Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SFAT lipire cu SPEED GLUE

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • SFAT lipire cu SPEED GLUE

    Vreau sa-mi iau fete tibhar torpedo(nu ma intrebati de ce) si nu stiu daca sa le lipesc cu speed glue sau cu lipici pe baza de apa. Stiu ca sunt facute pt speed glue dar nu prea as vrea sa le relipesc mereu. Asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine cum sta treaba cu acest lipici.Si pt asta am 3 intrebari si sper sa-mi raspundeti la obiect.Multam!
    1) la ce interval trebuie relipite fetele, evident daca se foloseste speed glue
    2) daca le lipesc cu speed glue doar o data(fara se le mai relipesc) cum vor fi afectate caracteristicile fetelor(viteza,
    control, spin si duritate) in timp.
    3) daca le lipesc cu lipici pe baza de apa cum vor fi afectate caracteristicile fetelor(viteza,
    control, spin si duritate)

  • #2
    Postat în original de 9mm Vezi post
    Vreau sa-mi iau fete tibhar torpedo(nu ma intrebati de ce) si nu stiu daca sa le lipesc cu speed glue sau cu lipici pe baza de apa. Stiu ca sunt facute pt speed glue dar nu prea as vrea sa le relipesc mereu. Asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine cum sta treaba cu acest lipici.Si pt asta am 3 intrebari si sper sa-mi raspundeti la obiect.Multam!
    1) la ce interval trebuie relipite fetele, evident daca se foloseste speed glue
    2) daca le lipesc cu speed glue doar o data(fara se le mai relipesc) cum vor fi afectate caracteristicile fetelor(viteza,
    control, spin si duritate) in timp.
    3) daca le lipesc cu lipici pe baza de apa cum vor fi afectate caracteristicile fetelor(viteza,
    control, spin si duritate)
    buterele fetelor lipite cu speed glue se intinde, fetele devenind tensionate avand astfel viteza si spin mai mare cu pana la 50-60%. Efectul speed glue tine insa foarte putin, scazand spre 10% in una- doua zile. Mai ramane acel 10 % deoarece fetele raman intinse un timp. Functie de calitatea lipirii si a lipiciului poate sa nu fie necesara o relipire si pana la 3 luni, asta in cazul in care nu te tenteaza sa obtii din nou viteza si spinul marit. Daca le relipesti de multe ori scade durabilitatea fetelor, acestea degradandu-se mai repede.
    Lipiciul pe baza de apa nu influenteaza caracteristicile fetelor in nici un fel daca le lipesti normal fara sa le intinzi la lipire.
    ---------- Post added 18-Mar-2011 at 11:14 ----------
    Postat în original de acidutzu Vezi post
    buretele fetelor lipite cu speed glue se intinde, fetele devenind tensionate avand astfel viteza si spin mai mare cu pana la 50-60%. Efectul speed glue tine insa foarte putin, scazand spre 10% in una- doua zile. Mai ramane acel 10 % deoarece fetele raman intinse un timp. Functie de calitatea lipirii si a lipiciului poate sa nu fie necesara o relipire si pana la 3 luni, asta in cazul in care nu te tenteaza sa obtii din nou viteza si spinul marit. Daca le relipesti de multe ori scade durabilitatea fetelor, acestea degradandu-se mai repede.
    Lipiciul pe baza de apa nu influenteaza caracteristicile fetelor in nici un fel daca le lipesti normal fara sa le intinzi la lipire.

    ---------- Post added 18-Mar-2011 at 11:15 ----------
    Postat în original de acidutzu Vezi post
    buretele fetelor lipite cu speed glue se intinde, fetele devenind tensionate avand astfel viteza si spin mai mare cu pana la 50-60%. Efectul speed glue tine insa foarte putin, scazand spre 10% in una- doua zile. Mai ramane acel 10 % deoarece fetele raman intinse un timp. Functie de calitatea lipirii si a lipiciului poate sa nu fie necesara o relipire si pana la 3 luni, asta in cazul in care nu te tenteaza sa obtii din nou viteza si spinul marit. Daca le relipesti de multe ori scade durabilitatea fetelor, acestea degradandu-se mai repede.
    Lipiciul pe baza de apa nu influenteaza caracteristicile fetelor in nici un fel daca le lipesti normal fara sa le intinzi la lipire.

    ---------- Post added 18-Mar-2011 at 11:14 ----------

    Andro Rasanter 48
    Butterfly Timo ALC
    Andro Rasanter 48​

    Comentariu


    • #3
      Merci am inteles. Dar am alta intrebare in cazul asta. Producatorul are specificate urmatoarele caracteristici pt fata asta: speed-102, spin-99, control-92. Aceste caracteristici se ating oare doar la lipirea cu speed glue sau sunt pt o lipire normala urmand ca aceste caracteristici sa se imbunatateasca la folosirea de speed glue???

      Comentariu


      • #4
        Fratele nostru 9mm, sunt 100 de subiecte deschise despre lipitul cu speed glue. Inainte de a pune o intrebare, foloseste functia de cautare a forumului si vezi poate a mai intrebat cineva acelasi lucru (de vreo 300 de ori)
        Marc Barbu

        Comentariu


        • #5
          Scuze am cititi cate ceva dar mai aveam unele nelamuriri si m-am gandit sa deschid un nou topic.Si acum mai am doar una si anume:
          Daca producatorul are specificate urmatoarele caracteristici pt fata asta(tibhar torpedo la care se recomanda lipirea cu speed glue): speed-102, spin-99, control-92. Aceste caracteristici se ating oare doar la lipirea cu speed glue sau sunt pt o lipire normala urmand ca aceste caracteristici sa se imbunatateasca la folosirea de speed glue???

          Comentariu


          • #6
            Daca nu e mentionat, nu. Daca producatorul scrie ceva gen "pentru a atinge aceste performante, fata trebuie lipita cu speed glue", atunci era alta treaba. Dar asa ceva nu vei vedea din moment ce speed glue nu mai e acceptat.
            ---------- Post added 18-Mar-2011 at 18:10 ----------
            Deci sunt caracteristicile fetei nu a fetei cu speed, sau a fetei cu booster.
            ---------- Post added 18-Mar-2011 at 18:12 ----------
            Insa vezi tu...nu stii niciodata care e maximum
            Speed 102. 102 ce? m/s? km/h? 102 puncte? Din cate posibile?
            Marc Barbu

            Comentariu


            • #7
              Am inteles. Merci mult de raspuns.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de marcbarbu Vezi post

                Insa vezi tu...nu stii niciodata care e maximum
                Speed 102. 102 ce? m/s? km/h? 102 puncte? Din cate posibile?
                La 9mm, 102m/s e cam putin, nu credeti?
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu

                Procesare...
                X