Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Intrebare: Donic Waldner Senso Ultra Carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Intrebare: Donic Waldner Senso Ultra Carbon

    Salut,
    Vreau sa-mi iau un Donic Waldner Senso Ultra Carbon.
    Nu reusesc sa ma hotarasc daca sa iau Ultra Carbon sau Carbon. Pina acusica am dat cu un ALL+ si fețe Sriver FX.
    Am incercat cu Primorac Carbon si mi se pare extrem de tare (nu simt deloc mingea). La fel si cu un 729 Hinoki OFF+ (doamne fereste-ma de d'astea).
    Ce vreau sa va intreb pe cei care au dat cu Donic Waldner Senso Ultra Carbon. E la fel de tare ca Primorac Carbon? Are tot duritatea unui Primorac Carbon?
    Idem pe cei care au dat cu Donic Waldner Senso Carbon. E la fel de moale, elastic si usor ca un ALL+?
    Ce caut eu e un fel de ALL+ dar ceva mai tare. Nici extrem de dur sa nu mai inteleg nimic din minge, dar nici moale ca ALL+ sa-mi rupa incheietura miinii la o minge mai puternica.
    Mi-e ca daca imi iau un Donic Waldner Senso Carbon si nu Ultra Carbon sa nu fie cam acelasi lucru cu Timo Boll ALL+ al meu.
    Sorry daca intreb prostii, dati si voi next si asta e. Oricum in afara de anunturi de vinzare-cumparare nu prea mai vad nimic pe forumul asta. Incepe sa fie un bazar pe aici. Whatever ...
    Timo Boll ALC
    FH: DHS 3 NEO 2.2
    BH: DHS 3 NEO 2.2

  • #2
    Re: Intrebare: Donic Waldner Senso Ultra Carbon

    ai mp........si un mic rewiu.
    Blade: Bty Primorac Carbon off+
    Bh:Tenergy 80 fx
    Fh:Tenergy 80 fx

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Zoki Vezi post
      ai mp........si un mic rewiu.
      Puteti sa postati si aici review-ul pentru aceste doua lemne, WSC si WSUC, daca nu e doar pe mp? Sau asemanarile si diferentele dintre ele doua. Multumesc.
      FH: DHS Hurricane III Neo | lemn: ANDRO Treiber Z | RPB: BUTTERFLY Tenergy 80

      Comentariu


      • #4
        A, raspunsurile n-au fost foarte relevante - se pare ca putina lume da cu Waldner Ultra Carbon (Smirnov Ultra Carbon - sint unul si acelasi lemn).
        Hai ca-ti zic eu (parere de neprofesionist - irelevanta - trebuie sa dai tu cu el si sa-ti alegi si fetele care iti plac tie): ii zice Ultra Carbon, dar nu te speria .. ultra e doar chestie de marketing. Nu e nici pe departe foarte rigid e mai mult un All Wood putin mai tare. Nu merge deloc cu fete moi (am incercat cu SRiver FX). Control mare, viteza buna. O mica chestie: e putin mai mic ca si dimensiune (diametru, daca pot zice asa) ca BTY si asta se simte la inceput daca faci trecerea de la BTY la Donic. E foarte usor - are 80 g, foarte comod. Daca ai mina mare - o sa ai mici probleme de adaptare.
        Timo Boll ALC
        FH: DHS 3 NEO 2.2
        BH: DHS 3 NEO 2.2

        Comentariu


        • #5
          Da. Ceea ce a scris domnul filoteanuadrian este adevarat,eu as spune ca lemnul este totusi un off si as mai adauga ca are un simt foarte bun al mingii.Apoi fețele depinde fiecare cu ce este obisnuit sa joace.Intr-adevar lemnul este usor,lucru care mie nu prea imi place deoarece joc cu fețe cu o greutate putin mai mare si trebuie un lemn care sa le domine.
          Blade: Bty Primorac Carbon off+
          Bh:Tenergy 80 fx
          Fh:Tenergy 80 fx

          Comentariu


          • #6
            Va multumesc pentru raspunsuri.
            FH: DHS Hurricane III Neo | lemn: ANDRO Treiber Z | RPB: BUTTERFLY Tenergy 80

            Comentariu

            Procesare...
            X