Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cum dezlipesc fetele care au fos lipite direct din fabrica

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cum dezlipesc fetele care au fos lipite direct din fabrica

    fetele is DHS am incercat sa le dezlipesc dar se dezlipesc aiurea se rup

  • #2
    Solutia cu care sunt lipite de fabricaeste foarte greu de dezlipit 99% se rup si nu prea pot fi folosite ,crapa atat cauciucul cat si buretele ,sunt presate la lipire si durata mare pe care stau pe lemn .

    Comentariu


    • #3
      stiu ca dor am incercat oleaca dar am auzit ca sunt niste chesti cu care pot dezlipi far s a rup buretele pentru ca eu vreau sa pot o alta fata pe acel lemn. Lemnul e dhs
      ---------- Post added 02-Apr-2011 at 11:00 ----------
      am auzit la cineva care stie

      Comentariu


      • #4
        Si cel care stie nu ti-a spus?
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5

          Bre om, de ce sa nu rupi fetele daca vrei sa pui altele? Mai ales ca daca-s lipite de fabrica, paleta e una hobby! Rupe-le Dumnezeului de gioarse si pune unele calumea. Sau cumpara un lemn sh ieftin si pui pe el ce fete vrei tu, si lasa saraca paleta cum au facut-o chinezii la fabrica
          Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

          Comentariu


          • #6
            Daca ai o paleta hobby si iti place atit de mult lemnul, incit sa pui niste fete profi pe el, iata ce trebuie sa faci:
            - rupi cauciucul de pe burete.
            - cu un spaclu razuiesti cit poti de mult din buretele de pe lemn. Nu o sa poti sa-l razuiesti tot, dar nu te speria.
            - faci rost de o solutie numita TOLUEN (poate merge si cu acetona, dar eu n-am incercat) si cu o pensula aplici solutia pe buretele care a ramas pe lemn, dupa care razuiesti din nou cu acelasi spaclu. Poti repeta operatiunea de doua ori, pina ramine lemnul aproape curat.
            - ultimul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa cureti bine lemnul cu smirghel.
            - optional poti lacui lemnul.

            Spor la treaba.
            BLADE: Stiga Allround Classic
            FH: Stiga Almana Sound
            BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

            Comentariu


            • #7
              Ca sa dezlipiti fetele de pe ORICE paleta hobby (sau care e lipita cu speed glue home made) fara sa le deteriorati si fara sa afectati lemnul, folositi un pistol de aer cald, nu va ia mai mult de 2 minute de fata.
              Directionati aerul cald intre fata si lemn tragand putin cate putin de cauciuc.

              Ps. tot cu pistolul de aer cald puteti sa dezlipiti buretele fetelor, asa puteti sa reconditionati o fata cu buretele ciupit sau rupt, cu un burete nou sau reconditionat de la o fata care are cauciucul uzat.
              Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
              LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
              LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de marcbarbu Vezi post

                Bre om, de ce sa nu rupi fetele daca vrei sa pui altele? Mai ales ca daca-s lipite de fabrica, paleta e una hobby! Rupe-le Dumnezeului de gioarse si pune unele calumea. Sau cumpara un lemn sh ieftin si pui pe el ce fete vrei tu, si lasa saraca paleta cum au facut-o chinezii la fabrica
                ma eu nu vreua sa fac praf paleta am fata buna pe bh hns iarba si nu vreau so strik si imi place iarba ca scoate orice efect mam obisniut . iar pe fh am tot dhs dar suna ca un carton deacuma
                ---------- Post added 03-Apr-2011 at 08:19 ----------
                de asata zic ca daca era o paleta la 3 lei o dadeam draqului dar nu e in total face vreo 60 de euro are lemn bun chinezesc dhs
                ---------- Post added 03-Apr-2011 at 08:20 ----------
                Postat în original de Bogy Vezi post
                Daca ai o paleta hobby si iti place atit de mult lemnul, incit sa pui niste fete profi pe el, iata ce trebuie sa faci:
                - rupi cauciucul de pe burete.
                - cu un spaclu razuiesti cit poti de mult din buretele de pe lemn. Nu o sa poti sa-l razuiesti tot, dar nu te speria.
                - faci rost de o solutie numita TOLUEN (poate merge si cu acetona, dar eu n-am incercat) si cu o pensula aplici solutia pe buretele care a ramas pe lemn, dupa care razuiesti din nou cu acelasi spaclu. Poti repeta operatiunea de doua ori, pina ramine lemnul aproape curat.
                - ultimul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa cureti bine lemnul cu smirghel.
                - optional poti lacui lemnul.
                Spor la treaba.
                ms bogy optiunea ta e una buna

                Comentariu

                Procesare...
                X