Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DONIC BARACUDA 2,0 - vand

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • DONIC BARACUDA 2,0 - vand

    vand 1 fata neagra DONIC BARACUDA 2,0 , burete portocaliu, - Off + , control 6, speed 10- , spin 10++ , jucata aprox 2 luni, 2 antrenamente /sapt, dimensiuni 147 x 152 mm, fața in stare foarte buna, buretele mici ciupituri (reparate cu silicon - nu afecteaza jocul), pret 80 lei

    pret nou : 75 lei !
    pret si mai nou : 65 lei !


    Ultima editare de geluts; 26.iun.2011, 12:12.
    orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

  • #2
    vand 1 fata neagra DONIC BARACUDA 2,0 , burete portocaliu, - Off + , control 6, speed 10- , spin 10++ , jucata aprox 2 luni, 2 antrenamente /sapt, dimensiuni 147 x 152 mm, fața in stare foarte buna, buretele mici ciupituri (reparate cu silicon – nu afecteaza jocul), pret 80 lei , transportul cu posta romana inclus.
    pret nou : 75 lei !
    Ultima editare de geluts; 03.apr.2011, 10:19.
    orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

    Comentariu


    • #3
      poti posta poze?cred ca majoritatea cumparatorilor vreau sa vada fata!!
      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

      Comentariu


      • #4
        unii chiar VOR!
        Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
        "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de alehandro Vezi post
          poti posta poze?cred ca majoritatea cumparatorilor vreau sa vada fata!!
          pai daca majoritatea cumparatorilor " vreau " sa vada, uite ca ma conformez si adaug poze
          orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

          Comentariu


          • #6
            cum ai reusit sa o ciupesti asa tare?
            ---------- Post added 19-Mar-2011 at 13:21 ----------
            a ajuns vreo ciupitura pana la cauciuc?
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #7
              A fost lipita pe un lemn nelacuit (nu de catre mine) ; asta e, mai sant si diletanti, care fac totul dupa ureche .....
              nu, nici una din ciupituri nu-i chiar asa profunda
              orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

              Comentariu


              • #8
                Da asa este! Dar toti invatam din greseli!!
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • #9
                  reducere PRET !

                  reducere pret : 65 lei !
                  orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                  Comentariu


                  • #10
                    un schimb cu STIGA BOOST TC rosie,sau ANDRO HEXER rosie jucate 2 luni te intereseaza?

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de tony-braila Vezi post
                      un schimb cu STIGA BOOST TC rosie,sau ANDRO HEXER rosie jucate 2 luni te intereseaza?
                      multumesc ptr oferte, dar nu sant interesat - inca mai am si alte fete .....
                      O zi buna !
                      orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                      Comentariu


                      • #12
                        Ca ciupiturile alea nu afecteaza jocul? N-as prea crede!!! Acolo unde e ciupitura, buretele e mai subtire. Umplerea golulului cu silicon va determina ca sectiunea in cauza sa fie formata dintr-un strat de silicon+un strat de burete. Datorita elasticitatii diferite a buretelui si siliconului, rezulta o fata cu sectiuni neomogene , deci parametrii fizici si implicit de joc, diferiti. Parerea mea...
                        Ultima editare de laky; 03.apr.2011, 16:55.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #13
                          daca mergem cu introspectiunea atat de adanc si va place sa despicati firul in 4 , putem conchide ca orice neregularitate a lemnului pe care se lipeste fata, chiar si fibrele diferite care se observa pe unele lemne, influenteaza jocul; daca un gol in burete ar fi atat de profund incat sa ajunga la fata hai sa zic ca poate s-ar simti, dar nu este cazul ; in schimb , comportamentul mingii este mult mai mult influentat de starea fetei : ciupituri pe fata, praf, alte particole ce adera la fata in timpul jocului ..... ; In urma cercetarilor fizico/dinamice effectuate , am ales un silicon care are fix exact aceleasi proprietati de elasticitate ca si buretele ; prin urmare sustin cu fermitate ca acele corecturi ale buretelui nu influenteaza comportamentul mingii ! Parerea mea …..
                          orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                          Comentariu


                          • #14
                            domnul geluts eu am o fata BTY sriver FX cu ciupituri pe burete...va rog sa imi recomandati un silicon care sa aiba "FIX EXACT" aceleasi proprietati ca si buretele meu ciupit.. Multumesc anticipat!
                            Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de adishorul Vezi post
                              domnul geluts eu am o fata BTY sriver FX cu ciupituri pe burete...va rog sa imi recomandati un silicon care sa aiba "FIX EXACT" aceleasi proprietati ca si buretele meu ciupit.. Multumesc anticipat!
                              domnul Adishorul ,
                              cercetarile mele asupra posibilitatilor de integrarea a siliconului in buretele portocaliu ale fetelor negre - proprietati fizico-dinamice , s-au limitat doar la Donic Baracuda, nu s-au extins si la BTF sriver FX ! cand o sa le dezvolt si la Btf. o sa va anunt !
                              Intre timp, recomand tuturor sa nu faceti "economie" si sa lacuiti lemnul (2 straturi de lac ar fi ideal) inainte de a lipi fetele ! o sa va scuteasca de multe neplaceri ulterioare !
                              Zi (destul de) faina !
                              Nota Bene : am de facut totusi precizarea ca este vorba de o .....gluma, daca nu v-ati prins pana acum .....
                              orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                              Comentariu


                              • #16
                                eu de 5 ani tot lipesc si dezlipesc fețe si nu mi s-a intamplat vreodata sa se desprinda aschii din lemne,care erau nelacuite, si am tot schimbat vreo 12 lemne

                                Comentariu


                                • #17
                                  Mi s-a intaplat si mie sa ciupesc buretele chiar in doua locuri la un donic desto le-am lipit cu solutie cu apa , cred ca am pus prea mult ,aveam impresia cu nu s-a acoperit toata suprafata , la dezlipire am reusit sa ranesc si paleta !
                                  Nu am gasit siliconul potrivit sa inchid crapatura , poate ma ajuti ?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de tony-braila Vezi post
                                    eu de 5 ani tot lipesc si dezlipesc fețe si nu mi s-a intamplat vreodata sa se desprinda aschii din lemne,care erau nelacuite, si am tot schimbat vreo 12 lemne
                                    buna asta)......fața aia arata de parca a fost pe front:PP
                                    blade:
                                    fh:
                                    bh:

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      Mi s-a intaplat si mie sa ciupesc buretele chiar in doua locuri la un donic desto le-am lipit cu solutie cu apa , cred ca am pus prea mult ,aveam impresia cu nu s-a acoperit toata suprafata , la dezlipire am reusit sa ranesc si paleta !
                                      Nu am gasit siliconul potrivit sa inchid crapatura , poate ma ajuti ?
                                      Nu este mare secret; este vorba de silicon sanitar, alb, negru, rosu, ..... dar recomand sa fie "ptr exterior" fiindca isi pastreaza mai bine elasticitatea si nu este afectat de factori chimici cum ar fi adezivul de lipirea fetei in acest caz; inainte de a aplica siliconul trebuie musai sa cureti ciupitura respectiva ; apoi se umple ciupitura , se netezeste siliconul in surplus si se lasa cateva ore sa polimerizeze, sa se "intareasca" ; dupa aceea poate fi lipita fața pe lemn, dar inca o data spun, este esential sa fie lacuit lemnul in prealabil ! (nu putem fi toti atat de dibaci k tony-braila care lipeste si dezlipeste de 5 ani fete pe 12 lemne .... ) ; se poate folosi lac pe baza (dilutie) de apa (nu pe baza de diluant) .
                                      Succes !
                                      orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Multumesc mult , sper sa-mi iasa si mie .

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          sal ofer 40 ron daca vrei!
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de tony-braila Vezi post
                                            un schimb cu STIGA BOOST TC rosie,sau ANDRO HEXER rosie jucate 2 luni te intereseaza?
                                            Ce grosime are stiga Boost Tc?.Poze si pret.
                                            timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                                            zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                                            liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              valabil ofer tot 40 ron bineinteles daca vrei!!
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de alehandro Vezi post
                                                valabil ofer tot 40 ron bineinteles daca vrei!!
                                                Te rog nu mai posta, nu pot sa-ti dau Baracuda la pretul tau;
                                                nu ti-am raspuns pana acum, credeam ca ti-ai dat seama, dar vad ca insisti ......
                                                fata este in stare foarte buna, mai putin buretele, dar nu influenteaza, am testat-o si se comporta ok,
                                                ultimul pret este 65 lei .
                                                Succese nebanuite sa ai !
                                                orice om (tenisman) are o parte buna in el - proverb canibal

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  ok cum vrei! spor la vanzare
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X