Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Salonta 20.11.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

    Comentariu


    • #27
      Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

      Referitor la situatia de la meciul dintre Roman Bogdan si Gogu Gabriel, am si eu niste nelamuriri.
      Ce ma mira si ma amuza pe mine, este ca la acest turneu, organizatorii au aplicat cu strictete si rigurozitate niste reguli - existente de fapt in regulament - cand a fost vorba de a penaliza niste jucatori mai la inceput de drum (tinerii la care le-au fost notate ca pierdute niste meciuri prin neprezentare),- de fapt, pentru a carpi niste scapari in organizare, (deoarece se ajunsese in limita de timp, pentru ca se vorbise pentru sala, doar pana la ora 19), dar cand a fost vorba de unii jucatori de top, nu s-au mai aplicat - tot niste reguli existente in regulament - (servitul din mana, sau "trasul de timp") si nu s-a luat nici o masura. Dar ma rog...
      Oricum se va vedea din filmuletele pe care le voi posta care a fost situatia la meciul respectiv. Primele doua seturi le-a castigat lejer Bogdan. La al trei-lea set, dupa ce Gogu a inceput sa mai recupereze prin tertipurile descrise mai sus, Bogdan a cedat si si-a rupt paleta dand cu ea de picior. Mai departe s-a vazut ca nu a mai avut nici un randament cu paleta rupta, sau cu alta paleta.
      Acuma pun o parte a meciului dintre Bogdan si Gogu. Restul filmarii are peste 15 minute si trebuie sa o procesez cumva sa o fac mai scurta sa o pot posta pe youtube.

      Comentariu


      • #28
        Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

        Poti sa-l postezi in mai multe filmulete ca sa nu spuna lumea ca a fost cenzura .
        Totusi nici o reactie a organizatorilor ?

        Comentariu


        • #29
          Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

          Nu se poate a?a ceva in final?!
          Cu o singur? excep?ie toate servele lui Gogu Gabriel (prezentate în filmule?) au fost din m?n?.
          Trebuia pus un arbitru.
          Hurricane III (by Nittaku)
          Jun Mizutani ZLC
          Nittaku Hammond Z2

          Comentariu


          • #30
            Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

            Postat în original de valentinm
            Nu se poate a?a ceva in final?!
            Cu o singur? excep?ie toate servele lui Gogu Gabriel (prezentate în filmule?) au fost din m?n?.
            Trebuia pus un arbitru.
            Aici nu mai pot spune nimic din moment ce jucatorul la primire a contestat s-au nu freo serva ?
            La etapa din 27 /11 /10 era un jucator care servea la fel cel putin 6/ set ,spectatori mai comentau de pe margine , iar unul dintre ei m-au intrebat cu voce mai tare daca e serviciu din mana ,raspunsul meu a fost cu intrebarea a fost cotestata de jucator s-au arbitru?
            La care a venit raspunsul jucatorilor la primire este vorba de ALEX CIOBANU SI MACOVEI LIVIU care au spus lasati nea Deni , ca ori cum il bat ,cinste lor .
            Cu toate ca erau nedreptatitii n-au trecut la aceasi arma .
            Primul a castigat clar 3/0 ,iar al doilea cu greu 3/2 , la valori aproximativ egale se rasturnau rezultatele

            Comentariu


            • #31
              Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

              Postat în original de Antal Denes
              Postat în original de valentinm
              Nu se poate a?a ceva in final?!
              Cu o singur? excep?ie toate servele lui Gogu Gabriel (prezentate în filmule?) au fost din m?n?.
              Trebuia pus un arbitru.
              Aici nu mai pot spune nimic din moment ce jucatorul la primire a contestat s-au nu freo serva ?
              La etapa din 27 /11 /10 era un jucator care servea la fel cel putin 6/ set ,spectatori mai comentau de pe margine , iar unul dintre ei m-au intrebat cu voce mai tare daca e serviciu din mana ,raspunsul meu a fost cu intrebarea a fost cotestata de jucator s-au arbitru?
              La care a venit raspunsul jucatorilor la primire este vorba de ALEX CIOBANU SI MACOVEI LIVIU care au spus lasati nea Deni , ca ori cum il bat ,cinste lor .
              Cu toate ca erau nedreptatitii n-au trecut la aceasi arma .
              Primul a castigat clar 3/0 ,iar al doilea cu greu 3/2 , la valori aproximativ egale se rasturnau rezultatele
              Buna ziua,
              Consider ca din spirit de fair-play, ar fi trebuit contestata orice eventuala neregula la momentul aparitiei ei de catre jucatorul la primire si nu dupa zile intregi de la terminarea meciului.
              Stiti vorba aceea: "Dupa razboi, multi viteji se arata...""
              Consider ca atitudinea aceasta de denigrare nu face bine spiritului de competitie al acestui sport, de aceea nu am sa mai continui cu alte comentarii malitioase.
              Va doresc succes in urmatoarea competitie.

              Comentariu


              • #32
                Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                Probabil ca d-nul GOGU GABRIEL a servit din mana ca o replica a faptului ca d-nul ROMAN BOGDAN masca cu corpul momentul impactului mingii cu paleta atunci cand servea.Daca pentru un dreptaci poate vizualiza ceva mai bine momentul servirii,datorita pozitionarii la masa,ce sa zic eu care fiind stangaci si ma pozitionez mai in dreapta mesei la primire.Deci arbitru era necesar deopotriva pentru amandoi.Nefiind nici o contestatie prezenta atunci in timpul desfasurarii meciului,asta inseamna ca ambii combatanti au fost de acord cu modul de desfasurare a disputei cu pricina.
                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                Comentariu


                • #33
                  Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                  Postat în original de PRIZA TOK
                  Probabil ca d-nul GOGU GABRIEL a servit din mana ca o replica a faptului ca d-nul ROMAN BOGDAN masca cu corpul momentul impactului mingii cu paleta atunci cand servea.Daca pentru un dreptaci poate vizualiza ceva mai bine momentul servirii,datorita pozitionarii la masa,ce sa zic eu care fiind stangaci si ma pozitionez mai in dreapta mesei la primire.Deci arbitru era necesar deopotriva pentru amandoi.Nefiind nici o contestatie prezenta atunci in timpul desfasurarii meciului,asta inseamna ca ambii combatanti au fost de acord cu modul de desfasurare a disputei cu pricina.
                  Nimeni nu s-a plans niciodata de Roman Bogdan, nu comite nici o infractiune la serviciu.
                  Noi cand am jucat am avut arbitru, dar nu s-a plans nimeni din sala de el
                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                    multumesc bogdane pt sustinere, mare domn mare caracter
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                      Daca ar fi fost un arbitru PROFESIONIST si IMPARTIAL,altfel arbitra,deoarece acestia au ochiul format pentru depistarea greselilor comise de jucatori.
                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                        Pentru inceput ar fi fost bine ca Bogdan sa-i fi spus d-lui Gogu sa nu mai serveasca din mana. Daca dumnu' Gogu nu se conforma, se cerea un arbitru din sala sau Bogdan ar fi trebuit sa-l bata cu tot cu acele serve din mana, care dupa parerea mea...... nu incomodeaza cu nimic jocu( mai ales in Amatur).
                        Este numai o parere!!!
                        Butterfly Matsushita Power Defence
                        FH:Yasaka Rakza Soft
                        BH:Hallmark Phoenix Ox

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                          Postat în original de Vasile Mircea
                          Pentru inceput ar fi fost bine ca Bogdan sa-i fi spus d-lui Gogu sa nu mai serveasca din mana. Daca dumnu' Gogu nu se conforma, se cerea un arbitru din sala sau Bogdan ar fi trebuit sa-l bata cu tot cu acele serve din mana, care dupa parerea mea...... nu incomodeaza cu nimic jocu( mai ales in Amatur).
                          Este numai o parere!!!
                          Poti sa stii ca incomodeaza serviciul din mana depinde de serviciu daca nu arunci mingea si dai din mana are mai mult efect.Testat si de mine )
                          Blade: Butterfly Balsa Carbo X5 OFF
                          Forehand: Yasaka New Era
                          Backhand: 729 SKY-WING

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                            Postat în original de butterfly
                            Postat în original de Vasile Mircea
                            Pentru inceput ar fi fost bine ca Bogdan sa-i fi spus d-lui Gogu sa nu mai serveasca din mana. Daca dumnu' Gogu nu se conforma, se cerea un arbitru din sala sau Bogdan ar fi trebuit sa-l bata cu tot cu acele serve din mana, care dupa parerea mea...... nu incomodeaza cu nimic jocu( mai ales in Amatur).
                            Este numai o parere!!!
                            Poti sa stii ca incomodeaza serviciul din mana depinde de serviciu daca nu arunci mingea si dai din mana are mai mult efect.Testat si de mine )
                            Cum crezi tu............... eu raman tot la parerea mea
                            Butterfly Matsushita Power Defence
                            FH:Yasaka Rakza Soft
                            BH:Hallmark Phoenix Ox

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                              Am observat din filmulet ca domnul in discutie are la un moment dat o serva perfect regulamentara, arunca mingea cel putin 20 de cm in aer si serviciul era bun, ceea ce ne lamureste ca stie sa serveasca dar....
                              Spun acest lucru pt. ca eu atrag atentia uneori doar jucatorilor care servesc neregulamentar din mana, dar jucatori care stiu sa serveasca! Celor care chiar nu stiu, nu se pricep, sa serveasca aruncand mingea, nu ai ce sa le faci! Deci trebuie diferentiata reaua intentie de nestiinta! Iar faptul ca nu ti se reproseaza pe moment este pt. ca adversarul are bun simt, sa te folosesti de asta ca o scuza e ceva cel putin curios!
                              Blade-Darker speed 90
                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                              Bh- Testing

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                                Postat în original de Antal Denes
                                Poti sa-l postezi in mai multe filmulete ca sa nu spuna lumea ca a fost cenzura .
                                Imi pare rau, dar nu prea le am cu editarea si nu am gasit cum sa impart filmuetul in doua. O sa-l pun intreg si pe my fast share, ca cine e curios sa si-l descarce de acolo. Oricum nu lipsesc decat vre-o doua minute.
                                Postez acum si prima parte a meciului. In ultimul minut al filmului se vede cum isi rupe Bogdan paleta. Pacat.
                                Dupa parerea mea, mai deranjante sunt intreruperile sustinute (scoaterea din concentrare), decat servirea din mana. Se vede ca si Bogdan cel mai mult a pierdut (mai ales din serva) dupa asemenea intreruperi.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                                  Uitandu-ma si in partea cealalta deasemenea nici serviciul lui Roman Bogdan nu este regulamentar, chiar deloc! Arunca mingea spre el nu in plan vertical! In plus asa cum a observat si dl. Ciobanu mascheaza cu corpul serva.Avand in vedere ca ambii au servit neregulamentar se poate spune ca au avut egalitate de sanse!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                                    Din pacate, mai cu intarziere (lipsa timpului, bata-l vina), pun cum am promis, un link pentru cine vrea sa descarce filmul -needitat- cu prima parte a meciului dintre Bogdan si Gogu.
                                    http://store01.myfastshare.com/FastShar ... 724358723B
                                    Deasemenea o sa incerc sa pun la fel cu intarziere si celelalte filmulete pe care le-am facut la turneu. Macar pentru cei implicati direct, sa-si vada propriele meciuri.

                                    Sper sa nu fi incalcat vre-o regula a forumului, incarcand prea mult serverul cu aceste filmulete.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Turneu A - Salonta 20.11.2010

                                      Puteti pune oricate filme sau poze.
                                      Hostarile sunt pe youtube sau postimage, deci nu ingreuneaza cu nimic serverul.
                                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                      Comentariu

                                      Procesare...
                                      X