Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs la IASI-11 sept? - Amanat!!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Concurs la IASI-11 sept? - Amanat!!

    Astept in continuare parerile voastre despre oportunitatea organizarii pe 11 sept a ,,NEMORIALULUI LUCIAN PADURARU",competitie A+ in incinta COMPLEXULUI SPORTIV GRADINARI ,care se afla in cart.studentesc Tudor Vladimirescu ,pe langa IULIUS MALL,la vreo 250 de m.Conditii foarte bune ,spatiu ,lumina ,suprafata sintetica ,dotari ,mese ITTF,min.12.Marti seara voi reveni cu detalii complete...Sunt convins ca va fi ceva frumos...Acum este mai usor sa am o zi intreaga o sala mare decat mai tarziu.Daca opiniile sunt favorabile ,marti seara veti sti tot ce este de ffacut...
    Numai bine tuturor-GIGI Ciobotaru,antrenor CSM IASi -tel.9743192192 sau 0735210815

  • #2
    Re: Concurs la IASI-11 sept???

    Timpul este prea scurt pentru ca turneul sa poata fi omologat ca turneu A; Va sustin insa pentru omologarea turneului memorial ca turneu B, la care pot participa peste 100 de jucatori. Daca cei care vor participa vor avea comentarii favorabile, vom organiza cat de curand si un turneu A.
    Ar fi foarte util ca D-vs, precum si alti posibili organizatori sa participati la unele turnee in alte zone, pentru a vedea care este modul de organizare, care sunt conditiile minime, care sunt dorintele participantilor, in asa fel incat sa puteti oferi invitatilor D-vs un turneu de caliate.
    Cu privire la organizarea unui turneu A+, acestea sunt in numar de 4 pe an, in acest an a ramas de disputat numai turneul final; Puteti organiza unul din turneele A+ de anul viitor - cel repartizat Moldovei, dar nu in nume propriu, ci in colaborare cu Catalin Cozma si Asociatia Amatur.

    Comentariu


    • #3
      Re: Concurs la IASI-11 sept???

      Turneul de iasi NU ARE CUM SA FIE CATALOGAT CA DE NIVEL B.Faptul ca este memorial nu are nici o legatura cu ce spuneti DVS,este atasat intrecerii,doar atat!!A+ se poate organiza oriunde ,regulamentul permite in litera si spiritul sau!Este nevoie doar de aplicarea regulamentului si nu am vazut ca limita de A+ sa se limiteze doar la 4.De ce?Daca nivelul ,conditiile ,participarea ,merita ,nu are nici un sens sa limitam ,ci sa deschidem la mai mult.Nu cred ca anumite persoane pot impune ,in virtutea unor argumente puerile ,desfasurarea fenomenului dupa propriile ,evantual,interese!Eu am senzatia ca DVS ne considerati pe noi ,cei din Iași ,ca niste incepatori!Va inselati!In Iași este cel mai tare ,numeros ,valoric vorbind ,campionat ,dupa echipe FRTM ,din tara!Daca nu stiti,documentati-va!Maine seara voi trimite toate detaliile !Apreciez sustinerea pentru B ,dar pastrati-o pentru vreun turneu in SECTORUL AGRICOL!!!

      Comentariu


      • #4
        Re: Concurs la IASI-11 sept???

        Daca A+ nu poate fi facut atasat unui Memorial ,care nu are nici o legatura cu nivelul intrecerii ,raportat in special la MOLDOVA ,dar nu numai ,atunci va ramane A si mergem mai departe !Eu incerc doar sa construiesc!Astept reactiile voastre -eu deja am demarat ceea ce trebuie....Gigi Ciobotaru-0743192192

        Comentariu


        • #5
          Re: Concurs la IASI-11 sept???

          Eforturile depuse pentru organizare sunt laudabile ,cred ca aveti si sustinerea din partea colegilor din Iași si nu numai .
          Ar fi de preferat mai mult calm,fara vorbe de care sa va pare rau mai tarziu .
          Personal va doresc mult succes,indiferent cum va fi catalogat A /B.

          Comentariu


          • #6
            AMANARE!

            Dragii mei ,ma vad silit sa aman turneul de la IASI ,deoarece am perceput un interes scazut fata de propunerea noastra .Mai sunt si alte motive (suprapunerea cu alte turnee in tara ,timpul scurt ,densitatea turneelor etc) Vom cauta alta data in calendar ,sper sa nu se supere nimeni...Toate cele bune -Gigi Ciobotaru-Iași.

            Comentariu


            • #7
              Amanare !

              Dragii mei ,ne vedem siliti sa amanam turneul de la IASI ,de pe 11 sept,deoarece am remarcat un interes scazut in acest moment fata de intentia noastra!Fara indoiala ca sunt si alte motive-timpul scurt ,densitatea turneelor din ultima perioada ,alte turnee care se suprapun ,chiar daca in locatii aflate la destula distanta,etc.Vom identifica alta data si mai vorbim Numai bine -Gigi Ciobotaru-Iași

              Comentariu


              • #8
                Re: Concurs la IASI-11 sept???

                Timpul relativ scurt este un inpedient greu de trecut ,cred totusi ca acest memorial ar trebui tinut.
                Ti-a propus Dan 2 o data de care poate ar trebui tinut cont .
                Sunt multi jucatori care ar bifa acest turneeu ,mult succes .

                Comentariu


                • #9
                  Re: Concurs la IASI-11 sept???

                  Postat în original de GigiC
                  !A+ se poate organiza oriunde ,regulamentul permite in litera si spiritul sau!Este nevoie doar de aplicarea regulamentului si nu am vazut ca limita de A+ sa se limiteze doar la 4.De ce?
                  Este prevazut la regulamentul Amatur,art.6.5 si art 10
                  Iasul are intr adevar jucatori de mare valoare si toata lumea ar avea de castigat daca ei si-ar relua participarea la circuitul Amatur,ca acu 2-3 ani.
                  Daca vrei sa organizezi un turneu A,vezi o data din calendar care sa fie libera sau sa fie ocupata de un turneu la distanta de Iași si contacteaza l pe userul "FlorinBN" sa vezi ce zice si sa te treaca acolo,doar stii procedura,ai mai organizat turnee A.
                  Numai ca,asa cum am discutat si la ultimul, trebuie sa te astepti la o participare undeva la 100 de jucatori,12 mese si o sala tip Nastase fiind o cerinta minimala
                  Cu aranjarea grupelor dupa clasament,etc,treburile sunt simple,va fi cineva acolo sa-ti dea o mana de ajutor.
                  Un turneu A+ e ceva mai complicat,se face unul singur anual in Moldova,poate doua daca o locatie din zona gazduieste turneul final.
                  Iasul are si sala si mesele necesare pt un A+,trebuie doar de discutat la inceputul anului ce si cum
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X