Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

va rog...caut fete potrivite pe fh pentru donic cayman...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • va rog...caut fete potrivite pe fh pentru donic cayman...

    pe rever am gasit...galaxy neptune...mrge super...pe fh mi-am pus friendship 802-40 short-pips dar le tai greu si viteza e prea mare...de la fata de fh vreau sa fie usoara,sa taie bine,controlat,lovitura sa fie joasa si sa mearga si la topspin...multumesc
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    Incearca o Joola energy X-tra... poate cine-stie?
    Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

    Comentariu


    • #3
      tenergy 64 cu burete de 1.9
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de dado_daniel Vezi post
        tenergy 64 cu burete de 1.9
        Gambler Reflectoid pare potrivit: http://www.tabletennisdb.com/rubber/...eflectoid.html
        ---------- Post added 27-Mar-2011 at 20:54 ----------
        Pare sa fie exact ce vrei.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          Donic Accuda S2, la sigur!
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Si Butterfly Flextra e potrivit pt. chopping http://www.tabletennisdb.com/rubber/...y-flextra.html
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              tenergy pare a fi prea vitezista si e cam greluta....gambler reflectoid am vrut si eu dar s-au terminat pana m-am izmenit si am inteles ca daca dai un topspin sanatos iti pleaca si mana...donic acuda 2 are amicul meu si nu mi s-a parut ca ar fi potrivita...am sa mai incerc...are donic slice pe cealalta fata dar nici slice-ul nu mi s-a parut potrivit...???...flextra si joola am sa vad...pana atunci am sa-mi pun pe fh friendship focus 3 snipe...sa vedem...
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu


              • #8
                Eu joc cu Solcion 1,9 dupa ce am avut 1,7 atat pe FH cat si pe BH, e un setup de control.
                ---------- Post added 28-Mar-2011 at 13:49 ----------
                P.S. De acord cu observatia privind greutatea Tenergy, nu cred ca se potriveste pe un lemn foarte usor cum e Cayman.
                Jun Mizutani
                Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  n-are nimeni din iasi un bty flextra?sa incerc...sau de vanzare...pare ca s-ar potrivi...
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • #10
                    Poti sa-l cumperi de-aici http://www.tt-shop.ro/29-flextra.html
                    Au preturi cam mari insa.
                    ---------- Post added 28-Mar-2011 at 18:10 ----------
                    Sa-mi spui si mie cum a mers cu focus snipe. Ma gandeam ca nu prea merge sa tai f bine cu un cauciuc non tacky.
                    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                    Comentariu


                    • #11
                      Pe acest lemn merge aproape orice fel de fata ( eu joc de 3 ani cu el ), nu vibreaza indiferent ce pui pe el , ma refer inclusiv la grosime. Problema este cu ce fel de fete te intelegi tu cel mai bine.
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        De curiozitate, a testat cineva Tenergy orice model pe Cayman?
                        Marius, ai pus cumva FX-ul pe el?
                        Jun Mizutani
                        Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu am jucat cu T05 de 2,1 pe Cayman, cu Slice 1,5 pe rever.
                          Datorita minerului ST si greutatii spre varf i-am pus grip pe capatul manerului pentru a nu scapa paleta din mana si a muta centrul de greutate.
                          Fara sa ma consider referinta, o recomand ca o paleta de jucat, cu un "sound" puternic, capabila de lovituri surprinzatoare.
                          Recunosc insa ca dadeam multe canturi... este cam groasa. Controlul este foarte bun, dinamica buna.
                          TsE

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de end-er Vezi post
                            De curiozitate, a testat cineva Tenergy orice model pe Cayman?

                            Marius, ai pus cumva FX-ul pe el?
                            Da fara nici o problema. Eu mamerul FL.
                            ---------- Post added 29-Mar-2011 at 15:46 ----------
                            Postat în original de marius Vezi post
                            Da fara nici o problema. Eu mamerul FL.
                            Scuze , am vrut sa spun ca am un maner FL.
                            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                            Comentariu


                            • #15
                              Pe mine ma batea gandul sa-mi schimb integral setupul ca sa trec la Tenergy puse pe un lemn OFF. Dar in ultima vreme mi-a mers bine cu ce am si mai aman. Incep sa ma intreb daca n-ar merge o pereche de T05 direct pe Cayman. Singura problema pe care o vad e diferenta de greutate - lemnul e foarte usor si fetele destul de grele. Apropo de grip, eu mi-am pus grip chiar si asa cu fete Solcion 1,9
                              Jun Mizutani
                              Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                da...m-am gandit si eu sa pun fete galaxy moon si sun care-s niste copii de-ale tenergy-ului ... is mai usoare,mai ieftine dar mi-e sa nu-mi sara chop-urile in ochii adversarului...
                                tibhar def plus jumulita
                                gambler reflectoid 1,0
                                dawei 388 D-1 ox

                                Comentariu


                                • #17
                                  Caymanul e un lemn super, un allround desavarsit, insa aviz celor ce mai nimeresc masa in loc de minge! Se desface in felii!!!
                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Done that!
                                    Jun Mizutani
                                    Tenergy 05 FX

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X