Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

indicatori Yasaka

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • indicatori Yasaka

    Am si eu o intrebare legata de indicatorii de la Yasaka(vazute pe situl: http://www.tt-shop.ro/126-fee):
    intai credeam ca merg pana la 100, si de exemplu:
    Yasaka Mark V
    OFF Viteza: 96 Control: 92 Spin: 94 Duritatea: Medium+
    ca apoi sa vad:
    Yasaka Mark V HPS
    Viteza: 105 Control: 73 Spin: 102 Duritatea: Hard
    (deci nu sunt doar pana la 100, dar corespundeau teoriei mele ca viteza mai mare si spin mai mare scad oarecum controlul)...
    si ca apoi:
    Yasaka Pryde 40
    OFF- Viteza: 100 Control: 95 Spin: 100 Duritatea: Soft+
    sa imi dea si aceasta teorie peste cap...
    Ma lumineaza si pe mine cineva ? Daca sare foarte tare si cu foarte mult spin din guma mea, cum sa am si mult control ? Ca doar orice efect cu care vine deja mingea va prinde pe guma...

  • #2
    Re: indicatori Yasaka

    Se intampla ca dealerii de echipamente, se apuca sa dea ei ratinguri si nu e bine, pt ca la ei predomina interesul comercial.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: indicatori Yasaka

      Postat în original de VISCO
      Se intampla ca dealerii de echipamente, se apuca sa dea ei ratinguri si nu e bine, pt ca la ei predomina interesul comercial.
      hehe, ceva de genul asta ma gandeam si eu...ca scot o fața facuta la mine in curte si ii dau 100(din 100) la toate...iar anul urmator scot o varianta mai noua si ca sa se vanda si asta ii dau 105 (din 100) la toate...

      Comentariu


      • #4
        Re: indicatori Yasaka

        Postat în original de vipiu
        Am si eu o intrebare legata de indicatorii de la Yasaka(vazute pe situl: http://www.tt-shop.ro/126-fee):
        intai credeam ca merg pana la 100, si de exemplu:
        Yasaka Mark V
        OFF Viteza: 96 Control: 92 Spin: 94 Duritatea: Medium+
        ca apoi sa vad:
        Yasaka Mark V HPS
        Viteza: 105 Control: 73 Spin: 102 Duritatea: Hard
        (deci nu sunt doar pana la 100, dar corespundeau teoriei mele ca viteza mai mare si spin mai mare scad oarecum controlul)...
        si ca apoi:
        Yasaka Pryde 40
        OFF- Viteza: 100 Control: 95 Spin: 100 Duritatea: Soft+
        sa imi dea si aceasta teorie peste cap...
        Ma lumineaza si pe mine cineva ? Daca sare foarte tare si cu foarte mult spin din guma mea, cum sa am si mult control ? Ca doar orice efect cu care vine deja mingea va prinde pe guma...
        In general este bine sa te uiti la caracteristicile unei fete pe site-ul producatorului. Altii dealeri iti pot "deforma" informatiile in avantajul lor, asa cum iti spune si Visco.
        Pt. Yasaka, te poti uita pe site-ul din Japonia: http://www.yasaka-jp.com/ca_rubb.html
        Teoria ta cu viteza si controlul este de obicei valabila, dar nu in 100% din cazuri.
        Cu progresul tehnologic actual si multitudinea de materiale noi aparute, este posibil ca un producator sa indice pt. o fata viteza mai mare impreuna cu un control ceva mai mare comparativ cu alta fata.
        Desi controlul este ceva total relativ cand vorbim de jucatori diferiti, daca ne raportam la acelasi jucator, te poti gandi la probabilitatea ca mingea sa cada in zona in care jucatorul intentioneaza sa o trimita. As defini aceasta zona ca un cerc cu raza de aprox 5cm, peste aceasta arie, nemaifiind precizie (acest lucru este o parere personala, raportata la suprafata mesei de joc)
        HM Levi OFF- ST : T05/Rakza9
        HM Levi OFF ST : T05/Donic slice
        Nu poti atinge perfectiunea, ci doar sa tinzi la ea

        Comentariu

        Procesare...
        X