Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn+fete ,parare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn+fete ,parare

    E buna urmatoare combinatie?..stilul meu de joc e unul defensiv,mediu.Mentionez ca in momentul de fata joc cu o palete de incepatori ,Lemnu Donic Testra ar,fetele donic solo,dar am avansat si imi trebuie cv mai bun.


    FH-http://www.tabletennisdb.com/rubber/reactor-thunder.html
    BH-http://www.tabletennisdb.com/pips/dhs-cloud-fog-3.html
    LEMN-http://www.tabletennisdb.com/blade/butterfly-grubba-pro.html

  • #2
    Salut am si eu un DONIC TESTRA cu fete donic ACUDA S2 UN SUPER SETUP pentru tine daca vrei sa avansezi lemnul eu zic sa nu il dai este un lemn foarte bun, si i-mi place si sunetul la el,spor la antrenamente sau la joc de ce nu.

    Comentariu


    • #3
      De lemn sunt multumit,vreu sa iau o iarba pe bh de la donic si pe fh una de atac o acuda s3,dar iarba nu stiu ce sa imi pun poate imi dati un sfat?

      Comentariu


      • #4
        Cam tinerel pentru iarba. Daca de pe acum te inveti lenes ...
        Oricum sint curios cum poti sa fii ofensiv si defensiv in acelasi timp. Eu zic sa te hotarasti ... nu se poate cu fundul in doua luntrii ... parerea mea. Poate gresesc ...
        Timo Boll ALC
        FH: DHS 3 NEO 2.2
        BH: DHS 3 NEO 2.2

        Comentariu


        • #5
          cine a zis ca ierbari sunt lenesi?

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
            Cam tinerel pentru iarba. Daca de pe acum te inveti lenes ...

            Oricum sint curios cum poti sa fii ofensiv si defensiv in acelasi timp. Eu zic sa te hotarasti ... nu se poate cu fundul in doua luntrii ... parerea mea. Poate gresesc ...
            Daca ai fi curios sa contorizezi cam cat efort depune Jo See Hyuk intr-un meci, ti-ai schimba radical parerea despre lene!!! In ceea ce priveste cea de a doua remarca, susnumitul fiind exponentul aparatorului modern, eu zic ca a imbinat spectaculos si eficient cele doua orientari de joc, doar aparent opuse.
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Eu nu cunosc foarte multi jucatori. Mai dau o minge la top tenis, mai dau o minge pe la sali cu circuit inchis, dar nu am participat la turnee pana acum. Totusi din toti jucatorii pe care i-am vazut pana acum, nimeni nu face aparare ca Jo See Hyuk. Majoritatea apara aproape de masa cu "capace" si cu niste mingi "impinse" Si in timp ce eu transpir doua tricouri, lor abia le rasar 2 borbonele de transpiratie pe frunte
              Marc Barbu

              Comentariu


              • #8
                parerea mea este ca trebuie sa incerci sa inveti sa joci din ce in ce mai bine... sa cresti in joc... si asta in niciun caz nu poti face cu o iarba...iti strica tot jocul. dar in ce fel joci defensiv? capace sau stai departe de masa si ridici mingi? oricum eu ti-as recomanda un lemn all-round si niste fete mai moi.. dar care in acelasi timp sa aiba si spin bun, gen Donic Acuda S3. asta e doar o parere
                Blade : Donic Waldner Black Devil CB
                FH : Donic BlueFire M3 MAX
                BH : Donic BlueFire M3 2.0

                Comentariu


                • #9
                  Chop si mingi taiate, joase langa fileu
                  ---------- Post added 03-Mar-2011 at 21:39 ----------
                  dar si capac

                  Comentariu


                  • #10
                    atunci raman la parerea initiala. nu-ti strica jocul de la varsta asta cu iarba. ia-ti o fata cu mult control si spin si un lemn all sau all+
                    Blade : Donic Waldner Black Devil CB
                    FH : Donic BlueFire M3 MAX
                    BH : Donic BlueFire M3 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      ok,mersi de sfaturi

                      Comentariu


                      • #12
                        Daca donic solo nu e un cauciuc lipicios, nu stiu daca reactor thunder e o idee foarte buna. E rapid si spinny, dar fiind destul de lipicios, e mai sensibil la spin-ul care vine de la adversar. Daca nu crezi ca asta e o problema, atunci reactor thunder e un cauciuc bun pt atac. (Detin o paleta cu reactor thunder )
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #13
                          dhs huricane neo III;
                          xiom yanus DF; iar lemn Donic Waldner Carbon Senso Ultra V1.
                          Dar cred ca este bine sa nu schimbi prea mult lemnele si fetele, pentru ca nu o sa mai inteleti nimic. spor la antrenament
                          FH: GoldArc 8, 2.1
                          STIGA XU XIN
                          BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X