Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Richmoral

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Richmoral

    Am un lemn Richmoral (cu tot cu fete) din comert si as vrea sa dezlipesc fetele si sa lipesc ceva mai bun, insa nu stiu daca este bine Ati mai incercat sa lipiti pe lemne fantoma sau chiar pe Richmoral ? astept niste pareri. TA!

  • #2
    Re: Lemn Richmoral

    Eu am lipit pe un lemn no-name fetele 729-3 Japaneze Sponge 2mm si 729 Geospin Tacky 2mm, acum am un lemn orion carbon pe care am lipit fetele 729 faster, vreau sa spun ca in afara de greutate (cea no-name cantareste 214 g si cealalta 181 g) si de sunetul scos de paleta la impactul cu mingea nu prea sunt diferente.
    Chiar am vrut sa deschid un topic in care sa intreb de ce oare nu vad / simt diferente intre fetele / lemnele achizitionate, tind sa cred ca diferenta e asa de mica incat numai cei ajunsi la o anumita performanta o simt.
    Dupa mine calitatea paletei in proportie mai mare de 70% o da fetele, lemnul doar le completeaza.
    Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
    LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
    LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

    Comentariu


    • #3
      Re: Lemn Richmoral

      Multumesc pentru timpul acordat

      Comentariu


      • #4
        Re: Lemn Richmoral

        Dezlipesti fețele cu diluant NITRO 209,va mai ramane solutie solida ,dar ea se va topi si va fi usor inlaturata cu un cutit ,dar fara a zgaria lemnul .Dupa curatarea completa poti sa le aplici pe celelalte .Daca vrei sa incerci asa ,nu este nevoie de abraziv ,este usor ,ai sa vezi..

        Comentariu


        • #5
          Re: Lemn Richmoral

          Nu conteaza ce fete lipesc pe lemn ? Poate imi recomandati ceva anume am mai auzit si cazuri cand nu sarea mingea din paleta

          Comentariu

          Procesare...
          X