Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar Timo Boll Spirit

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar Timo Boll Spirit

    Cumpar Timo Boll Spirit SH stare buna, Greutate 85-90,Astept oferte la numarul: -->0722534596 Manoiu Claudiu
    ---------- Post added 11-Apr-2011 at 20:18 ----------
    Nici o oferta???
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

  • #2
    Salut!
    Daca te intereseaza, am 2 lemne chinezesti care au aceeasi compozitie si caracteristici ca si Timo Boll Spirit.
    Galaxy T8 (OFF):
    Viteza: 10/12
    Control: 8/10
    Greutate: 86 g
    Straturi: 5 (2 alc + 3 lemn).
    "The T-8 break the Cypress and Carbon rule of the Galaxy "T" series and introduces "Arylate Carbon" blends. The T-8 plays faster than the Butterfly Maze and Timo Boll Spirit blades and is great for a high performance mixed distance play."

    LKT Will Power (OFF):
    Viteza:10-/12
    Control:8+/10
    Greutate: 87 g
    Straturi: 5 (2 alc + 3 lemn).
    “LKT Arylate Carbon is a new concept in Chinese blades. The Power of Carbon with the vibration dampening quality of Arylate.“

    Lemnele sunt noi, sigilate.
    Pret: 140 lei, transport inclus.

    O zi buna!
    Butterfly Schlager Off+ Tamca 5000
    Tibhar Nianmor
    Tibhar Genius

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Dan Grecu Vezi post
      Salut!
      Daca te intereseaza, am 2 lemne chinezesti care au aceeasi compozitie si caracteristici ca si Timo Boll Spirit.
      Galaxy T8 (OFF):
      Viteza: 10/12
      Control: 8/10
      Greutate: 86 g
      Straturi: 5 (2 alc + 3 lemn).
      "The T-8 break the Cypress and Carbon rule of the Galaxy "T" series and introduces "Arylate Carbon" blends. The T-8 plays faster than the Butterfly Maze and Timo Boll Spirit blades and is great for a high performance mixed distance play."
      LKT Will Power (OFF):
      Viteza:10-/12
      Control:8+/10
      Greutate: 87 g
      Straturi: 5 (2 alc + 3 lemn).
      “LKT Arylate Carbon is a new concept in Chinese blades. The Power of Carbon with the vibration dampening quality of Arylate.“
      Lemnele sunt noi, sigilate.
      Pret: 140 lei, transport inclus.
      O zi buna!
      Cine ti-a spus tie ca daca apar pe site-uri cu aceleasi materiale si aceleasi caracteristici inseamna ca se comporta la fel la masa de joc mai ales ca sunt firme diferite!!
      Fa o comparatie intre BTY balsa carbo X5 si TBS la masa de joc si o sa constati diferente uluitoare in ciuda datele foarte foarte apropiate de pe site-uri!
      ---------- Post added 15-Apr-2011 at 15:46 ----------
      Postat în original de Gabriel91 Vezi post
      Cumpar Timo Boll Spirit SH stare buna, Greutate 85-90,Astept oferte la numarul: -->0722534596 Manoiu Claudiu
      ---------- Post added 11-Apr-2011 at 20:18 ----------
      Nici o oferta???
      uite aici nou la superpret http://www.presports.com/butterfly-t...-off-p-86.html 82 euro plus 5 transport si este nou !!
      sau daca vrei neaparat second hand aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...mo-boll-spirit cu 78 de euro!
      Toate cele bune!
      Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de adishorul Vezi post
        Cine ti-a spus tie ca daca apar pe site-uri cu aceleasi materiale si aceleasi caracteristici inseamna ca se comporta la fel la masa de joc mai ales ca sunt firme diferite!!
        Fa o comparatie intre BTY balsa carbo X5 si TBS la masa de joc si o sa constati diferente uluitoare in ciuda datele foarte foarte apropiate de pe site-uri!

        ---------- Post added 15-Apr-2011 at 15:46 ----------



        uite aici nou la superpret http://www.presports.com/butterfly-t...-off-p-86.html 82 euro plus 5 transport si este nou !!
        sau daca vrei neaparat second hand aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...mo-boll-spirit cu 78 de euro!
        Toate cele bune!
        In primul rand eu nu am afirmat ca se comporta la fel la masa de joc. Ar trebui sa cititi mai atent si sa nu incercati sa interpretati gresit ce am scris eu. In al doilea rand, cum puteti sa comparati 2 lemne cum sunt BTY balsa carbo X5 si TBS cand au o compozitie diferita?
        BTY balsa carbo X5: 5 straturi (balsa + 2 carbon)
        Timo Boll Spirit: 7 straturi (5 lemn (Koto, Limba, Kiri) + 2 Arylate-carbon (ALC)).
        Chiar daca sunt membru de putin timp pe acest site, sa stiti ca am vechime in privinta materialelor de tenis de masă, asadar stiu ce vorbesc si nu fac parte din categoria celor care ar spune orice pt a-si vinde marfa. Nu vreau sa intru in polemici cu dumneavoastra, dar va rog ca altadata, inainte sa mai afirmati ceva verificati informatia.
        Imi cer scuze pt interventie. Numai bine!
        Butterfly Schlager Off+ Tamca 5000
        Tibhar Nianmor
        Tibhar Genius

        Comentariu


        • #5
          75 eur cu tansport din italia(boll spirit folosit de jucator de inalt nivel si tinut bine)foto mai jos pe forum la edward:vand boll spirit

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Dan Grecu Vezi post
            In primul rand eu nu am afirmat ca se comporta la fel la masa de joc. Ar trebui sa cititi mai atent si sa nu incercati sa interpretati gresit ce am scris eu. In al doilea rand, cum puteti sa comparati 2 lemne cum sunt BTY balsa carbo X5 si TBS cand au o compozitie diferita?
            BTY balsa carbo X5: 5 straturi (balsa + 2 carbon)
            Timo Boll Spirit: 7 straturi (5 lemn (Koto, Limba, Kiri) + 2 Arylate-carbon (ALC)).
            Chiar daca sunt membru de putin timp pe acest site, sa stiti ca am vechime in privinta materialelor de tenis de masă, asadar stiu ce vorbesc si nu fac parte din categoria celor care ar spune orice pt a-si vinde marfa. Nu vreau sa intru in polemici cu dumneavoastra, dar va rog ca altadata, inainte sa mai afirmati ceva verificati informatia.
            Imi cer scuze pt interventie. Numai bine!
            Nu am spus ca BTY balsa carbo X5 are aceiasi compozitie ca si TBS daca ai citit asa ceva arata-mi si mie te rog unde, eu am spus ca datele lor sunt apropiate si m-am referit la viteza, control etc. uite aici:
            http://www.butterflyonline.com/ShakehandMatrix.pdf
            dar in ciuda acestor date apropiate se comporta diferit si ma repet daca nu ai inteles vorbim de aceiasi marca nu de marci diferite. Iar daca tot ai vrut sa-i oferi omului aceleasi materiale poate ai observat ca TBS are 7 straturi nu 5 cum au cele din ofertele tale.Toate cele bune si spor la vanzare dar nu uita ca pe acest site inducerea intentionata in eroare iti poate aduce problemute!
            Ultima editare de adishorul; 16.apr.2011, 07:01.
            Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de adishorul Vezi post
              Nu am spus ca BTY balsa carbo X5 are aceiasi compozitie ca si TBS daca ai citit asa ceva arata-mi si mie te rog unde, eu am spus ca datele lor sunt apropiate si m-am referit la viteza, control etc. uite aici:
              http://www.butterflyonline.com/ShakehandMatrix.pdf
              dar in ciuda acestor date apropiate se comporta diferit si ma repet daca nu ai inteles vorbim de aceiasi marca nu de marci diferite. Iar daca tot ai vrut sa-i oferi omului aceleasi materiale poate ai observat ca TBS are 7 straturi nu 5 cum au cele din ofertele tale.Toate cele bune si spor la vanzare dar nu uita ca pe acest site inducerea intentionata in eroare iti poate aduce problemute!
              Da, stiu ca TBS are 7 straturi. Am observat ca am trecut la LKT Will Power 5 straturi, dar de fapt are 7 straturi. Multumesc pt observatie. O zi buna!
              Butterfly Schlager Off+ Tamca 5000
              Tibhar Nianmor
              Tibhar Genius

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de crina86
                e chiar asa de bun timo bollul acesta de va disputati asa de tare pe ce stie sau nu stie sa faca ?
                In functie de tipul de joc practicat, numai tu poti spune daca e bun sau nu, daca se potriveste stilului tau sau nu. Dar, ca sa iti raspund la intrebare, pt gama de lemne OFF din care face parte e considerat un lemn bun.
                Butterfly Schlager Off+ Tamca 5000
                Tibhar Nianmor
                Tibhar Genius

                Comentariu

                Procesare...
                X