Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri sezon 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Propuneri sezon 2011

    Postat în original de rflash
    Revin din nou pentru a puncta ultimul punct exprimat de dl Cozma.
    Inclusiv turneele A+ trebuie impartite in 2 categorii valorice, iar Turneul Final ar trebui tratat exact ca Turneul Masters de la tenis : participa doar cei mai buni.
    Cele 3 turnee A+ pot fi considerate ca turnee de Mare Slem, iar turneul final ar trebui sa fie doar pentru 32 de participanti la fiecare categorie valorica. Primii 16 din clasament se califica automat sau cei de pe locurile imediat urmatoare daca cineva din primii 16 nu are posibilitatea sa participe. Pentru urmatoarele 16 locuri eu as propune ca 15 locuri sa se fie impartite pe cele 3 zone geografice, cate 5 locuri pe fiecare zona, iar turneul A+ impreuna cu alte 3-4 turnee A disputate in respectiva zona geografica sa constituie criteriu de calificare, deci punctele acumulate la acest turnee de calificare sunt adunate, se exclud cei deja calificati prin prisma clasamentului, iar urmatorii 5 au drept de participare la Turneul Final. Ultimul loc va constitui un wild-card al organizatorului.
    In acest fel si jucatorii buni, dar care din diverse motive (economice, de familie, de servici, etc) nu pot sa bata tara in lung si-n lat si in consecinta nu au participat la suficiente turnee incat sa aiba o sansa reala de a avansa in clasament pot participa la Turneul Final.
    Nu inteleg de ce , oameni din afara AMATUR-ului vin sa ne faca regulile.
    In rindul amatorilor exista destui oameni cu cap si experienta, pentru a elabora reguli care sa fie conforme cu principiile AMATUR _ului si, nu avem nevoie de reguli care sa-i satisfaca pe profesionisti. Profesionistii au campionatele lor, unde pot juca dupa regulile care le convin.
    Oare nu aveti bunul simt sa vedeti ca, de cind ati inceput sa va dati voi cu parerea, in cadrul AMATUR-ului nu se mai termina certurile. Cred ca trebuie sa va spunem in fata : mai lasati-ne odata in pace, sa ne vedem singuri de necazurile noastre.
    LA ANUL SI LA MULTI ANI !

    Comentariu


    • #27
      Re: Propuneri sezon 2011

      Postat în original de mateidumitru
      Nu inteleg de ce , oameni din afara AMATUR-ului vin sa ne faca regulile.
      In rindul amatorilor exista destui oameni cu cap si experienta, pentru a elabora reguli care sa fie conforme cu principiile AMATUR _ului si, nu avem nevoie de reguli care sa-i satisfaca pe profesionisti. Profesionistii au campionatele lor, unde pot juca dupa regulile care le convin.
      Oare nu aveti bunul simt sa vedeti ca, de cind ati inceput sa va dati voi cu parerea, in cadrul AMATUR-ului nu se mai termina certurile. Cred ca trebuie sa va spunem in fata : mai lasati-ne odata in pace, sa ne vedem singuri de necazurile noastre.
      LA ANUL SI LA MULTI ANI !
      Oh-la-la .... cata ipocrizie, demagogie si lipsa de bun simt.
      Sa ma exprim simplu ca sa poata intelege oricine : intr-o comunitate MAJORITATEA decide. Dumneata esti o singura persoana, dar una cu gura mare si mult tupeu. Orice comunitate fie evolueaza, fie involueaza ... iar evolutia inseamna noi idei, noi provocari.
      Sunt campionul AMATUR pe 2009, deci afirmatia cu "din afara AMATURULUI" e o dovada fie de o prostie crasa, fie de un tupeu fara margini.
      Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

      FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
      BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

      Comentariu


      • #28
        Re: Propuneri sezon 2011

        Tonul , Domnilor , tonul !...

        Comentariu


        • #29
          Re: Propuneri sezon 2011

          Postat în original de rflash
          Postat în original de mateidumitru
          Nu inteleg de ce , oameni din afara AMATUR-ului vin sa ne faca regulile.
          In rindul amatorilor exista destui oameni cu cap si experienta, pentru a elabora reguli care sa fie conforme cu principiile AMATUR _ului si, nu avem nevoie de reguli care sa-i satisfaca pe profesionisti. Profesionistii au campionatele lor, unde pot juca dupa regulile care le convin.
          Oare nu aveti bunul simt sa vedeti ca, de cind ati inceput sa va dati voi cu parerea, in cadrul AMATUR-ului nu se mai termina certurile. Cred ca trebuie sa va spunem in fata : mai lasati-ne odata in pace, sa ne vedem singuri de necazurile noastre.
          LA ANUL SI LA MULTI ANI !
          Oh-la-la .... cata ipocrizie, demagogie si lipsa de bun simt.
          Sa ma exprim simplu ca sa poata intelege oricine : intr-o comunitate MAJORITATEA decide. Dumneata esti o singura persoana, dar una cu gura mare si mult tupeu. Orice comunitate fie evolueaza, fie involueaza ... iar evolutia inseamna noi idei, noi provocari.
          Sunt campionul AMATUR pe 2009, deci afirmatia cu "din afara AMATURULUI" e o dovada fie de o prostie crasa, fie de un tupeu fara margini.
          Imi pare rau, la o asemenea lipsa de intelegere, nu am raspuns.

          Comentariu


          • #30
            Re: Propuneri sezon 2011

            In 2011 propun sa se mai infiinteze o categorie de jucatori numita "forumisti" pt toti cei care isi pierd mai mult timp comentand pe forum, si mai putin pe la salile de antrenament. In acest fel, desi nu vor castiga niciodata vreo cupa sau medalie (nu au nevoie, vor doar sa joace de placere), vor experimenta tot ce le trece prin cap si dezbat pe forum.

            Comentariu


            • #31
              Re: Propuneri sezon 2011

              Postat în original de rflash
              Postat în original de mateidumitru
              Nu inteleg de ce , oameni din afara AMATUR-ului vin sa ne faca regulile.
              In rindul amatorilor exista destui oameni cu cap si experienta, pentru a elabora reguli care sa fie conforme cu principiile AMATUR _ului si, nu avem nevoie de reguli care sa-i satisfaca pe profesionisti. Profesionistii au campionatele lor, unde pot juca dupa regulile care le convin.
              Oare nu aveti bunul simt sa vedeti ca, de cind ati inceput sa va dati voi cu parerea, in cadrul AMATUR-ului nu se mai termina certurile. Cred ca trebuie sa va spunem in fata : mai lasati-ne odata in pace, sa ne vedem singuri de necazurile noastre.
              LA ANUL SI LA MULTI ANI !
              Oh-la-la .... cata ipocrizie, demagogie si lipsa de bun simt.
              Sa ma exprim simplu ca sa poata intelege oricine : intr-o comunitate MAJORITATEA decide. Dumneata esti o singura persoana, dar una cu gura mare si mult tupeu. Orice comunitate fie evolueaza, fie involueaza ... iar evolutia inseamna noi idei, noi provocari.
              Sunt campionul AMATUR pe 2009, deci afirmatia cu "din afara AMATURULUI" e o dovada fie de o prostie crasa, fie de un tupeu fara margini.
              usurel campionule din anii 2009,oare ai meritat sa fii campion?ai fost legitimat in anul respectiv si asa ai iesit,tine minte ce mi-ai zis la turneu pe echipe si dublu de la Zalău.In loc sa stam linistiti si sa asteptam sarbatorile de craciun si anul nou unii se cearta de crapa pamintul.De cind stiu eu ne certam pe un regulament pe care nu putem sa punem in aplicatie .Parerea mea este ca incet incet ne apropiem de afacere,nu de sport.

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de NICOVALA CUGIR Vezi post
                usurel campionule din anii 2009,oare ai meritat sa fii campion?ai fost legitimat in anul respectiv si asa ai iesit,tine minte ce mi-ai zis la turneu pe echipe si dublu de la Zalău.In loc sa stam linistiti si sa asteptam sarbatorile de craciun si anul nou unii se cearta de crapa pamintul.De cind stiu eu ne certam pe un regulament pe care nu putem sa punem in aplicatie .Parerea mea este ca incet incet ne apropiem de afacere,nu de sport.
                Vad ca ai revenit la obsesia ta. Nu stiu ce iti amintesti de la Zalău, dar cert e ca in sezonul 2009 am avut 2 ani de la ultimul meci din B si nu am fost legitimat nicaieri.
                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                Comentariu


                • #33
                  cele rele sa se spele ,cele bune sa s-adune.sa ne vedem sanatosi in 2011!

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Vali Suta
                    sa fiu mai pe intelesul tuturor:
                    Am reprezentat pana acum ceva timp brandul unei companii caruia i-am promovat produsele,imaginea, si m-am straduit cum am putut ca la turneele Amatur sa-i fac simtita prezenta intr-un mod benefic pentru toti(cadouri dulci,etc)
                    Niciodata nu m-am semnat cu numele acelui brand,faptul ca pana acum ceva timp aveam ceva reticente la cei care spuneau anumite lucruri care nu-mi conveneau si trebuia sa le inghit fara sa ripostez datorata faptului ca acea sponsorizare era conditionata si urmarita de firma unde activam,ei na acum nu o mai am ,dar nu inteleg un brand din București care vorbeste si scrie in numele acelei firme(fie vorba intre noi,exista o echipa de tenis de masă cu acelasi nume pana la infiintarea TTA),ca si persoana fizica ,a cui este,cum se numeste,etc...
                    Asta-i una,in mod sigur pe noi cei care mai facem si turism.una din locatiile care nu o sa le mai calc decat o data pe an,va fi a dvs. !
                    hai ca ai inceput sa iti pui praf de copt pe cap

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de SENATOR DE DREPT Vezi post
                      hai ca ai inceput sa iti pui praf de copt pe cap





                      sa fi incurcat masura ?!..se poate..sorry !

                      Hai La multi ani !

                      Comentariu


                      • #36
                        Pro

                        Domnule CRISTI RUSU sunteti PROfesionist ? daca DA sa nu-ti mai dai cu parerea in randul AMATURilor )

                        Ma amuz la vederea anumitor mesaje din partea anumitor persoane de la care nu te astepti...mai ales cand aceste persoane au o varsta dubla fața de-a mea....

                        Am observat ca sunt multi care folosesc pe acest forum termenul de PROfesionist, as fi curios ce inseamna "profesionist" in viziunea unora...
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • #37
                          sunt nou pe-aici dar stiu ca cei care joaca tenis de masă sunt oameni de bun simt...vreau sa-mi spun o parere fiindca vreau sa particip cat pot la aceste turnee...oare turneele amatur nu s-ar putea imparti pe regiuni geografice?...iar cei mai buni din fiecare regiune sa dispute un turneu final?...eu si 2 amici de-ai mei suntem din iasi si ne-ar fi greu la buzunar ( chiar daca luam toti o masina, benzina acum e 5 lei/l ...de cazare ce sa mai vb...) sa jucam de ex la timisoara sau bucuresti...cred ca s-ar rezolva cateva probleme...ar fi mai multi participanti, mai multe turnee, am scoate unele orase din umbra, s-ar diminua intarzierile, neparticiparile...daca ar fi in fiecare luna cate un turneu la vaslui,suceava,iasi...as merge sigur cu cei 2 amici ai mei...moldova e cam ocolita de zeul tenis...si poate asa dati si o sansa unui tanar care nu-si permite prea multe sa ajunga poate undeva sus...tenisul de masa e in plina dezvoltare la noi dar trebuie sa ne adaptam la conditiile noastre...nu ne comparam cu altii din vest...aia au sali, multe mese, tabele electronoce, autostrazi...si de ce nu, bani de sandwich,cazare si benzina...iertati-ma daca v-am plictisit sau daca m-am trezit brusc destept...progresul se face cu idei noi si desigur divergente de opinii...
                          tibhar def plus jumulita
                          gambler reflectoid 1,0
                          dawei 388 D-1 ox

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de bubu ruz Vezi post
                            sunt nou pe-aici dar stiu ca cei care joaca tenis de masă sunt oameni de bun simt...vreau sa-mi spun o parere fiindca vreau sa particip cat pot la aceste turnee...oare turneele amatur nu s-ar putea imparti pe regiuni geografice?...iar cei mai buni din fiecare regiune sa dispute un turneu final?...eu si 2 amici de-ai mei suntem din iasi si ne-ar fi greu la buzunar ( chiar daca luam toti o masina, benzina acum e 5 lei/l ...de cazare ce sa mai vb...) sa jucam de ex la timisoara sau bucuresti...cred ca s-ar rezolva cateva probleme...ar fi mai multi participanti, mai multe turnee, am scoate unele orase din umbra, s-ar diminua intarzierile, neparticiparile...daca ar fi in fiecare luna cate un turneu la vaslui,suceava,iasi...as merge sigur cu cei 2 amici ai mei...moldova e cam ocolita de zeul tenis...si poate asa dati si o sansa unui tanar care nu-si permite prea multe sa ajunga poate undeva sus...tenisul de masa e in plina dezvoltare la noi dar trebuie sa ne adaptam la conditiile noastre...nu ne comparam cu altii din vest...aia au sali, multe mese, tabele electronoce, autostrazi...si de ce nu, bani de sandwich,cazare si benzina...iertati-ma daca v-am plictisit sau daca m-am trezit brusc destept...progresul se face cu idei noi si desigur divergente de opinii...
                            un sincer bravo pentru postul asta.....si apropo de ceea ce contine, chiar sunteti un om de bun simt, domnule. daca ar fi turnee organizate judetean sau chiar regional, probabil s-ar diminua si din cantitatea criticilor aduse organizatorilor. pur si simplu ar fi criticati organizatorii dintr-un judet doar de catre participanti din judetul respectiv. dar ar creste si sansele sa fie mai bine organizate, pentru ca cei din judet s-ar ajuta probabil mai mult intre ei.
                            abia astept sa mai citesc postarile dumneavoastra, daca o sa continuati in maniera aceasta.

                            Comentariu


                            • #39
                              propuneri sezon 2011

                              Dragi colegi, rotita motrica a Amatur-ului este chiar diversitatea.? Daca am organiza turnee regionale, urmatorul pas ar fi turneul local ) apoi turneu familial =)) si abia apoi turneul singular )=)), cel la care poate participa oricine, iar la tuneul final ne-am lauda ca in acest an suntem neinvinsi la singular. =))=))=)) Abia atept sa revad orasele voastre si sa va cunosc pe voi. Rezultatele intalnirilor nu prea conteaza iar despre cheltuiala ar trebui sa ne facem planuri din timp sa putem participa la anumite turnee din tara ( asta in limita posibilitatilor ). Vedeti de ce este buna diversitatea?

                              Comentariu


                              • #40
                                cine n-ar vrea sa joace un set la tokio?...macar pentru diversitate
                                tibhar def plus jumulita
                                gambler reflectoid 1,0
                                dawei 388 D-1 ox

                                Comentariu


                                • #41
                                  Un nou spamer era tot ce avea nevoie site ul asta
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    orice lucru este respins si considerat lipsit de avantaje sau beneficii pana in momentul in care cineva chiar incearca sa il faca si chiar obtine o minima satisfactie....dupa care incepe sa fie agreat de un numar din ce in ce mai mare de alte persoane.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      doi..
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de cata_60 Vezi post
                                        doi..
                                        Si sunt pe cale de inmultire...!!!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Echipa din Mangalia doreste , ca si in anii anteriori , ultimul weekend din iunie pentru turneu "A" si primul weekend din septembrie pentru turneu "A+". Multumim !

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            29 oct.2011-Curtea de Argeș,turneu A

                                            Comentariu

                                            Procesare...
                                            X