Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

    buna ziua tuturor am si eu o intrebare pentru un lemn Donic Defplay Defence cu fete Donic Quattro A'Conda Soft ambele rosii , pentru un incepator daca este o paleta ok.
    multumesc , astept raspuns

  • #2
    Re: intrebare , rog ajutor

    Lemn defensiv, fețe lente dar cu foarte mare control si spin, ideal pentru un joc defensiv dar si cu posibilitati de contraatac.Dar de ce ambele rosii, cand regulamentul prevede culori diferite? Eventual pe FH poti pune un Donic DESTO F3, sau un Vario Big Slam, daca te-ai hotarat sa dai cu Donic.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

      multmuesc mult pentru sfat

      Comentariu


      • #4
        Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

        Excelenta combinatie pentru cineva care doreste control si efect.
        daca nu jucati cumva in superliga puteti juca linistit si cu ambele fete rosii
        antrenamentul conteaza

        Comentariu


        • #5
          Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

          Doua de aceasi culoare? Nici in amatur nu e permis!!!
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

            E permis in Amatur daca sunt aceleasi fete cu aceeasi grosime.
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

              E permis daca adversarul lui castiga , in caz contrar probabil va veni sa te intrebe de cand e regula asta.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

                Am jucat de doua ori in Amatur cu doua persoane diferite, aveau fete de acelasi fel dar aceeasi culoare, s-a validat rezultatul, nu am contestat pt. ca nu-si aducea prin asta nici un avantaj, nici un alt jucator din grupa nu a contestat, deci e permis in Amatur sa joci cu doua fete de aceeasi culoare dar sa fie identice. Cu tot respectul domnule Garaz viata bate filmul(regulamentul)!
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

                  Ceea ce ati facut a fost la mica intelegere, v-ati inteles sa ocoliti litera regulamentului !Nu vad sensul celor doua fete absolut identice. Nu e nevoie sa fii mai special decat altii, unde-i loc de doua rosii, e loc si de una rosie si una neagra. Ce-ai zice daca mi-as lasa o fata rosie in masina, vreo trei zile asa sa se prajeasca putin la 50 grade, cat sant in masina, pana iese un anti de toata frumusetea! Asta as puneo pe BH iar pe FH aceeasi fata, dar cu spin normal.
                  Si in timpul jocului as incepe sa invart paleta, atat cat sa musti din masa, ca m-ai lasat sa joc cu doua fete rosii, de acelasi tip si aceeasi grosime!
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

                    Postat în original de laky
                    Ceea ce ati facut a fost la mica intelegere, v-ati inteles sa ocoliti litera regulamentului !Nu vad sensul celor doua fete absolut identice. Nu e nevoie sa fii mai special decat altii, unde-i loc de doua rosii, e loc si de una rosie si una neagra. Ce-ai zice daca mi-as lasa o fata rosie in masina, vreo trei zile asa sa se prajeasca putin la 50 grade, cat sant in masina, pana iese un anti de toata frumusetea! Asta as puneo pe BH iar pe FH aceeasi fata, dar cu spin normal.
                    Si in timpul jocului as incepe sa invart paleta, atat cat sa musti din masa, ca m-ai lasat sa joc cu doua fete rosii, de acelasi tip si aceeasi grosime!
                    Numai un aparator putea sa se gandeasca la strategia asta! O sa iu mai atent data viitoare! Intr-unul din cazurile mele omul mi-a explicat inainte de joc de ce are doua fete rosii, erau sriver fx parca si m-a intrebat daca poate juca cu ea asa daca nu el nu mai joaca. Mi s-a parut fair play sa-l las sa joace, era o chestiune simpla: datorita unor calcule gresite ajunsese sa aiva doua rosii si nu mai avea bani momentan de alta neagra. M-am uitat si eu la fete, erau intr-adevar la fel si nu parea vreuna dintre ele tocita. Ceea ce m-a deranjat la un concurs a fost insa un ierbar care avea dinti lipsa din iarba, si cam pe la mijlocul fetei!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

                      Postat în original de mircea.garaz
                      La noi totul este permis!!!!
                      Doar regulile si legile NU!!!
                      Mare dreptate aveti!
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Lemn incepator, Donic Defplay Defence?

                        Cu respect.... eu am jucat cu domnul cu 2 fete rosii si tricou alb.
                        Asta nu a fost mare lucru, ci doar servele din mana m-au deranjat.
                        De fapt, pe mine m-am suparat cel mai tare ca m-am lasat influentat de cele 3 neregularitati.
                        In aceste cazuri, ce putem face, la jumatatea grupei? Inghitim si gata. Cand mai ajung la un concurs cu respectivul o sa-l atentionez pe organizator inainte de formarea grupelor sa-i aminteasca regulamentul.... Asa pare a fi normal.
                        TsE

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X