cu ea sa vad daca se mai deschide(eu sper ca nu )
                            Butterfly Matsushita Power Defence
                            FH:Yasaka Rakza Soft
                            BH:Hallmark Phoenix Ox

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                              Am incercat "noua" fata , si uleiul de masline chiar a dat rezultate( fffffffff potin s-a desprins), ba mai mult......... prinde mai bine decat prindea inainte( asa am simtit eu; poate sunt mai nesimtit..... ), eu as recomanda cu incredere uleiul de masline celor care patesc ce-am patit eu
                              Butterfly Matsushita Power Defence
                              FH:Yasaka Rakza Soft
                              BH:Hallmark Phoenix Ox

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                                Cred ca nu va-ti prins !!! Era o reclama la uleiul de masiline!!!
                                Blade:Balsa Carbo X5
                                Fh:Bryce
                                BH:Bryce
                                NU RISTI NU PIERZI!! DAR NICI NU CASTIGI!!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                                  Eu nu am patit-o niciodata dar se apre ca tu Vasile dai un spin(respin) de sta totul pe loc si se crapa vecinii de invidie
                                  Blade: Viscaria, FL
                                  fh: T05, 2,1 mm, black
                                  bh: T05, 2,1 mm, red

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Fata Tenergy 64 crapata? de ce?

                                    Postat în original de flash
                                    Eu nu am patit-o niciodata dar se apre ca tu Vasile dai un spin(respin) de sta totul pe loc si se crapa vecinii de invidie

                                    Mersi. asa ca vecinii.......... (glumesc desigur )
                                    Butterfly Matsushita Power Defence
                                    FH:Yasaka Rakza Soft
                                    BH:Hallmark Phoenix Ox

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X