Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

donic acuda S3 vs xiom vega europe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • donic acuda S3 vs xiom vega europe

    Poate cineva sa faca o comparatie intre cele doua fete din punct de vedere al spinului, greutatii, vitezei, controlului, duritatii, etc...
    Blade: Viscaria, FL
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

  • #2
    Re: donic acuda S3 vs xiom vega europe

    Chiar nu a jucat nimeni cu aceste fete ca sa poata sa faca o comparatie...eu am varianta xiom dar am auzit multe lucruri bune si despre Donic Acuda S3 si eram curios...
    Blade: Viscaria, FL
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

    Comentariu


    • #3
      Re: donic acuda S3 vs xiom vega europe

      salut,
      ieri mi-a sosit paleta cu fete Akuda S2 si S3 - pe forehand am pus S2 si pe backhand S3 -
      am jucat aprox 1 h si nu in regim drastic, dar ce pot sa-ti spun e urmatorul lucru
      - Akuda S3 este mai rapida decat Xiom omega II - si cred ca pot sa spun mult mai rapida
      - spinul este mai devastator pt adversar
      - n-am avut timp sa testez si forehandul ( Akuda S2 ) ca si speed, dar spinul este mai bun decat omega xiom II
      lemnul este un donic epox control
      deocamdata cam asta ar fi
      cu respect,
      Lemn - Donic Waldner Dotec Carbon
      Fete - Acuda S2 , Acuda S3

      Comentariu


      • #4
        Re: donic acuda S3 vs xiom vega europe

        Dar flash vroia o comparatie intre Xiom Vega Europe si Acuda S3, nu intre Xiom Omega II si Acuda S3...vega europe difera de omega II...
        Eu pot sa-ti fac o comparatie daca vrei intre Xiom Vega Europe MAX si ACUDA S1, S2 2.0 daca vrei
        --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
        --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

        Comentariu


        • #5
          Re: donic acuda S3 vs xiom vega europe

          Kobalt,
          Ma intereseaza pe mine comparatia Vega Europe/AcudaS1,S2 daca ai timp. La fel, daca a jucat cineva cu AcudaS1/S2 si Rakza7/Soft, m-ar interesa o comparatie intre fetele astea.
          Numai de bine.
          Acuda S1 Max / Nittaku Septear / Acuda S2 2.0
          Stiga Boost TC / Stiga Tube Carbo / Acuda S1 Max

          Comentariu


          • #6
            Re: donic acuda S3 vs xiom vega europe

            In primul rand, ce voi scrie acum e o parere pur subiectiva, cu alte cuvinte e doar ceea ce am simtit eu in legatura cu cele 3 fete mentionate de mine mai sus. E foarte posibil ca altcineva sa le simta altfel decat le-am simtit eu.
            O sa o iau pe rand :
            Duritatea buretelui : Xiom Vega Europe e soft. Acuda S1 si S2 au o duritate medie (S2 fiind putin mai moale decat S1, dar pastrand totusi acea duritate medie)
            Viteza : Acuda S1 sta cel mai bine aici (si eu am versiunea de 2.0 si tot e mai rapida decat Vega Europe MAX), Acuda S2 2.0 o simt ca avand aceeasi viteza cu Xiom Vega Euro MAX (deci pot spune ca amandoua fetele Donic sunt mai rapide decat Vega Europe)
            Control : Asta e o chestie foarte subiectiva in functie de jucator, asa ca o sa bag un citat care mi-a placut foarte mult : "Controlul il facem noi" Dar ca idee generala si sa nu inchid asa comparatia intre cele 3 fete : Vega Europe si Acuda S2 mi s-au parut identice la control, iar S1 un pic mai naravasa, DAR daca ai un pic de antrenament pe loviturile de forehand (eu acolo o folosesc) controlul nu mai pune nici o problema nici la S1.
            Spin Mare la toate trei fetele, dar din punctul meu de vedere balanta se inclina in favoarea fetelor de la Donic. Pur si simplu mi se pare ca agata mai bine mingea decat Vega Europe si asta in conditiile in care mingea sta mai putin pe lemn dupa momentul contactului (duritatea medie a fetelor Acuda face ca mingea sa nu se mai infunde atat de mult in burete, decat la mingile care au o viteza foarte mare)
            flash a vrut sa stie despre Acuda S3...imi pare rau ca nu ii pot oferi chiar raspunsul dorit, dar o estimare bazata pe ceea ce am jucat cu Acuda S1 si S2 ma face sa cred ca Acuda S3 in comparatie cu Xiom Vega Europe va fi o idee mai inceata ca viteza, va avea control mai mare si spin cel putin la fel de bun, daca nu chiar mai bun...
            In ultimul rand, toate cele 3 fete : Xiom vega Europe, Acuda S1 si Acuda S2 au fost taiate si jucate pe lemnul din semnatura (si s-au comportat excelent toate pe el), astfel fiindu-mi mai usor sa fac comparatia decat daca le-as fi pus pe lemne diferite...e foarte posibil pe alte lemne sa aiba comportament diferit...
            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

            Comentariu

            Procesare...
            X