Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CHIRIASII

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • CHIRIASII

    Razvan , mai sint citeva zile si site-ul FRTM va fi accesat de 10.000 de vizitatori / Nu stiu daca sint multi sau putini dar , cu siguranta , va reprezenta o cifra aniversara / Eu cred ca interesul pentru acest site creste continuu si datorita rezultatelor foarte bune care se inregistreaza in ultimul timp / Tenisul de masa romanesc se afla intr-un moment bun al existentei lui , cu toate ca exista , ca in orice domeniu , si oameni multumiti de realizari , dar si altii care incearca sa atraga atentia asupra unor lucruri mai putin ortodoxe care se intimpla in aceast sport ( in opinia lor , bineinteles ) .
    Razvan , rugamintea mea este ca a sosit momentul sa redeschizi FORUMUL de pe site-ul FRTM / Este bine sa fixezi niste reguli clare de dialog , care sa ii lase in afara pe cei care ar incerca sa apeleze la tot felul de expresii ce nu ar putea decit sa irite , fara a transmite un mesaj constructiv / Cred ca acest subiect ar trebui sa il discuti cu cei care trebuie sa aprobe aceasta revenire la normalitate / CHIRIASII site-ului www.tenisdemasa.ro au tot dreptul sa sa fie reprimiti "acasa" pentru ca , chiar daca mai supara pe cineva , dragostea lor pentru pentru tot ce inseamna mingea cu celuloid , ii poate face sa mai si greseasca . Bineinteles , daca vor primi raspunsuri de la persoanele competente prin care vor intelege ca ce au scris nu e corect /


    In incheiere vreau sa ii multumesc administratorului acestui site , care accepta ca niste "profesionisti " sa isi exprime ideile despre tenisul de masa romanesc alaturi de " amatori " /

  • #2
    Forum Tenis de Masa
    Site al comunitatii pasionatilor de Tenis de Masa
    Pasionatii pot fi orice...profesionisti sau amatori...

    Comentariu


    • #3
      Ai dreptate , imi cer scuze / Dar mesajul ramine ...

      Comentariu


      • #4
        Oricine are legatura cu tenisul de masa este bine-venit in acest forum. Daca isi castiga sau nu existenta prin / cu / pentru / din tenis de masă nu este important pentru acest forum.

        Cel mai bine ar fi daca cei care se considera in 'tabara' profesionistilor s-ar implica si in subiectele tehnice din forum. Cu cat ei transmit mai multe informatii utile celorlalti, cu atat reputatia lor se va imbunatati iar dragostea pentru tenis de masă va fi mai vizibila si respectata (atat de membrii comunitatii cat si, poate, de colegii de prin cluburi si federatie).

        Am putea gazdui pe aces site tot felul de lucruri care pot veni din zona profesionala a tenisului de masa romanesc (articole despre mari jucatori, teme de antrenament, recenzii la echipamente, articole care sa comenteze meciurile din prezent, etc.)

        Multumesc tuturor membrilor acestei comunitati si sper sa o pot ajuta sa creasca in numar si calitate.

        Comentariu


        • #5
          Site-ul FRTM a implinit astazi 10.000 de vizitatori / FELICITARI...

          Sincer , nu pot pune semne de exclamare pentru ca aceasta aniversare de care eu am amintit primul ( cu toata modestia spun acest lucru / ) este umbrita de o "cenzura " a informatiilor aparute pe site care dau nastere la multe suspiciuni / FORUMUL nu a fost reintrodus , iar link-ul "ARTICOLE IN PRESA " care l-a inlocuit sufera foarte mult / De la articolele aparute in urma meciului fetelor cu Belarus nu a mai fost reactualizat nimic /////
          Am urmarit presa in tot acest timp , dar nu au aparut in marile cotidiane
          de sport decit articole gen " mica publicitate" , in niciun caz pe masura rezultatelor obtinute de sportivii nostri / Dar , in data de 27.10.2006 a aparut in PROSPORT un material semnat de Valentin Lupu , intitulat STEFF ,ABDICARE CU FORTA , avind subtitlul ACCIDENTATA SI EXCLUSA DE FEDERATIE , JUCATOAREA SI-A ANUNTAT PENTRU A DOUA OARA RETRAGEREA DE LA NATIONALA / Acest articol a fost atit de incomod pentru FRTM incit nu a putut fi publicat in ARTICOLE IN PRESA ?
          Sau de ce nu se dau explicatii despre situatia lui Constantin Cioti , a antrenorului de la seniori Vasile Florea , a loturilor care peste trei zile vor juca meciuri de calificare pentru Europene , despre situatia incerta a multor jucatori si jucatoare , despre ce masuri se vor lua cu antrenorii "turisti " , etc ?
          Oare cei 10.000 de vizitatori ai site-ului nu au dreptul sa fie corect informati ? De ce nu pot discuta civilizat pe un FORUM ?

          P.S. Cei 10.000 de vizitatori nu cred ca reprezinta si corespondetul a 10.000 de iubitori ai tenisului de masa / Eu am accesat acest site de foarte multe ori in aceste 8 luni si , la fel ca si mine , sint convins ca sint si alti impatimiti ai acestui sport / Tenisul de masa reprezinta o lume mica si , daca ar fi si mai transparenta ar foarte bine / Nu cred ca este imposibil de realizat si imi doresc ca ziua cind totul va intra in normalitate sa vina cit mai repede / Sint o fire optimista si cred ca se va intimpla acest lucru /

          Comentariu


          • #6
            Sa le uram succes spotivilor nostri care participa in Liga Campionilor /

            Astazi TTF LIEBHERR OCSENHAUSEN - cu Adrian Crisan numarul 1 - intilneste intr-un meci decisiv pentru calificare echipa franceza ISTRES SPORTS . Sa speram ca forma buna pe care Adrian a aratat-o la Open-ul Poloniei il va ajuta sa conduca echipa spre victorie /

            Daniela Dodean va juca miine cu echipa sa din Italia SANDONATESE , iar Mihaela Stef va intra in competitie cu CASTEL GOFFREDO pe data de 1.12.2006 .

            Sa le tinem pumnii acestor adevarati ambasadori ai tenisului de masa romanesc /

            Comentariu


            • #7
              Subscriu la ce a scris cesemistul... si adaug ca astazi si maine Cristina Kont joaca cu echipa Tus Bad Driburg in Cupa ETTU in aceeasi grupa cu Constanța.
              BUTTERFLY Romania
              Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
              E-mail: office@prosoftbn.ro
              BUTTERFLY Store Bucuresti
              Tel. Mihai: 0736-887467
              E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
              Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
              Instagram: @butterflyromania
              YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

              http://www.tt-shop.ro
              http://www.butterfly.tt
              http://www.tenisdemasa.ro

              Comentariu


              • #8
                Ca sa ii intru sub piele lui Grigorescu am sa va spun ca Daniela Dodean a castigat ambele partide pe care le-a jucat astazi in Champions League.
                http://ecl-ettu.com
                BUTTERFLY Romania
                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                E-mail: office@prosoftbn.ro
                BUTTERFLY Store Bucuresti
                Tel. Mihai: 0736-887467
                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                Instagram: @butterflyromania
                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                http://www.tt-shop.ro
                http://www.butterfly.tt
                http://www.tenisdemasa.ro

                Comentariu


                • #9
                  Razvan , am si eu o intrebare la care esti cel mai in masura sa-mi dai si mie un raspuns ! Site-ul FRTM abunda in invitatii la foarte multe Open-uri ( Sloveniei , Cehiei , etc .) . Avind in vedere ca OPEN inseamna DESCHIS ma gindesc ca ultimul lucru care ii intereseaza pe organizatori este forma spotiva in care se afla jucatorii ! Intrebarea mea este : in afara de banii pe care trebuie sa-i platesca un jucator ( amator sau profesionist ) pentru transport , cazare , inscriere si nu stiu ce alte taxe , mai trebuie si altceva ? Cum trebuie sa anunte jucatorul patriciparea lui la aceste concursuri ? Prin fax sau a-mail ? Mai sint si alte conditii pe care trebuie sa le indeplineasca un iubitor al tenisului de masa care doreste sa mearga la orice Open din lume unde , chiar daca pierde in primul tur are in mod sigur sansa sa-i vada la lucru pe Timo Boll, Samsonov , Crisan si pe toti chinezii care au uimit lumea ?

                  Te salut si iti multumesc anticipat !

                  Comentariu


                  • #10
                    La open-urile din cadrul circuitului ITTF Pro Tour din cate stiu eu sportivii isi anunta participarea catre federatiile din tarile lor, dupa care, pana la data limita, aceste federatii fac inscrierile prin e-mail sau fax.
                    La celelalte turnee, care nu sunt din acest circuit, exista posibilitatea de a inscrie una doua sau mai multe echipe (dar si aici tot prin intermediul federatiilor se fac inscrierile, exceptie facand doar cateva turnee care sunt organizate de cluburi si la care inscrierile pot fi facute direct de un club anume). Din aceasta cauza la toate aceste stiri dau posibilitatea ca cei interesati sa poata sa downloadeze exact ceea ce primeste federatia. in toate aceste prospecte ar trebui sa existe lamuriri cu privire la tot ceea ce inseamna concursul respectiv.
                    Eu doar fac un mic rezumat din aceste prospecte ca sa nu apara stirea doar cu linkurile pentru download.

                    PS. Indiferent ca participarea la un open ITTF Pro Tour este finantata de catre federatie sau din alte surse, federatiile tarilor membre ITTF sunt singurele care pot face aceste inscrieri.
                    BUTTERFLY Romania
                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                    Tel. Mihai: 0736-887467
                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                    Instagram: @butterflyromania
                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                    http://www.tt-shop.ro
                    http://www.butterfly.tt
                    http://www.tenisdemasa.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      am citit cu mare atentie ce scrie cesemistul si ce raspunde razvan,dar omul stie doar ce i se spune de catre cei de la federatie(sic) Eu o sa-i daui crezare lui Razvan(saracul,este intre ciocan si nicovala)pina la proba contrarie,am sa mai intreb si eu in stinga si-n dreapta,ce si cum,si o sa vin cu ceea ce o sa aflu,sa fiti f.siguri.Sint un amator,care vrea sa stie cit mai multe chestii despre tenisul de masa rominesc.aPROPO!!ce se mai aude de(marea)OTILIA BADESCU????????pe siteul federatiei de specialitate nu gasesc nimic,doar niste poze de-ale ei.Cu multumiri anticipate de intelegere,ma retrag cu speranta ca voi afla cit mai multe chestii despre tenisu rominesc de aici ,de pe acest forum,ca din altele ,n-am sa le mai contactez.

                      Comentariu


                      • #12
                        tara tuturor posibilitatilor

                        Conform site-ului ITTF.com la 1 decembrie primele trei senioare romance sunt :STEFF,BADESCU,NASTASE,vrand,nevrand se naste o intrebare:cum este posibil ca NICI UNA sa nu fie convocata la lotul national ?O fi una blonda,alta bruneta dar una tot e satena,eu totusi cred ca in consiliul director mai sunt si oameni cu capul pe umeri (nu multi,cei drept),vorbiti cu fetele,ascultatile,nu le puneti pumnul in gura,respectatile ca pe niste CAMPIOANE EUROPENE (sau a-ti uitat ?) si o sa vedeti ca vor reveni la echipa nationala,nu are nici un rost ca din cauza unui antrenor care sufera de narcisism sa se distruga o echipa care poate aduce inca mari satisfactii iubitorilor acestui sport.

                        Comentariu


                        • #13
                          Ai dreptate PINGPONG ! Si eu am scris ca FRTM ar trebuie sa-si inregistreze aceasta performanta in CARTEA RECORDURILOR - primele trei senioare in clasamentul mondial nu fac parte din echipa nationala !!!

                          Studiind punctajele tuturor jucatorilor este de remarcat un aspect foarte interesant ! Unii dintre ei sint in clasamentul mondial , iar altii care au punctele " conservate " pentru ca nu au mai fost inscrisi la competitii internationale din diferite motive ( obiective sau subiective ) nu mai apar in acest clasament ! Altfel spus , unii sint pe scena si pot fi aplaudati de spectatori , altii sint in spatele cortinei nevazuti si uitati de toata lumea !
                          Eu nu i-am uitat si am intocmit un clasament al " adevarului" in care apar inca trei seniori ai tarii cu punctele pe care si le pastreza fiecare in seiful personal ! ( de remarcat ca aceasta zestre putea fi si mai mare daca ar mai fi jucat turnee internationale ! ) :

                          20 Crisan Adrian
                          100 Filimon Andrei
                          101 Cioti Alexandru
                          519 Dodean Adrian
                          678 OANCEA IONUT
                          691 IONESCU OVIDIU
                          713 Szilard Gyorgy
                          726 Cazacu Alexandru
                          748 Geanta Robert
                          807 COROIAN GEORGE
                          871 Voinea Radu

                          De remarcat ca , dupa Open-ul Poloniei , Szilard Gyorgy a intrat in clasament cu 713 puncte iar Cazacu Alexandru a ... coborit 13 locuri !

                          P.S. Pe 9.01.2007 Romania va juca ultimul meci din grupa preliminara pentru CE cu Polonia , la baieti . Pentru ca sintem oricum calificati inaintea acestei partide cred ca dl Florea Vasile poate sa merga in aceasta deplasare cu o echipa tinara , de perspectiva , pe care sa o incerce intr-o batalie reala ! Este momentul sa studieze clasamentul pe care l-am prezentat mai sus si sa dovedeasca tuturor iubitorilor de tenis de masă din Romania ca este un antrenor care are puteri depline in alcatuirea lotului , ca nu poate fi influentat de numeni si de niciun interes al nu stiu carei persoane din federatie ! Daca nu va fi asa inseamna ca ar trebui sa lase locul unui antrenor mai curajos , pentru ca nu inseamna ca ai aptitudini de antrenor daca accepti la nesfirsit o lista de jucatori trimisa prin fax sau e-mail , lista care nu contine si rubrica ...APROBAT ANTRENOR !

                          Comentariu


                          • #14
                            Ai mare dreptate,in tot ceea ce zici.Poate ca V.Florea nu stie exact ce virta are Andrei Filimon(nu-i neg calitatile si valoarea)dar,vine o vreme cind trebuie sa se retraga,mai sint(cum ai zis si in alte interventii)o gramada de tineri care ar trebui incercati.Ai mare dreptate cu meciul de calificare cu Polonia dar,poate i se traseaza de sus cum sa faca echipa.In tara,in afara de Cazacu,eu unul,nu mai vad nici un junior de mare perspectiva sa ajunga la nationala dar,sint tineri super buni,care ar face fata cu succes echipei nationale,care sint plecati,de ce nu se uita federatia si la ei(cioti,ionescu,oancea,tol,bulbuc)Astia din urma ,poate deranjeaza federatia sau,nu sint din Buzău sau,AACCT(NU STIU CUM SE NUMESTE EXACT ECHIPA)Linga marele Crisan,ar avea loc si mai tinerii de mai sus sau,altii care eu poate nu-i stiu

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de cesemistul
                              Ai dreptate PINGPONG ! Si eu am scris ca FRTM ar trebuie sa-si inregistreze aceasta performanta in CARTEA RECORDURILOR - primele trei senioare in clasamentul mondial nu fac parte din echipa nationala !!!
                              Studiind punctajele tuturor jucatorilor este de remarcat un aspect foarte interesant ! Unii dintre ei sint in clasamentul mondial , iar altii care au punctele " conservate " pentru ca nu au mai fost inscrisi la competitii internationale din diferite motive ( obiective sau subiective ) nu mai apar in acest clasament ! Altfel spus , unii sint pe scena si pot fi aplaudati de spectatori , altii sint in spatele cortinei nevazuti si uitati de toata lumea !
                              Eu nu i-am uitat si am intocmit un clasament al " adevarului" in care apar inca trei seniori ai tarii cu punctele pe care si le pastreza fiecare in seiful personal ! ( de remarcat ca aceasta zestre putea fi si mai mare daca ar mai fi jucat turnee internationale ! ) :
                              20 Crisan Adrian
                              100 Filimon Andrei
                              101 Cioti Alexandru
                              519 Dodean Adrian
                              678 OANCEA IONUT
                              691 IONESCU OVIDIU
                              713 Szilard Gyorgy
                              726 Cazacu Alexandru
                              748 Geanta Robert
                              807 COROIAN GEORGE
                              871 Voinea Radu
                              De remarcat ca , dupa Open-ul Poloniei , Szilard Gyorgy a intrat in clasament cu 713 puncte iar Cazacu Alexandru a ... coborit 13 locuri !
                              P.S. Pe 9.01.2007 Romania va juca ultimul meci din grupa preliminara pentru CE cu Polonia , la baieti . Pentru ca sintem oricum calificati inaintea acestei partide cred ca dl Florea Vasile poate sa merga in aceasta deplasare cu o echipa tinara , de perspectiva , pe care sa o incerce intr-o batalie reala ! Este momentul sa studieze clasamentul pe care l-am prezentat mai sus si sa dovedeasca tuturor iubitorilor de tenis de masă din Romania ca este un antrenor care are puteri depline in alcatuirea lotului , ca nu poate fi influentat de numeni si de niciun interes al nu stiu carei persoane din federatie ! Daca nu va fi asa inseamna ca ar trebui sa lase locul unui antrenor mai curajos , pentru ca nu inseamna ca ai aptitudini de antrenor daca accepti la nesfirsit o lista de jucatori trimisa prin fax sau e-mail , lista care nu contine si rubrica ...APROBAT ANTRENOR !
                              Imi cer scuze , am uitat sa-l trec in clasament pe Filimon Lucian ( 285 puncte ) .

                              Comentariu


                              • #16
                                selectii corecte

                                cesemistule,ai dreptate in legatura cu cei 4,sa aiba oare vreo legatura faptul ca nu sunt comvocati la lot ca toti au plecat in urma unor scandaluri (mai mari sau mai mici) 3in portugalia unde dupa informatiile mele joaca foarte bine si unul in germania,totusi din cei patru,doi sunt un pic mai aparte:Oancea si Ionescu care de departe sunt liderii noi generatii de baieti,ar zice altii ca ar fi si Cazacu,dar parerea mea e ca mult sub cei doi,degeaba crede Tigau ca are un diamant in curte,dureros va fi cand i-si va da seama ca de fapt e o tinichea (a se vedea rezultatele internationale,singurele care pot oglindi valoarea unui jucator,care din pacate la cazacu sunt zero),din pacate pentru cei doi eu cred ca nu o sa li se acorde vreo sansa,Oancea e prea departe in Azore,iar Ionescu a fost primul care a avut curajul sa spuna NU si asa ceva nu se poate ierta in viziunea oficialilor FRTM,nu le baga ei in seama pe primele trei senioare ale tarii si se vor incurca cu un junior,e naiv cine crede asta,trist dar eu asa vad lucrurile.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Din delegatia Romaniei la Campionatul Mondial de juniori de la Cairo consider ca trebuie sa fie prezent si antrenorul echipei de senioare , dl. Viorel Filimon si ( cel putin ) presedintele federatiei , dl. Cristinel Romanescu .

                                  Razvan poti sa afli ,si sa publici , intreaga delegatie a Romaniei ?

                                  Iti multumesc si te salut !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Evolutie apreciabila a Mihaelei Steff si Danielei Dodean in meciurile jucate ieri cu echipele lor de club in CHAMPIONS LEAGUE . Amindoua au jucat numai cu chinezoaice , au cistigat cite un meci si l-au pierdut pe al doilea la 2-3 !!! Echipa Mihaelei a cistigat cu 3-1 , iar echipa Danei a pierdut cu 1-3 .

                                    Cealalta jucatoare romanca prezenta cu echipa sa in ETTU - CUP a cistigat cu 3-0 , dar ... Iulia Necula nu a facut parte din echipa . Dar ce importanta are ...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Dl. Filimon a plecat astazi in Egipt dar nu din partea FRTM. In rest, delegatia este cea pe care am scris-o pe site-ul FRTM.

                                      O seara placuta si tie.
                                      BUTTERFLY Romania
                                      Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                      E-mail: office@prosoftbn.ro
                                      BUTTERFLY Store Bucuresti
                                      Tel. Mihai: 0736-887467
                                      E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                      Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                      Instagram: @butterflyromania
                                      YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                      http://www.tt-shop.ro
                                      http://www.butterfly.tt
                                      http://www.tenisdemasa.ro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        " ... NU DIN PARTEA FRTM ! " Atunci din partea cui ? Trimis de PNL , PD , PSD , NATO , UE , UNICEF , ONU sau ETTU , ITTF ? Daca e un mare secret sa nu il spui !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          deplasari.........................

                                          probabil ca e un secret mai mare decat privatizarea PETROM,precis trebuie cerut acordul parlamentului,a consiliului de securitate intergalactic,pun pariu pe o minge calcata cu tine cesemistule ca nu-ti va raspunde nimeni,tii?

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Tin pariul , dar mingea sa nu fie Butterfly , din respect pentru importatori !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Din alte fonduri decat cele ale FRTM. Asta vroiam sa spun.
                                              BUTTERFLY Romania
                                              Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                              E-mail: office@prosoftbn.ro
                                              BUTTERFLY Store Bucuresti
                                              Tel. Mihai: 0736-887467
                                              E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                              Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                              Instagram: @butterflyromania
                                              YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                              http://www.tt-shop.ro
                                              http://www.butterfly.tt
                                              http://www.tenisdemasa.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Rectific. Dl. Filimon pleaca maine in Egipt. Scuze dar tocmai mi-am amintit.
                                                BUTTERFLY Romania
                                                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                Tel. Mihai: 0736-887467
                                                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                Instagram: @butterflyromania
                                                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                http://www.tt-shop.ro
                                                http://www.butterfly.tt
                                                http://www.tenisdemasa.ro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Multumesc , Razvan ! Nu este insa corect ca dl. Filimon sa gaseasca bani pentru a putea ajunge la Mondiale ! Contestat , sau nu , este ANTRENORUL ECHIPEI NATIONALE DE SENIOARE ! Nu cred ca trebuie sposorizat de cineva ca sa vada la lucru componentele de baza ale lotului ! Mai ales sa ajungi la concurs chiar in ziua in care incepe ... Nu-l vad pe Piturca sa-si plateasca deplasarile ! Dimpotriva , cred ca are si o diurna frumoasa !

                                                  E tirziu , noapte buna !

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X