Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

setup stiga

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • setup stiga

    Salut domnilor.Pt un prieten va rog poate ma puteti ajuta cu o parere in legatura cu un setup,STIGA.Omul a jucat cu stiga premier, pt amatori si doreste un setup stiga of, de calitate fara limita de pret,cu fete cu spin mare . S-a gindit la un lemn ebenholz v,si fete stiga boost TC.Ce parere aveti .alte sugestii sau comentarii,si daca STIGA se ridica la nivelul asteptarilor sau intra in topul producatorilor deinalta calitate,nefiind foarte preferati de amatorii de la noi. multumesc

  • #2
    Re: setup stiga

    Stiga are produse de foarte buna calitate, dar si unele care sunt verificate mai putin.
    Ebenholz V este un lemn foarte bun, cu simt foarte bun, control mare si viteza acceptabila (OFF).
    Despre fete, seria Boost este recunoscuta ca fiind printre cele mai bune fete d.p.d.v. al spin-ului si simtului de speedglue incorporat. Fetele Boost TC fac spin bun mai ales cu buretele, iar aruncarea este destul de jos (unghiul paletei trebuie sa fie mai deschis la lovituri).
    Combinatia aleasa este una foarte buna, dar s-ar putea sa fie putin prea rapida pentru cineva care vine de la o paleta hobby, chiar daca una foarte buna.
    Poate ca fetele Boost TS sunt o alternativa viabila, intrucat sunt mai moi si au control mai bun.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Re: setup stiga

      Multumesc pt ajutor.Este asa cum ma asteptam ,doar ca am primit si o alta sugestie ,fata calibra sound pt acelasi lemn.

      Comentariu


      • #4
        Re: setup stiga

        Ah, uitasem de ele. Oricum, nu am incercat inca fetele Calibra Sound, dar pareau moi - le-am pipait in ambalaj.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Re: setup stiga

          Pe site-ul stiga ,calibra sound,este varianta soft cu;control 83,speed 175 ,spin 122.Asta ma face sa cred ca va deveni o racheta ,care ,ori te trage dupa ea ,ori te ingroapa. multumesc.

          Comentariu


          • #6
            Re: setup stiga

            Am observat ca parametrii de control, viteza, spin oferiti de producatori (nu doar Stiga) sunt, de obicei, pentru marketing.
            Sincer, nu cred ca fetele din seria noua sunt mai rapide ca cele vechi. Oricum, in ritmul acesta unde se va ajunge? Peste 3 ani vor fabrica fete care nu vor mai putea fi masurate? Totusi, indiferent cat de rapida e declarata fata respectiva si cat de tare poti da cu ea, trebuie sa fie si controlabila cat de cat, ca sa poti nimeri masa. Asa ca, eu zic ca nu-s mai rapide, chiar daca au niste cifre astronomice la parametri.
            Oricum, Ebenholz V este un lemn cu mult control, nu cred ca va fi o racheta, ci, mai degraba, o paleta rapida, cu mult control.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              Re: setup stiga

              Multumesc pt precizari,si cum va fi ,vom vedea .Alegerea a fost facuta.

              Comentariu

              Procesare...
              X